Bramwell’s Lunch Beat: Krytycy Obamacare’a skupiają się na podatku od urządzeń medycznych.

Fight over Affordable Care Act turns to medical device tax

Republikanie Kongresu widzą w uchyleniu 2,3-procentowego podatku od wyrobów medycznych najlepszą okazję do odprysków w Affordable Care Act po niedawnym orzeczeniu Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który odrzucił sprzeciw wobec kluczowego elementu prawa, napisał Isaac Stanley-Becker z Wall Street Journal . Izba zagłosowała już za uchyleniem tego podatku, a Republikanie Senatu rozważają najlepszy moment na głosowanie w celu cofnięcia podatku, co pomaga w zagwarantowaniu przestrzegania ustawy o ochronie zdrowia. Ustawodawcy uważają, że mogą być bliscy uzyskania głosów niezbędnych do unieważnienia weta administracji prezydenta Obamy lub nalegać na wycofanie podatku w ramach wielkiego targowania się o wydatki na rachunki jeszcze w tym roku. Przywódca większości senatu Mitch McConnell (R-KY) zrobił w zeszłym miesiącu pierwszy proceduralny krok w kierunku uchylenia tego podatku, po tym jak Izba zagłosowała przytłaczającą większością głosów tydzień wcześniej w celu zniesienia tego podatku. âThat House vote was a big deal, â” said Sen. Pat Toomey (R-PA), who is leading the repeal effort in the Senate.

Przeczytaj więcej

Bułgarski haker przyznaje się do udziału w programie zwrotu 6 mln USD w ramach IRS
.
Obywatel Bułgarii w poniedziałek przyznał się do udziału w programie zwrotu podatku IRS za 6 milionów dolarów, który wiązał się z włamaniem do sieci komputerowych głównych firm księgowych, napisał Thomas Zambito z New Jersey Advance Media. Vanyo Minkov, 32 lata, przyznał się do pojedynczej konspiracji w celu złożenia fałszywych zeznań podatkowych podczas poniedziałkowego spotkania przed sędzią Sądu Okręgowego USA, Jose Linaresem. Prokuratorzy federalni twierdzą, że Minkov i inni włamali się do sieci czterech dużych firm księgowych, aby ukraść zeznania podatkowe za 2011 rok dla ponad 1000 klientów. Skradzione informacje wykorzystali albo do złożenia fałszywych zeznań podatkowych za 2012 r., albo sprzedali je innym. Jak twierdzą prokuratorzy, dochodzenie przeprowadzone przez amerykańskie Secret Service i wydział kryminalny urzędu skarbowego ujawniło ponad 6 milionów dolarów w fałszywych zeznaniach podatkowych. Na Minkova nałożono maksymalną karę 10 lat więzienia i grzywnę w wysokości 250 000 dolarów.

Przeczytaj więcej

Disney ubiega się o dalsze zwolnienie z podatku z Anaheim

Steve Gorman z Reuters napisał, że “najszczęśliwsze miejsce na Ziemi” utrzyma specjalne zwolnienie podatkowe w Anaheim w Kalifornii przez kolejne 30 lat, jeśli Rada Miasta zatwierdzi plan Walta Disneya Co. dotyczący rozbudowy kompleksu parków rozrywki w mieście o ponad 1 miliard dolarów. Oczekuje się, że Rada Miasta zagłosuje we wtorek nad propozycją firmy, aby dokonać zmian w Disneyland Resort, w zamian za dalsze zwolnienie z podatku, który w przyszłości miasto może nałożyć na obiekty rozrywkowe. Miasto Anaheim nigdy nie nałożyło podatku od bramek dla obiektów rozrywkowych, ale przedłużenie specjalnego zwolnienia z podatku przez Disneyland zwróci firmie wszelkie tego typu podatki nałożone w ciągu następnych trzech dekad. Burmistrz Anaheim, Tom Tait, który poparł pierwotne zwolnienie podatkowe, sprzeciwił się planowi jego odnowienia, powołując się na szacowane 500 milionów dolarów niesfinansowanych zobowiązań emerytalnych, z którymi obecnie boryka się miasto. Dwaj inni członkowie rady popierają przedłużenie, podczas gdy dwaj inni twierdzą, że są niezdecydowani.

Przeczytaj więcej

Atlantic City traci Borgata 63 miliony dolarów odwołania od podatku od nieruchomości

Atlantic City musi zapłacić Borgata Hotel Casino & Spa 63 miliony dolarów, które zawyżają podatki, napisał Romy Varghese z Bloomberg . Sąd apelacyjny w New Jersey potwierdził zwrot podatku w wysokości 48 milionów dolarów i około 15 milionów dolarów odsetek za dwa lata, Associated Press doniósł w poniedziałek, powołując się na orzeczenie sądu. âWe continue to make cuts and run city government more efficiently, but it is the taxpayers who will suffer in the long term without tax stabilization,â” said Mayor Don Guardian. Stanowe ustawodawstwo w zeszłym miesiącu przyjęło projekt ustawy, który wymagałby od miejskich kasyn dokonywania płatności w miejsce podatków. Gubernator Chris Christie musi jeszcze nad tym popracować. Christie w styczniu wyznaczyła kierownika ds. ratownictwa, który ma opracować plan naprawczy dla walczącej społeczności. Przychody kasyna w New Jersey spadły do 2,9 mld dolarów w zeszłym roku z 5,2 mld dolarów w 2006 roku.

Przeczytaj więcej

Nowa propozycja podatkowa dotycząca Alabamy ma na celu wprowadzenie sody
.
Prawodawcy z Alabamy rozważają dodanie nowego 5 centowego podatku od każdej 12 uncji sody, napisała Jacqueline Quynh z WKRG.com. Na razie gubernator Robert Bentley nazywa to opcją, ponieważ dąży do podniesienia podatków, które nazywa âuser taxes,â” aby uniknąć podnoszenia podatków od dochodów i nieruchomości. âA soda tax has been talked about â you know, a reasonable soda tax. Mówiono o podatku od papierosów, o podatku od przywilejów biznesowych, więc jest kilka podatków, â” Bentley powiedział w ostatnim wywiadzie. Alabama ma już 4 procentowy podatek na sodę.

Przeczytaj więcej

Noble Group rozpoczyna przegląd rachunkowości

Działająca w Hongkongu spółka handlowa Noble Group Ltd. mianuje czterech dyrektorów niewykonawczych i konsultanta księgowego PricewaterhouseCoopers LLC do przeprowadzenia niezależnego przeglądu swojej rachunkowości, który w tym roku został poddany kontroli, napisał Jake Maxwell Watts z Wall Street Journal . Noble Group spotkała się w tym roku z ostrą krytyką ze strony kilku firm badawczych, w tym amerykańskiego krótkiego sprzedawcy Muddy Waters, który oskarżył ją o nieprawidłowości księgowe. Firma zaprzeczyła wszelkim nieprawidłowościom. Przegląd będzie się koncentrował na tzw. mark-to-market księgowości wartości godziwej Noble, powiedziała spółka. Obliczenia mark-to-market, które są wykorzystywane do wyceny aktywów, mogą zawierać element subiektywności przy szacowaniu przyszłych cen towarów i produkcji, na przykład. Krytycy Noble’a twierdzą, że ta praktyka doprowadziła do tego, że firma wykazała się lepszymi wynikami niż powinna w przeszłości.

Przeczytaj więcej