Bramwell’s Lunch Beat: Middle-Class Taxes, Pfizer Deal, ‘Jock Tax’ Fallout

Clinton i Sanders są podzieleni przez wielką obietnicę Obamy: nie podnoszenia podatków na klasę średnią

Główna obietnica kampanii Baracka Obamy i jego prezydentury w 2008 r., że klasa średnia nie będzie płacić więcej podatków, dzieli teraz kandydatów demokratycznych, którzy chcą go zastąpić, napisał Jim Tankersley z Washington Post . Sen. Bernie Sanders z Vermont i były gubernator Maryland Martin O’Malley powiedzieć the klasa średnia móc przynajmniej nieco wyższy podatek podatek dla the ekspansywny rządowy program favour. Mówią również, że klasa średnia skorzysta z ich planów. Ale Hillary Clinton, po raz pierwszy w tej kampanii, zobowiązuje się teraz do tego samego zobowiązania, które złożył Obama: żadnych nowych podatków od gospodarstw domowych zarabiających poniżej 250.000 dolarów rocznie.Wszystkie plany Demokratów stoją w ostrym kontraście z republikańskimi kandydatami na prezydenta. Każdy kandydat GOP ma co najmniej naszkicowane szczegóły dużego planu obniżenia podatków.

Przeczytaj więcej

Ex-Allergan CEO mówi, że firma Pfizer zajmuje się wszystkimi sprawami podatkowymi (i to jest w porządku)

Plan zakupu Allergan PLC przez firmę Pfizer Inc. polega na ucieczce od amerykańskich przepisów podatkowych â i tak właśnie powinno być, powiedział były dyrektor generalny poprzednika korporacyjnego Allergan, napisał Michelle Cortez z Bloomberg . Firma Pfizer prowadzi rozmowy z firmą Allergan z siedzibą w Irlandii na temat największego przejęcia w branży farmaceutycznej, które spowodowałoby przeniesienie adresu prawnego firmy Pfizer poza Stany Zjednoczone do jurysdykcji o niższym opodatkowaniu.Transakcja ta, znana jako inwersja podatkowa, umożliwiłaby firmie Pfizer z siedzibą w Nowym Jorku dostęp do zysków uwięzionych za granicą i obniżyłaby amerykański rachunek podatkowy firmy o miliardy dolarów. â” – powiedział David Pyott, były dyrektor generalny Allergan Inc., “Kiedy przejdziesz przez zasady inwersji, które dla mnie są motorem całej sprawy, pozostanie tylko kilka firm”.To jest motyw, który można zobaczyć po stronie Iana Read’a” – powiedział, nawiązując do dyrektora generalnego firmy Pfizer. Bez korzyści podatkowych, umowa pomiędzy firmą Pfizer a Allergan nie ma większego sensu, dodał Pyott.

Przeczytaj więcej

âJock tax’ changes expected to cost Cleveland millions

Miasto Cleveland stoi stracić miliony, będąc zmuszonym do zmiany sposobu opodatkowania odwiedzających profesjonalnych sportowców, zgodnie z szacunkami urzędników miejskich i księgowych sportowych, napisał Jeremy Pelzer z Cleveland.com. Teraz, gdy Sąd Najwyższy w Ohio orzekł, że Cleveland’s âjock taxâ” jest niezgodny z konstytucją, miasto być może będzie musiało zapłacić aż 2,4 miliona dolarów zwrotu podatku zagranicznym graczom NFL, według Ryana Losi, wiceprezesa wykonawczego PIASCIK, firmy księgowej z Wirginii. Nie obejmuje to zwrotów, o które ubiegają się gracze w innych profesjonalnych sportach. Dwóm byłym graczom NFL, Hunterowi Hillenmeyerowi i Jeffowi Saturday, udało się pozwać Cleveland, by nie opodatkowywać już odwiedzających ich graczy na podstawie liczby gier, w które grają, ale raczej na podstawie liczby dni, w które pracują. W poniedziałek Sąd Najwyższy USA odmówił wysłuchania apelacji w tej sprawie.

Przeczytaj więcej

Inwestorzy chcą więcej od sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju, mówi były szef SEC
.
Emily Chasan z CFO Journal napisała, że uzyskanie potrzebnych informacji na temat kwestii środowiskowych, społecznych i związanych z zarządzaniem, jest nadal wyzwaniem dla inwestorów, według byłej przewodniczącej SEC Mary Shapiro. Przemawiając w czwartek na Bloomberg Sustainable Business Summit w Nowym Jorku, Shapiro, który jest obecnie wiceprzewodniczącą non-profit Sustainability Accounting Standards Board, powiedział, że inwestorzy troszczą się o te informacje, ale są âhighly niezadowoleni z informacji, które otrzymują dzisiajâ” i nie mogą skutecznie wykorzystać ich w swoich decyzjach alokacyjnych.â” Dodała, że ponieważ firmy nie dają inwestorom informacji, których potrzebują najbardziej, wielu inwestorów instytucjonalnych wysyła do firm długie kwestionariusze zrównoważonego rozwoju, co prowadzi do âquestionnaire fatigueâ” w działach korporacyjnych relacji inwestorskich.

Przeczytaj więcej

Quick Links:

 • Thousands hit with surprise tax bill on income in IRAs (Wall Street Journal)
 • Połowy z tytułu podatku od wartości dodanej w republikańskim wyścigu prezydenckim (Wall Street Journal)
 • Ted Cruz i Rand Paul’s hidden tax (Washington Post)
 • Kandydaci na prezydenta GOP, na zmianę w stosunku do przeszłości, konkurują ze śmiałymi planami podatkowymi (Los Angeles Times)
 • Czy możemy obniżyć kod podatkowy do trzech stron? Dlaczego mielibyśmy chcieć? (TaxVox)
 • Ludzie muszą się zrelaksować w sprawie ulgi podatkowej dla dzieci Marco Rubio (Forbes)
 • A progressive’s case for moving to the flat tax â maybe (Forbes)
 • Strzeż się umyślnych, niepoważnych, a nawet obciążających siebie deklaracji podatkowych (Forbes)
 • Dlaczego państwa, w tym Minnesota, powinny zrzucić ulgę podatkową Angel (Forbes)
 • Problemy IRS wykraczają daleko poza komisarza (The Hill)
 • Reformy gospodarcze Netanyahu i krzywa Laffera (Analitycy podatkowi)