Bramwell’s Lunch Beat: Lawmwell’s Lunch Beat: Lawmwell’s Lunch Beat: Lawmwell’s Lunch Beat: Lawmwell’s Unveil ‘Patent Box’ Plan Corporate Tax Plan

Ustawodawcy odsłaniają plan podatkowy dotyczący własności intelektualnej

Dążenie republikanów House’a do zmiany kodeksu podatkowego zrobiło w środę krok naprzód, ponieważ czołowi członkowie komitetu Ways and Means opracowali plan powstrzymania niepokojącej migracji własności intelektualnej USA do innych krajów, napisał John D. McKinnon z Wall Street Journal . Ustawodawstwo, które zostało oficjalnie ujawnione w środę przez Reps. Charles Boustany (R-LA) i Richard Neal (D-MA) stworzyliby tzw. âpatent box.â” Dałoby to firmom ultralowską 10-procentową stawkę podatku od dochodów, które generują z patentów i innych dóbr intelektualnych. Zwolennicy tego rozwiązania mają nadzieję, że zatrzyma ono tendencję, która doprowadziła do tego, że wiele amerykańskich firm wielonarodowych ulokowało większą część swojej cennej własności intelektualnej w krajach o niższym opodatkowaniu, nawet jeśli jest ona rozwijana w Stanach Zjednoczonych. Pozwoliło im to uniknąć stosunkowo wysokiego amerykańskiego podatku dochodowego od osób prawnych od wynikających z niego zysków, które często gromadzą się za granicą.

Przeczytaj więcej

Sędzia federalny grozi, że uzna szefa IRS za obraźliwego

John D. McKinnon zgłosił również dla Wall Street Journal , że sędzia federalny groził zatrzymaniem komisarza IRS Johna Koskinena za obrazę sądu w środę, po tym jak agencja nie zastosowała się do nakazu dostarczenia dokumentów w sprawie dotyczącej jego rzekomego kierowania do grup konserwatywnych. Amerykański sędzia okręgowy Emmet Sullivan wydał nakaz podczas rozprawy statusowej w sprawie wniesionej przez grupę działaczy konserwatywnych Judicial Watch. âOczywiście, IRS zastosuje się do nakazu sędziego, â” powiedział IRS w oświadczeniu pisemnym. Jest to druga groźba pogardy, którą Koskinen otrzymał w tym tygodniu. W poniedziałek przewodniczący Komitetu Nadzoru Izby i Reformy Rządowej Jason Chaffetz (R-UT) napisał list do prezydenta Obamy, wzywając go do usunięcia Koskinena ze stanowiska. Posunięcie to podniosło kwestię możliwości, że ustawodawcy będą próbowali zatrzymać Koskinena w pogardzie dla Kongresu â lub spróbują go impeachować.

Przeczytaj więcej

Główna szczotka IRS poza zagrożeniami GOP

Podczas środowego przesłuchania Senackiej Podkomisji Sądownictwa Koskinen odsunął na bok groźby republikanów w Komisji Nadzoru Izby, sugerując, że jest celem ich gniewu, ponieważ nie spodobało im się, co kongresowe śledztwo w sprawie niewłaściwej kontroli IRS nad grupami Tea Party stwierdziło, napisał Bernie Becker z The Hill . âI understand the committee’s disappointed that there hasn’t been no more evidence supporting where they originally started,â” Koskinen said after the Senate hearing. âI’ve testified honestly and truthfully about what I knew at the time I knew it. Przekazaliśmy im fenomenalną ilość informacji. I jeśli nie spełniła ona wszystkich ich oczekiwań co do jej istoty, to nie nasza wina.â”

Przeczytaj więcej

IRS: Status podatkowy kolegium nie jest zagrożony w przypadku małżeństw homoseksualnych
.
Również podczas środowego przesłuchania w Senacie, Koskinen powiedział, że uczelnie religijne, które nie akceptują małżeństw homoseksualnych nie są narażone na bezpośrednie ryzyko utraty statusu zwolnionego z podatku, Associated Press zgłoszone. Podczas przesłuchania, Sen. Mike Lee (R-UT) zauważył, że Bob Jones University stracił swój status zwolniony z podatku z powodu swojej polityki rasowej w latach 70. Koskinen zauważył, że zmiany w polityce publicznej mogą zmusić IRS do ponownej oceny tego stanowiska w przyszłości, ale powiedział, że nie nastąpi to w ciągu najbliższych kilku lat i będzie musiało być poprzedzone projektem rozporządzenia z czasem na publiczne komentarze.

Przeczytaj więcej

Podatki doprowadziły Valeanta, Burger Kinga transakcje, raport Senatu mówi

Richard Rubin z Bloomberga napisał, że oszczędności podatkowe napędzały strategię przejęcia Valeant Pharmaceuticals International Inc. i doprowadziły do przeniesienia Burger Kinga do Kanady, według raportu Stałej Podkomisji Senatu ds. Przewodniczący komisji Rob Portman (R-OH) wykorzystuje czwartkowe przesłuchanie w sprawie raportu, aby zbudować poparcie dla zmian w prawie podatkowym, które zmniejszają motywację firm do przenoszenia swoich adresów prawnych poza Stany Zjednoczone poprzez inwersje â i zmniejszają prawdopodobieństwo ich zakupu przez firmy zagraniczne. Podczas przesłuchania dyrektorzy z firmy Valeant i właściciel Burger King, Restaurant Brands International Inc., opiszą swoje strategie. A obecni i byli dyrektorzy trzech firm z USA opowiedzą o konkurencji, z jaką spotykają się z zagranicy. âMamy teraz fakty, które pozwolą nam pokazać, że w konkretnych transakcjach główną rolę odegrały amerykańskie podatki i że były one negatywne dla amerykańskich miejsc pracy i inwestycji, â” powiedział w środę Portman.

Przeczytaj więcej

RMSR proponuje wyjaśnienia do standardu dotyczącego przychodów
.
Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (RMSR) opublikowała w czwartek w celu publicznego skomentowania niektórych proponowanych wyjaśnień i ulg podatkowych związanych z MSSF 15 Przychody z umów z klientami . W projekcie dotyczącym ekspozycji proponuje się doprecyzowanie:

,

  • Jak określić zobowiązania do wykonania w umowie.
  • Jak ustalić, czy strona uczestnicząca w transakcji jest dającym zlecenie (odpowiedzialnym za dostarczenie towarów lub usług), czy też agentem (odpowiedzialnym za zorganizowanie dostawy towarów lub usług dla klienta).
  • Jak określić, czy licencja daje klientowi prawo dostępu lub prawo do korzystania z własności intelektualnej podmiotu.

Ponadto RMSR proponuje dwie ulgi w celu ułatwienia przejścia na nowy standard przychodów. Okres na zgłaszanie uwag przez opinię publiczną kończy się 28 października. RMSR spodziewa się zakończyć dyskusje nad tymi zagadnieniami do końca 2015 r., po czym zostaną wydane ostateczne poprawki do standardu.

Przeczytaj więcej