Bramwell’s Lunch Beat: Powstanie głównego księgowego

W miarę wzrostu kosztów regulacyjnych, obowiązki szefa księgowości sumują się
.
Główny księgowy od dawna jest stałym elementem dużych międzynarodowych firm. Ale dzięki kosztom i zawiłościom dzisiejszych wymogów regulacyjnych i księgowych, ich liczba zwielokrotniła się, a ich obowiązki rozszerzyły się poza zarządzanie księgami firmowymi i przygotowywanie sprawozdań finansowych, napisała Kimberly S. Johnson z CFO Journal . Od 2009 r. nastąpił prawie 40-procentowy wzrost liczby tytułów głównych księgowych, jak wynika z ustaleń Russell Reynolds Associates. Jako prawa ręka Dyrektora Finansowego, szefowie księgowości zajmują się drażliwymi kwestiami, takimi jak kiedy i jak rozpoznawać przychody lub jak przedstawiać kwartalne dane liczbowe, aby zachować zgodność z amerykańskimi i międzynarodowymi standardami rachunkowości. Biorą też na siebie nowe obowiązki, takie jak poświadczanie dokładności kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych firmy.

Przeczytaj więcej

FASB do obsługi okrągłych stołów na potrzeby sprawozdawczości nienastawionej na zysk
.
Rada Standardów Rachunkowości Finansowej (FASB) będzie gospodarzem szeregu publicznych spotkań przy okrągłym stole dotyczących proponowanej przez nią aktualizacji standardów rachunkowości Podmioty nienastawione na zysk (temat 958) oraz podmioty z sektora opieki zdrowotnej (temat 954): Prezentacja sprawozdań finansowych jednostek nienastawionych na zysk . Celem Okrągłego Stołu jest umożliwienie osobom, które przedłożyły list z uwagami, omówienia propozycji z członkami zarządu w sposób bardziej szczegółowy. Osoby zainteresowane uczestnictwem w jednym z okrągłych stołów powinny zarejestrować się online do 1 września. Obserwatorzy nieuczestniczący w obradach również powinni zarejestrować się z wyprzedzeniem (miejsca są dostępne na zasadzie «kto pierwszy, ten lepszy»). Spotkania będą się odbywać:

  • 9:00 do południa EDT i (niepewne) 13:00 do 16:00 EDT w dniu 21 września w biurach FASB, 401 Merritt 7, Norwalk, Connecticut. Spotkanie będzie miało formę audio webcastu i zostanie zarchiwizowane na stronie internetowej FASB przez 30 dni po spotkaniu.
  • 9:00 do południa PDT i (niepewne) 13:00 do 16:00 PDT 6 października w University of Southern California, Vineyard Room, Davidson Conference Center, Los Angeles. To spotkanie nie będzie webcastem. W ciągu kilku dni po spotkaniu na stronie internetowej FASB zostanie udostępnione nagranie audio na 30 dni.

Senat będzie próbował uchylić podatek od wyrobów medycznych Obamacare jesienią

Caitlin Owens z Narodowego Dziennika napisała, że Senat podejmie starania o uchylenie podatku od wyrobów medycznych z ustawy o opiece zdrowotnej przed końcem roku kalendarzowego, według republikańskiego i demokratycznego aide. W czerwcu Izba uchwaliła środek uchylający z dwustronnym poparciem, ale jak dotąd w Senacie pojawiło się niewiele oznak ruchu. Ustawa o uchyleniu, która teraz przechodzi przez Senat, nie jest tożsama z tą Izbą, ale raczej z projektem uchylenia podatku wprowadzonym przez przewodniczącego Senackiej Komisji Finansów Orrina Hatch’a (R-UT) w styczniu. Sen. Amy Klobuchar (D-MN) jest główną demokratką pracującą nad posunięciem tego środka naprzód. Demokraci sprzeciwiający się uchyleniu musieliby zebrać tylko 41 głosów, aby skutecznie zablokować go za pomocą filibuster. A Biały Dom powiedział, że prezydent Obama prawdopodobnie zawetuje środek, jeśli pojawi się on na jego biurku, co wymagałoby 67 głosów Senatu, aby go uchylić.

Przeczytaj więcej

Dyrektor budżetowy: âTax cuts do not pay for themselves’

Dyrektor bezpartyjnego Biura Budżetu Kongresu (CBO), który został powołany przez ustawodawców GOP na początku tego roku, powiedział we wtorek, że obniżki podatków nie opłacają się, napisała Rebecca Shabad z The Hill . Podczas odprawy prasowej, Keith Hall został zapytany o tę teorię. âNo, the evidence is that tax cuts do not pay for themselves,â» he said. â» The briefing focused on a new report the CBO released on Tuesday detailing updated projections for the federal budget and economy over the next decade.CBO prognozuje, że deficyt na 2015 r. spadnie do 8-letniego minimum wynoszącego 426 mld dolarów, czyli 2,4 proc. produktu krajowego brutto. Obniżyła swoje wcześniejsze prognozy ze względu na wyższe wpływy z podatków od osób prawnych i fizycznych.

Przeczytaj więcej

IRS ujawnia nowe konto e-mail Lois Lerner

Konserwatywna grupa Judicial Watch, która pozywa IRS o dokumenty dotyczące niewłaściwej kontroli agencji nad grupami Tea Party, powiedziała we wtorek, że to âremarkableâ», że administracja Obamy dopiero co ujawniła osobiste konto e-mailowe, którego była urzędniczka IRS Lois Lerner używała w oficjalnych sprawach, napisał Bernie Becker z The Hill . W nowym postępowaniu sądowym w poniedziałek prawnik z Departamentu Sprawiedliwości USA ujawnił, że Lerner, główna postać w tej kontrowersji, mógł użyć konta o nazwie âToby Milesâ» dla niektórych e-maili objętych pozwem. Mąż Lernera nazywa się Michael Milesâ. Śledczy z Kongresu wiedzą od co najmniej roku o tym, że Lerner korzystał z konta e-mailowego Toby Miles. Komitet House Ways and Means powołał się na wiadomość e-mail z tego konta, gdy w kwietniu 2014 r. skierował Lernera do Wydziału Sprawiedliwości w celu postawienia go w stan oskarżenia.

Przeczytaj więcej

Właściciel Mystic Pizza dostaje więzienie za przestępstwa podatkowe

Właścicielka Mystic Pizza, jadłodajni rozsławionej przez aktorkę Julię Roberts w 1988 r. w filmie o tym samym tytule, została skazana na rok i dzień więzienia w poniedziałek w sądzie federalnym za próbę uniknięcia podatków i ukrywanie setek tysięcy dolarów w dochodach, napisał Edmund H. Mahony z Hartford Courant . John Zelepos jest oskarżony o uchylanie się od płacenia około 234.407 dolarów w podatkach federalnych, częściowo poprzez ukrywanie pieniędzy na kontach biznesowych i rodzinnych. W ciągu około jednego roku, począwszy od stycznia 2010 roku, rząd powiedział, że Zelepos przeniósł 522 658 dolarów w 61 transakcjach obejmujących depozyty gotówkowe poniżej 10 000 dolarów. Prawo federalne wymaga zgłaszania transakcji o wartości większej niż 10 000 dolarów. Zelepos jest również oskarżony o odpisanie 162.000 dolarów jako koszt wynagrodzeń dla matki i brata, kiedy, jak powiedział prokurator, żaden z nich nie pracował w Mystic Pizza.

Przeczytaj więcej