Bramwell’s Lunch Beat: IRS Systems Back Up, Cadillac Tax, CFTC Accounting Violation

Systemy IRS teraz âback in business”

Dwadzieścia cztery godziny po pierwszym ogłoszeniu, że kilka z jej systemów i narzędzi do przetwarzania podatków poszło w dół, IRS powiedział w czwartek swoje programy są z powrotem i działa, napisali Jeanne Sahadi i Robert Mclean z CNN. Nasze systemy przetwarzania wróciły do pracy. Podatnicy powinni widzieć niewielki, jeśli w ogóle, wpływ na ich zeznania podatkowe lub zwroty podatku, â” powiedziała agencja. â” Przepraszamy za niedogodności, które to spowodowało.â” Ludzie, którzy złożyli wniosek tuż przed lub w czasie przestoju, nie muszą nic robić, IRS powiedział. Dostawcy elektronicznych formularzy, tacy jak H&R Block i TurboTax, przechowywali zeznania podatkowe, które otrzymali podczas przestoju, a teraz zaczęli wysyłać je do urzędu skarbowego IRS, zauważyła agencja. IRS nie wyjaśnił, co spowodowało przestój, twierdząc, że jest to kontynuacja badania przyczyn leżących u podstaw przestoju … jak również monitorowania wszelkich kwestii związanych z działaniami następczymi.â” Agencja nadal uważa, że wystąpiła awaria âhardware”.

Przeczytaj więcej

Obama dąży do bardziej ukierunkowanego podatku âCadillac” we wniosku budżetowym
.
Prezydent Obama zaproponuje zmniejszenie ukąszenia niepopularnego âCadillac taxâ” na kosztowne plany ubezpieczeń zdrowotnych w budżecie, który opublikuje w przyszłym tygodniu, w celu zachowania kluczowego elementu Affordable Care Act, napisała Angela Greiling Keane z Bloomberg . Podatek ten miał kluczowe znaczenie dla finansowania rozszerzenia zakresu ochrony ubezpieczeniowej w ramach ustawy Affordable Care Act, ale przepis ten został zaatakowany zarówno przez dużych pracodawców, jak i związki zawodowe. Podpisana przez Obamę w grudniu ubiegłego roku umowa o wydatkach na koniec roku opóźniła rozpoczęcie pobierania akcyzy o dwa lata, do 2020 roku. Budżet Obamy podniósłby próg, od którego plany podlegają opodatkowaniu w państwach o wyższych kosztach opieki zdrowotnej. Zamiast jednego progu w całym kraju, pracodawcy mogliby oferować hojniejszą ochronę w krajach, w których plany na poziomie âgoldâ’a oferowane przez giełdy ubezpieczeń zdrowotnych kosztują więcej niż limity podatkowe Cadillaca. W efekcie mniej pracodawców płaciłoby ten podatek.

Przeczytaj więcej

Propozycja Obamy dotycząca 10 dolarów podatku od ropy kosztowałaby kierowców
.
Konsumenci prawdopodobnie zapłacą cenę za proponowany przez prezydenta Obamę 10 dolarów podatku za baryłkę ropy, powiedział w czwartek urzędnik administracji i wybitny analityk, napisał Nathan Bomey z USA Today . Firmy energetyczne po prostu przekazać koszt dla konsumentów, powiedział Patrick DeHaan, starszy analityk ropy naftowej dla GasBuddy.com, który śledzi ceny gazu w całym kraju. Obama ma zamiar zaproponować podatek, gdy ujawni swój budżet w przyszłym tygodniu, w ramach starań o zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i wygenerować miliardy dolarów na masowe inwestycje tranzytowe i pojazdy do samodzielnej jazdy.Nowy podatek miałby być wprowadzany stopniowo przez ponad pięć lat i dotyczyłby zarówno ropy krajowej, jak i importowanej. âJest to opłata za baryłkę ropy płacona przez firmy naftowe, â” powiedział doradca ekonomiczny Białego Domu Jeff Zients. Więc to oni płacą tę opłatę. Zdajemy sobie sprawę, że firmy naftowe prawdopodobnie przerzucą niektóre z tych kosztów.â”

Przeczytaj więcej

Dostawca oprogramowania podatkowego ujawnia naruszenie danych

Przestępcy mogli ukraść informacje osobiste i zeznania podatkowe od około 8.800 klientów TaxSlayer LLC, dostawcy oprogramowania dla osób fizycznych, które przygotowują własne zeznania podatkowe, według firmy, napisała Laura Saunders z Wall Street Journal . Naruszenie danych jest drugim zgłoszonym w tym roku przez dużą firmę zajmującą się oprogramowaniem podatkowym. W styczniu TaxAct podał informacje o ok. 450 skradzionych klientach i podejrzanej działalności na ok. 9.000 innych kont.TaxSlayer, który jest własnością prywatną i ma siedzibę w Evans, Georgia, powiadomił dotkniętych klientów listem 29 stycznia, według Daniela Eubanksa, dyrektora ds. zgodności z przepisami. TaxSlayer powiedział, że nie wierzy, że jego własne systemy zostały naruszone. Zamiast tego, referencje użytkowników, skradzione z innych źródeł, zostały wykorzystane do wprowadzenia w błąd naszych klientów i w związku z tym dostępu do naszego programu.â” TaxSlayer powiedział, że zaoferował darmowy monitoring kredytów i $1 milion ubezpieczenia od kradzieży tożsamości dla klientów, których to dotyczy.

