Bramwell’s Lunch Beat: Obowiązki audytora Widen Says PCAOB

Czy Apple Pay the Wave of the Future?

SunTrust, Barclaycard, USAA, TD Bank North America i Commerce Bank, wszystkie te instytucje współpracują z Apple Pay, lub spodziewają się tego w najbliższej przyszłości, zgodnie z artykułem w New York Timesie. Podał on, że Apple twierdzi, że «wspiera karty, które stanowią około 90 procent wielkości zakupów kartą kredytową w Stanach Zjednoczonych». Usługa ta umożliwia nabywcom płacenie za przedmioty bezpośrednio z ich iPhone’ów. Chociaż usługa jest nadal stosunkowo niewielka», nowe dodatki sugerują, że Apple wygenerowało więcej trakcji dla usługi niż jakakolwiek konkurencyjna usługa», według Timesa.

Przeczytaj więcej

Obowiązki audytorów w odniesieniu do Widen, zgodnie z PCAOB

Ryzyka środowiskowe, podatki międzynarodowe, duże ilości danych, bezpieczeństwo cybernetyczne oraz szacunkowa wartość portfeli inwestycyjnych przedsiębiorstw to niektóre z tematów, którymi księgowi korporacyjni będą musieli się zająć bardziej szczegółowo, według Helen Munter, dyrektor PCAOB, jak donosi Wall Street Journal. Munter przedstawił swoje uwagi na niedawnej konferencji AICPA. Zwróciła uwagę, że «PCAOB wykrył słabe punkty w 39% audytów skontrolowanych w ostatnich ocenach firm Wielkiej Czwórki, w porównaniu z 37% rok wcześniej». Jak zauważono w artykule, niedociągnięcia te nie zawsze wskazują na nieprawidłowe zgłoszenia, ale mogą oznaczać, że «audytorzy nie wykonali właściwej pracy, aby uzasadnić swoje opinie».

Przeczytaj więcej

Nowi uczestnicy spotkania PCAOB

Grupa Doradcza Inwestorów PCAOB spotkała się w październiku i zajęła się różnymi tematami, zgodnie z zapisem spotkania, który został opublikowany na początku tego tygodnia. Było to pierwsze spotkanie grupy dla dwóch niedawno powołanych urzędników: Przewodnicząca SEC Mary Jo White i James Schnurr, główny księgowy SEC. Wśród poruszonych tematów znalazły się model biznesowy firmy audytorskiej i zachęty, sposoby poprawy jakości audytu i jego adekwatności oraz relacje i rola audytora z komitetem audytu.

Przeczytaj więcej

Prison to Make Room for Another Madoff Defendant

Jak donosi Bloomberg, Joann Crupi, który zarządzał rachunkami doradztwa inwestycyjnego dla Bernarda Madoffa, został skazany na sześć lat więzienia. W artykule odnotowano, że jest to ostatni z pięciu wyroków wynikających z jedynego procesu karnego związanego z upadkiem Madoffa. W artykule zauważono, że Crupi nie był «mistrzem» systemu, ale zacytowano, że sędzia, mówiąc, że «utrwaliła fałszywe wrażenie legalnej operacji inwestycyjnej», a nawet pomogła oszukać śledczych SEC.

Przeczytaj więcej

For Expenses and the IRS, It’s «All or Nothing»
.
Jak podano w raporcie Doradcy Podatkowego AICPA, uzasadnienie ma kluczowe znaczenie dla odliczeń wydatków. Mówi artykuł: «Jak w ostatnim przypadku Garzy, T.C. Memo. 2014-121, pokazuje, że jest to propozycja «wszystko albo nic». Bez odpowiedniego uzasadnienia, nie jest dopuszczalne odliczenie wydatków określonych w ust. 274(d), nawet jeśli sąd uważa, że wydatek został dokonany zgodnie z prawem». W artykule przedstawiono cztery kategorie wydatków, które są pokrywane, i zacytowano sąd w następujący sposób: «chociaż uważamy, że powód poniósł koszty podróży służbowych w związku ze swoim zatrudnieniem, Trybunał musi wziąć pod uwagę ścisłe wymogi dotyczące uzasadnienia zawarte w art. 274 lit. d)».

Przeczytaj więcej