Bramwell’s Lunch Beat: Nowe zasady odwrotu, IRS potrzebuje cię, reforma podatkowa w 2017?

US odsłania zasady utrudniające korporacyjne inwersje

Departament Skarbu USA wydał w czwartek nowe przepisy, które mają powstrzymać amerykańskie firmy przed umieszczaniem adresów w innych krajach w celu obniżenia swoich rachunków podatkowych, napisał Richard Rubin z Wall Street Journal . Zmiany te utrudnią amerykańskim firmom kupno firmy w jednym obcym kraju i zlokalizowanie adresu połączonego podmiotu w innym kraju. Nowe korporacyjne zasady inwersji mogą mieć natychmiastowe konsekwencje dla próby połączenia firmy Pfizer Inc. z Allergan PLC. Jeden z aspektów nowych zasad, ograniczający możliwość przeniesienia działalności zagranicznej do nowej zagranicznej spółki macierzystej, będzie miał zastosowanie do przyszłych transakcji wszystkich firm, które zakończyły proces inwersji od 22 września 2014 roku, co może spowodować problemy dla takich firm, jak Medtronic PLC i Mylan NV, które zakończyły proces inwersji. Skarb Państwa poinformował, że nadal pracuje nad przyszłymi zasadami i ostrzegł, że może dążyć do praktyki znanej pod nazwą «earnings stripping».

Przeczytaj więcej

Dealerzy mówią, że najnowsze zasady Skarbu nie zatrzymają inwersji

Prawnicy i bankierzy przeglądający ostatnie wysiłki Departamentu Skarbu w celu udaremnienia fuzji podatkowych powiedzieli, że jest to o wiele mniej drastyczne, niż wielu obawiało się, a przede wszystkim obgryzło krawędzie przepisów podatkowych, które pozwalają firmom amerykańskim na przeniesienie się za granicę poprzez nabycie zagranicznego odpowiednika, napisała Liz Hoffman z Wall Street Journal . Wydaje się mało prawdopodobne, aby wytyczne te miały znaczący wpływ na transakcję Pfizer-Allergan lub na wiele innych transakcji, lub aby poważnie zniechęcić większość przyszłych firm – twierdzą doradcy. Podczas gdy nowe zasady utrudniają firmom kupno zagranicznego rywala w jednym kraju, a następnie przejście do innego i ograniczają zdolność amerykańskich firm, po odwróceniu, do przesunięcia ich wcześniej istniejących operacji zagranicznych spod amerykańskiej sieci podatkowej, przestały one potrzebować bardziej dalekosiężnych środków, takich jak wyprzedaż zysków. Kolejna kula uniknięta, doradcy powiedzieli: wąsko dostosowane zasady «âanti-stuffingâ». Zasady te mają na celu ograniczenie ruchów premergerowych, które sprawiają, że zagraniczna firma wygląda na większą.

Przeczytaj więcej

IRS stara się pomóc podatnikowi w walce z oszustwami dotyczącymi zwrotu podatku
.
IRS, stanowi urzędnicy podatkowi i przedstawiciele branży podatkowej w czwartek wezwali podatników do przyłączenia się do walki ze złodziejami, którzy kradną dane osobowe i wykorzystują te dane do składania fałszywych zeznań podatkowych, które dają setki milionów dolarów zwrotu, napisał Kevin McCoy z USA Today . Powiedzieli, że publiczno-prywatny wysiłek przeciwko oszustwom związanym ze zwrotami, zapoczątkowany w tym roku przez IRS, stanowych komisarzy podatkowych i branżę przygotowania podatkowego, nie może powstrzymać oszustw związanych ze zwrotami bez pomocy. â It’s clear that when it comes to identify theft, we all have a part to play,â» said IRS Commissioner John Koskinen as he announced the recruitment campaign dubbing âTaxes. Security.Together.â» Podatnicy zostali wezwani między innymi do: korzystania z oprogramowania zabezpieczającego komputery, w tym elektronicznej zapory sieciowej, ochrony przed wirusami i szyfrowania plików; ochrony danych osobowych poprzez sprawdzanie każdego, kto o nie poprosi; oraz stosowania silnych haseł komputerowych.

Przeczytaj więcej

Republikanin: â2017 jest rokiem reformy podatkowej»

Z reformy podatkowej silną możliwość w następnym Kongresie, teraz jest czas dla tych, którzy są zainteresowani, aby federalny kodeks podatkowy działa lepiej dla gospodarki na żądanie, aby przemówić, Rep. Peter Roskam (R-IL) powiedział w czwartek, napisał Naomi Jagoda z The Hill . âMy prediction is 2017 is the year for tax reform,â» Roskam said, because there is a widespread desire in Congress to reform the IRS and curb corporate inversions. Przedsiębiorcy pracujący w usługach na żądanie, takich jak Uber i Airbnb, mogą być traktowani jak właściciele małych firm, którzy muszą składać kwartalne szacunkowe płatności. Caroline Bruckner, profesor w Kogod School of Business na Uniwersytecie Amerykańskim, powiedziała, że wielu pracowników pracujących na żądanie stwierdza, że muszą płacić kary za niedopłaty podatku.Roskam powiedział, że nowy marszałek Paul Ryan (R-WI) jest doskonały» dla społeczności gospodarczej na żądanie, ponieważ jest intuicyjny, ponieważ odnosi się do technologii i jest bardzo zainteresowany reformą podatkową.

Przeczytaj więcej

Quick Links:

 • Ujmowanie ryzyka rachunkowego w portfelach właścicieli aktywów (Emerytury i inwestycje)
 • Ochrona podstawy opodatkowania: Dlaczego ważne jest blokowanie inwersji podatkowych (Washington Post)
 • Skarb Państwa wyciąga swoje uderzenia z tytułu wyprzedaży zysków (TaxVox)
 • Głowice Pfizera do walki z USA o oszczędzający podatki interes Allergana (Wall Street Journal)
 • Plan Pfizera na 150 miliardów dolarów jest bardzo ryzykowny i mało korzystny (Reuters)
 • .

 • Vanguard, stojąc w obliczu spraw dotyczących gwizdka, zgadza się płacić podatki teksańskie (Bloomberg)
 • Momentum buduje do opodatkowania konsumpcji więcej, dochód mniej (New York Times)
 • Dlaczego plan masowych cięć podatkowych Teda Cruza przeraża niektórych konserwatystów (łupek)
 • Niektóre potknięcia podatkowe w debacie demokratycznej (Fundacja Podatkowa)
 • Ile krajów na świecie ma podatek od wartości dodanej? (Fundacja Podatkowa)