Bramwell’s Lunch Beat: Oszustwa księgowe, proces Dewey’a, plan podatkowy Jindal’a.

SEC obciąża kadrę kierowniczą byłego Dyrektora ds. TechnologiiOCZ oszustwami księgowymi
.
Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) we wtorek obciążyła dwóch byłych członków kierownictwa OCZ Technology Group Inc. błędami księgowymi u obecnie upadłego sprzedawcy komputerowych urządzeń pamięci masowej i zasilaczy.Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) twierdzi, że były dyrektor generalny OCZ Ryan Petersen zaangażował się w program mający na celu znaczne zawyżenie przychodów i marży brutto spółki w latach 2010-2012.Agencja oddzielnie obciążyła byłego dyrektora finansowego OCZ Arthura Knappa za pewne błędy w księgowości, ujawnianie informacji i wewnętrzne kontrole księgowe. Knapp zgodził się rozliczyć z opłatami SEC, płacąc karę w wysokości 130.000 dolarów, nie przyznając się ani nie zaprzeczając zarzutom wobec niego. KPWiG kontynuuje proces przeciwko Petersenowi. Antonia Chion, zastępca dyrektora Departamentu Egzekwowania Prawa SEC, powiedziała, że kiedy kierownictwo wyższego szczebla uczestniczy w oszustwach i zaniedbaniach księgowych, âthey zostanie pociągnięta do odpowiedzialności.â»

Przeczytaj więcej

Ława przysięgłych uwięziona w procesie byłej kadry kierowniczej Dewey & LeBoeuf

Po 14 dniach obrad, nowojorska jury stwierdziła, że nie może się zgodzić, czy trzech byłych dyrektorów Dewey & LeBoeuf LLP popełniło oszustwa finansowe w latach poprzedzających upadek kancelarii w 2012 roku, napisała Sara Randazzo z Wall Street Journal . âWe jury nie może dojść do jednogłośnej decyzji w sprawie większości liczeń na karcie wyroku,â» jurorzy napisali w nocie do sędziego Roberta Stolza w sądzie karnym stanu Manhattan późnym popołudniem. Każdy z trzech oskarżonych stoi w obliczu około 50 zarzutów, w tym wielkiej kradzieży, spisku, oszustw w papierach wartościowych i dziesiątków przypadków fałszowania dokumentów handlowych. Oskarżeni zaprzeczają, że popełnili wykroczenie. To impas dla prokuratorów, którzy prowadzili całoroczne dochodzenie w sprawie praktyk księgowych Deweya. Sędzia Stolz powiedział ławnikom, że będą obradować we wtorek i że w środę rano będzie miał pełniejsze instrukcje.

Przeczytaj więcej

Bobby Jindal chce, żeby wszyscy zapłacili jakiś podatek dochodowy

Szukając tchnąć życie w swoją prezydencką kampanię, gubernator Luizjany Bobby Jindal przyjmuje zdecydowanie inne podejście do polityki podatkowej niż jego republikańscy rywale, napisał Patrick O’Connor z Wall Street Journal . Prezydencki pretendent planuje w środę w Iowa odsłonić plan podatkowy, którego celem jest skłonienie wszystkich obywateli do zapłaty przynajmniej części federalnego podatku dochodowego. Plan Jindala zmierza do zmniejszenia obecnych siedmiu przedziałów podatkowych do trzech, przy czym ci z najniższego szczebla płacą 2% stawki. Wyeliminowałoby to również większość odliczeń, w tym tych, które pozwalają milionom Amerykanów nie płacić nic w federalnych podatkach dochodowych. Jindal’s proposal would eliminate the standard deduction and the $4,000 personal exemption, and it would include a nonrefundable tax credit that could replace some of these deductions for households with children under the age of 18, or people older than 65 who make less than $5,000. Nie zaoferował szczegółów, jak to może działać.

Przeczytaj więcej

Ben Carson: 6-miesięczna przerwa podatkowa dla zagranicznego zysku

Prezydent GOP, który ma nadzieję, że dr Ben Carson ogłosi w środę sześciomiesięczną przerwę podatkową dla korporacji, aby sprowadzić ponad 2 biliony dolarów zysków zatrzymanych za granicą do Stanów Zjednoczonych, napisał Matthew J. Belvedere z CNBC. Zastrzegam jednak, że 10 procent tego podatku musi być wykorzystane w strefach przedsiębiorczości [zubożałych obszarów], które założyliśmy w niektórych z naszych głównych miast lub do tworzenia miejsc pracy dla osób bezrobotnych i korzystających z opieki społecznej, â» emerytowany neurochirurg powiedział CNBC Squawk Box . Ale po zakończeniu sześciomiesięcznego urlopu podatkowego, amerykańskie podatki od przedsiębiorstw muszą zostać przywrócone na poziomie niższym niż średnia na całym świecie, powiedział. âI want us to become a tax haven for people because it also becomes an opportunity haven for people,â» Carson dodał. Jeśli chodzi o podatek dochodowy od osób fizycznych, Carson powiedział, że domaga się 10-procentowego podatku liniowego. Używam 10 procent, bo łatwo jest robić numery,» powiedział.

Przeczytaj więcej

Szybkie łącza

  • Wskazówki dla właścicieli domów będących pod opieką podatkową (Wall Street Journal)
  • The âCadillac tax’ shows why Obamacare was never built to last (Tax Analysts)
  • Zmiany podatkowe w Karolinie Północnej â rodzaj dobry, rodzaj zły (Tax Analysts)
  • Jak reforma podatkowa może kształtować pole GOP (CNBC)
  • Dlaczego Marco Rubio nalega, by jego ogromne obniżki podatków się opłaciły, wyjaśnił (Vox)
  • Nowe szacunki liczby gospodarstw domowych nie płacących federalnego podatku dochodowego (TaxVox)
  • Skrzynia z marchewką potrzebującą kija: Ulga podatkowa z tytułu płatnego urlopu rodzinnego (TaxVox)
  • Kalifornijski Sąd Najwyższy wysłuchuje argumentów w sprawie Multistate Tax Compact (Tax Foundation)
  • Kluczowy element konkurencyjnego systemu podatkowego Estonii (Fundacja podatkowa)
  • Nowe badanie pokazuje, że odliczenie od czesnego nie zwiększa frekwencji na studiach (Fundacja Podatkowa)