Bramwell’s Lunch Beat: Oszustwa księgowe, kradzież ID, plan podatkowy Trumpa.

Los Alamos National Bank płaci 1,5 miliona dolarów na uregulowanie opłat SEC

Los Alamos National Bank i jego spółka holdingowa Trinity Capital Corp. zgodziły się zapłacić 1,5 mln USD w celu rozliczenia opłat za oszustwa księgowe, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła w poniedziałek, napisał Mark Oswald z Albuquerque Journal . SEC powiedziała, że dochodzenie wykazało, że Trinity âmaterially misstatedâ» straty z pożyczek i leasingu w sprawozdaniach w latach 2010, 2011 i 2012. âTrinity zaniża zgłoszoną stratę netto dostępną dla akcjonariuszy zwykłych w 2011 roku o 30,5 mln USD, odnotowując dochód w wysokości 4,9 mln USD zamiast straty w wysokości 25,6 mln USD «â» – stwierdziła SEC. Rozliczając się, Los Alamos i Trinity nie przyznały się do błędu ani mu nie zaprzeczyły. Pięciu obecnych lub byłych kierowników również jest oskarżonych w tej sprawie. Skarga SEC złożona w sądzie federalnym zarzuca, że oszustwo zostało skierowane przez byłego wieloletniego dyrektora generalnego Los Alamos Billa Enloe, byłego głównego kredytodawcę Jill Cook, oraz byłego starszego kredytodawcę Marka Pierce’a.

Przeczytaj więcej

SEC pobiera opłaty CPA, 4 inne z tytułu wykorzystywania informacji poufnych
.
Pięciu mieszkańców Florydy â w tym dwóch prawników i księgowy â zgodzili się zapłacić w sumie około $489,000 w celu rozliczenia opłat SEC, że handlowali akcjami Pharmasset na podstawie informacji poufnych o ofercie przejęcia, napisał Matthew Heller z CFO . Według SEC, prawnicy Robert L. Spallina i Donald R. Tescher oraz księgowy Steven G. Rosen uzyskali informacje od członka zarządu Pharmasset, któremu doradzali w sprawach podatkowych i planowania nieruchomości. Trzy kupił papiery wartościowe Pharmasset i Spallina również napiwek dwóch przyjaciół â Thomas J. Palermo, doradca finansowy w firmie maklerskiej, i Brian H. Markowitz, handlowiec papierów wartościowych i jego sąsiad sąsiad, SEC powiedział w cywilu skargi. Po ogłoszeniu przejęcia Pharmasset przez Gileada 11 miliardów dolarów w listopadzie 2011 r., pięciu oskarżonych rzekomo zebrało ponad 234.000 dolarów nielegalnych zysków, ponieważ akcje Pharmasset wzrosły o 84 procent.

Przeczytaj więcej

Ustawodawca GOP popiera projekt ustawy o zwalczaniu kradzieży tożsamości
.
A House Republikanin chce ograniczyć kradzież tożsamości przez utrzymanie numerów ubezpieczenia społecznego z wielu federalnych formularzy podatkowych, napisał Cory Bennett z The Hill . Rep. Vern Buchanan (R-FL) wprowadził Ustawę o Ochronie Tożsamości Podatnika, która pozwoliłaby firmom korzystać z alternatywy dla numeru Social Security na formularzu podatkowym W-2, wydawanym każdemu pracownikowi zarabiającemu co najmniej 600$ rocznie. âThis bipartisan, common-sense measure will protect Americans from identity fraud by limiting the use of Social Security numbers on the most popular tax forms, including the W-2,â» said Buchanan, a member of the House Ways and Means Committee. Formularze te są cenne dla oszustów, ponieważ zawierają ważne wrażliwe informacje, takie jak numery ubezpieczenia społecznego, które mogą być wykorzystane do składania fałszywych zeznań lub popełnienia kilku innych rodzajów kradzieży tożsamości.

Przeczytaj więcej

Trump plan podkreśla wątpliwe założenie w sercu republikańskich propozycji podatkowych

Sahil Kapur i Michael C. Bender z Bloomberga napisali, że plan podatkowy republikańskiego przywódcy prezydenckiego Donalda Trumpa, podobnie jak wiele propozycji przedstawionych przez jego rywali z GOP, zawiera wątpliwe założenie: że obniżenie podatków spowoduje szybki wzrost gospodarczy. Propozycja Trumpa jest podobna do tej, którą ujawnił Jeb Bush na początku września. Oba obniżają najwyższą indywidualną stawkę podatkową z 39,6 procent (Trąbka do 25 procent, Push do 28 procent) oraz stawkę podatku dochodowego od osób prawnych z 35 procent (Trąbka do 15 procent, Push do 20 procent) i zlikwidowałyby podatek od nieruchomości. Oba zapewniają największą część korzyści dla górnych dochodowych zarabiających. Aby rozwiązać problem bilionów dolarów w utraconych dochodów, zarówno Trump i Bush wskazują na âdynamic scoring,â» metoda kontrowersyjna wśród ekonomistów, ale popularne wśród republikanów, że zakłada ulgi podatkowe pobudzić wzrost gospodarczy. Podczas gdy Bush zakładać 4 procent wzrost pod jego plan, Trąb powiedzieć jego plan móc ono tak wysoki jak 6 procent.

Przeczytaj więcej

Szybkie łącza

  • Wielka Brytania konsultuje się w sprawie wstrząsu księgowego UE (Reuters)
  • Podatki, leki i towary (widok Bloomberga)
  • Obcinacze podatkowe GOP zachowują swoje opcje otwarte (Bloomberg View)
  • Człowiek, który namówił Reagana do obniżenia podatków (Wall Street Journal)
  • Donald Trump: Reforma podatkowa na rzecz bezpieczeństwa i dobrobytu (Wall Street Journal)
  • Trump tax plan a triumf showmanship nad zdrowym rozsądkiem (New York Times)
  • Jeb Bush: Moja propozycja podatkowa dostarczyłaby $2,000 dla rodzin z klasy średniej (USA Today)
  • Carl Icahn ma rację co do podatków, mówią eksperci (USA Today)
  • Schumer w rozmowach z Ryanem na temat głównych podatków, transakcji dotyczących infrastruktury (Politico)
  • Miła firma kończy jako ostatnia? Etsy nieszczęścia podatkowe pokazują, dlaczego robienie dobra to drag (Fortuna)