Przeczytaj więcej

US watchdog stwierdza, że CFTC naruszyła prawo o rachunkowości

Lisa Lambert i Sarah N. Lynch z Reuters napisały, że Biuro Odpowiedzialności Rządu Stanów Zjednoczonych (GAO) ustaliło, że Amerykańska Komisja Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi (CFTC) naruszyła rządowe prawo o rachunkowości, zaniżając swoje zobowiązania leasingowe, co ustalono w wyniku trwającego rok dochodzenia. Ustalenie to wynika z raportu Reutersa z zeszłego miesiąca, w którym KPMG znalazła błąd rachunkowy “âmaterialâ”, który doprowadził audytora do wycofania opinii finansowych dotyczących regulatora instrumentów pochodnych. Kiedy KPMG podpisywał umowy wieloletniej dzierżawy, nie zarejestrował zobowiązania równego całkowitemu zobowiązaniu rządu, â” powiedział GAO. Agencja zawarła w swoich sprawozdaniach finansowych klauzule dotyczące dostępności środków finansowych, ale nie zostały one sformułowane ani wykonane w sposób prawidłowy, a zatem były nieskuteczne”, według GAO, który stwierdził, że CFTC naruszyła federalną ustawę regulującą sposób rejestrowania zobowiązań budżetowych. Rzecznik CFTC Steve Adamske powiedział, że agencja szybko podejmie działania w celu rozwiania obaw zawartych w sprawozdaniu GAO.â”

Przeczytaj więcej

Spółki otrzymują propozycje firm audytorskich od inwestorów
.
Uchwała akcjonariuszy wzywająca kilka spółek, w tym 3M Co., Intel Corp. i Norfolk Southern Corp., do rozważenia zmiany audytorów zewnętrznych co osiem lat nie pójdzie przed akcjonariuszy do głosowania w tym roku, napisał Che Odom z Bloomberg BNA. W styczniu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Division of Corporation Finance stwierdziła w listach “âno-actionâ”, że spółki mogą wykluczyć propozycje akcjonariuszy z ich materiałów prokurenta na mocy Reguły 14a-8(i)(7) ustawy o obrocie papierami wartościowymi z 1934 r., ponieważ uchwały wydają się odnosić do nadzwyczajnych operacji biznesowych.â” Uchwały, złożone przez Canada-based Qube Investment Management Inc., mogą być największym wysiłkiem w celu wykorzystania propozycji akcjonariuszy w próbie zmuszenia spółek do zmiany ich firm audytorskich okresowo. Wysiłek ten podjęto rok po tym, jak Rada ds. Nadzoru nad Rachunkowością Spółek Publicznych oświadczyła, że nie będzie już stosować regulacji prawnych w odniesieniu do propozycji, które mogłyby określać limity dotyczące liczby lat, jakie firma audytorska może zaangażować w stosunku do emitenta.

Przeczytaj więcej

Quick Links:

 • Jaki jest obecny stan równowagi między pracą a życiem prywatnym w zawodzie księgowego? (Going Concern)
 • Rozpoznaj swoje zasoby w sezonie podatkowym (CPA Trendlines)
 • Korzenie âradical” CPA (CPA Trendlines)
 • Jest to dezercja podatku od osób prawnych przeniesiona na zupełnie nowy poziom (Washington Post)
 • Julius Baer rozstrzyga sprawę podatkową USA jako byłych bankierów przyznających się do winy (Reuters)
 • Beware of tax preparers offering âno-costâ” prep (CBS News)
 • Reforma podatkowa zyskująca na sile (The Hill)
 • Ustawodawca z Oregonu wprowadza podatek dochodowy brutto (Fundacja Podatkowa)
 • Jaki jest duński plan podatkowy Bernie’ego Sandersa? (Fundacja Podatkowa)
 • Massachusetts może ustalić swoją stawkę podatku dochodowego w Konstytucji. Jak bardzo jest to niezwykłe? (Fundacja Podatkowa)
 • Amortyzacja premii zwiększa inwestycje, nowe badania potwierdzają (Fundacja Podatkowa)