Bramwell’s Lunch Beat: New Sanders Analysis, Liberty Filings, EITC Errors

Podwyżki podatków Bernie’ego Sandersa nie pokrywają się z opłatami za plan ochrony zdrowia, wyniki analizy
.
Sen. Bernie Sanders’ plan zapłaty za opiekę zdrowotną zapewnianą przez rząd spada o ponad 3 biliony dolarów w stosunku do szacunków jego kampanii, według grupy nadzorującej budżet, napisał Richard Rubin z Wall Street Journal . Plan, który obejmuje nowe podatki od pracodawców, nowe podatki dochodowe od wszystkich Amerykanów, a także znacznie wyższe stawki podatkowe dla gospodarstw domowych o wysokich dochodach, podniesie około 10,7 bln dolarów w ciągu następnej dekady, a nie 13,9 bln dolarów kampanii prognozowanej, zgodnie z raportem opublikowanym w środę przez Komitet odpowiedzialnego budżetu federalnego. âSen. Sanders wykazał się zaangażowaniem w pokrycie kosztów swojego jednopłatnego planu, ale liczby w tej chwili nie wydają się sumować, â» mówi raport. Plan opieki zdrowotnej Sandersa, który nazywa Medicare for All, opiera się na zestawie nowych i wyższych podatków, a nawet 10,7 biliona dolarów podwyżki podatków oznaczałoby nadzwyczajne rozszerzenie rządu o około 25 procent.

Przeczytaj więcej

Maryland zawiesza składanie deklaracji podatkowych od większej liczby franszyzy Liberty Tax

Maryland Comptroller Peter Franchot powiedział we wtorek, że jego biuro zawiesiło przyjmowanie zgłoszeń podatkowych z 16 kolejnych franszyzy Liberty Tax Service, mniej niż tydzień po tym, jak przestało przyjmować zgłoszenia z siedmiu innych franszyzy Liberty Tax, napisała Carrie Wells z Baltimore Sun . Biuro prasowe powołało się na dużą liczbę zgłoszeń «âquestionableâ», o takich cechach jak zwroty, które zgłaszały dochody z działalności gospodarczej, gdy podatnik nie był właścicielem firmy, a osoby pozostające na jego utrzymaniu twierdziły, że są one nieprawidłowe. âOd kiedy dowiedzieliśmy się o obawach Maryland pod koniec zeszłego tygodnia, dostarczyliśmy państwu wszystkie wymagane informacje i poświęciliśmy wiele wysiłku na przyjrzenie się urzędom zidentyfikowanym w ostatni czwartek, â» powiedział Jim Wheaton, główny radca prawny i dyrektor ds. zgodności z przepisami Liberty Tax. Na początku tego tygodnia zaoferowaliśmy dodatkowe szkolenia dla pracowników naszych franczyzobiorców w Maryland i zrobimy to ponownie w najbliższych dniach.â»

Przeczytaj więcej

Fałszywy email TurboTax powinien być usunięty â to jest oszustwo

Susan Salisbury of the Palm Beach Post napisała, że ludzie otrzymują fałszywe e-maile podszywające się pod TurboTax, a firma ostrzega ludzi, aby nie odpowiadali. Emaile te pochodzą od oszustów. W zeszłym roku, a także w latach poprzednich, przestępcy wykorzystywali TurboTax do składania zeznań przed legalnymi podatnikami. W niektórych przypadkach po prostu otworzyli inne konto w imieniu ofiary i nie zostali złapani przez TurboTax. Skutkiem tego był koszmar związany z kradzieżą tożsamości ofiar i opóźnieniami w uzyskiwaniu ich zwrotów. Fałszywe e-maile mają tytuł âTurboTax nie działa od kilku dni âŚâ» Jeśli otrzymasz taki e-mail, Intuit, firma, która jest właścicielem TurboTax, radzi nie otwierać załącznika w e-mailu, wysłać kopię e-maila na adres [e-mail chroniony], nie przekazywać go nikomu innemu, i usunąć e-mail.

Przeczytaj więcej

Senator naciska IRS na niewłaściwe ulgi podatkowe

Sen. Tom Carper (D-DE) pyta komisarza IRS Johna Koskinena, w jaki sposób agencja planuje ograniczyć niewłaściwe płatności ulgi podatkowej dla osób o niskich i średnich dochodach, napisał Naomi Jagoda z The Hill . Kongres rozszerzył ulgę podatkową dla osób o niskich i średnich dochodach (EITC) w pakiecie podatkowym uchwalonym w grudniu 2015 roku. Nowa ustawa scementowała reformy EITC, które zwiększyły płatności dla osób z trójką lub więcej dzieci i obniżyły kary dla małżeństw.Ustawa ustanowiła również kilka środków «integralności programu» mających na celu ograniczenie niewłaściwych płatności kredytu podlegającego zwrotowi. Generalny Inspektor Skarbu Państwa ds. Administracji Podatkowej oszacował, że niewłaściwa stawka płatności wynosi około 25 procent.Carper poprosił Koskinena o opisanie planów IRS dotyczących wdrożenia nowych środków integralności programu, w tym ram czasowych i szacowanych kosztów. Poprosił również Koskinena o opisanie wszelkich dodatkowych zasobów ludzkich i informatycznych, które są potrzebne.

Przeczytaj więcej

Quick Links:

 • Do your homework to find an honest tax prepar (Washington Post)
 • Reforma podatku od osób prawnych powinna zachęcać do inwestycji, a nie do osiągania zysków (The Hill)
 • Wezwanie Sen. Baldwina do usunięcia luk w podatku dochodowym od osób prawnych (Wisconsin Public Radio)
 • Czas, aby Stany Zjednoczone zajęły się osobami uchylającymi się od płacenia podatków (Fortune)
 • Ted Cruz chce podnieść podatki na twoją babcię (Fortuna)
 • Ted Cruz’s Iowa win not a victory for a VAT (Tax Analysts)
 • Zapłata za utracone grzechy (Analitycy podatkowi)
 • Co jest takiego zabawnego w podatkach, miłości i solidarności? (TaxVox)
 • Międzynarodowy mecz plucia nad podatkiem Google intensyfikuje się (TaxVox)
 • Opodatkuj żywność, nie tylko paliwo, aby uratować planetę (Bloomberg)
 • California’s evaporating gas tax (Los Angeles Times)
 • Podatki od ropy naftowej nie rozwiążą problemów budżetowych Alaski, ale zaszkodzą miejscom pracy (US News and World Report)