Bramwell’s Lunch Beat: Przewodniczący House Oversight jest ofiarą oszustwa podatkowego.

Skradziona tożsamość: Kongresman Jason Chaffetz jest ofiarą oszustwa podatkowego

Reprezentant Jason Chaffetz (R-UT) próbował złożyć zeznanie podatkowe w tym roku tylko po to, aby dowiedzieć się, że ktoś go do tego pobił. Podobnie jak miliony Amerykanów, przewodniczący House Oversight and Government Reform Committee był ofiarą kradzieży tożsamości, napisał Dennis Romboy z Deseret News . âI went to file an electronic return and somebody already posted under my name and my Social Security number,â” he said. Chaffetz powiedział, że on i jego żona musieli wypełnić inny formularz, a następnie dostarczyć zwrot i czek do biura IRS w Ogden, Utah. âI just sent my tax return in the good, old-fashioned way,â” he said. Oszustwo jest proste: Ktoś kradnie twoją tożsamość, składa fałszywe zeznanie podatkowe na twoje nazwisko zanim ty to zrobisz, i pobiera zwrot z IRS. To kosztuje podatników miliardy dolarów każdego roku. Chaffetz wykorzystuje ten incydent, aby dodać paliwa do swojego wezwania do zwolnienia komisarza IRS Johna Koskinena. â” Chaffetz powiedział, że musi być lepszy, inteligentniejszy sposób na potwierdzenie, kto jest kimś, â

Przeczytaj więcej

Ayotte, IRS chief spar over agency’s response to ID theft
.
Podczas przesłuchania terenowego Senackiej Komisji Budżetowej w sprawie kradzieży tożsamości związanej z podatkami w New Hampshire 26 sierpnia, Sen. Kelly Ayotte (R-NH) naciskał na komisarza IRS Johna Koskinena w sprawie obietnicy złożonej w maju, napisał Dave Solomon o New Hampshire Union Leader . W tym czasie Ayotte wezwała Koskinena do zmiany przepisów IRS, aby ofiary kradzieży tożsamości związanej z podatkami mogły z łatwością uzyskać kopie fałszywych zeznań, ocenić stopień naruszenia ich prywatności i zdecydować, jakie kroki należy podjąć. âOd kiedy zgodził się pan to zrobić, ludzie w całym kraju kontaktowali się w tej sprawie z moim biurem. Więc kiedy to się stanie? â” zapytała Koskinena. â” Koskinen powiedział, że spodziewał się, że zmiana zostanie wprowadzona w krótkim czasie, ale powiedział Ayotte, â” Jest to bardziej skomplikowane niż się spodziewałem.â” Ale dodał, że proces powinien zostać zakończony przed końcem października. âI’m going to hold you to that,â” Ayotte powiedział Koskinenowi.

Przeczytaj więcej

Były pracownik IRS w Teksasie skazany za oszustwo, kradzież ID

Były pracownik IRS w Teksasie został skazany na dwa lata i jeden dzień więzienia za kradzież danych osobowych w celu złożenia ponad 50 fałszywych zeznań podatkowych, zgłoszono Associated Press . Kenneth Goheen z Austin został skazany 26 sierpnia i nakazał zwrócić prawie 120.000 dolarów, które otrzymał nielegalnie. Przyznał się do winy w czerwcu za podsłuchiwanie oszustw i nasilenie kradzieży tożsamości. Goheen był technikiem podatkowym w Urzędzie Skarbowym, zanim odkryto oszustwo. Prokuratorzy twierdzą, że ukradł informacje identyfikacyjne od osób ubiegających się o indywidualny numer identyfikacji podatkowej.

Przeczytaj więcej

Sędzia: IRS musi powiedzieć, że jeśli Biały Dom poszukiwał informacji o podatnikach

Sędzia federalny 28 sierpnia nakazał Urzędowi Skarbowemu przekazać akta wszelkich żądań Białego Domu dotyczących prywatnych informacji podatników z agencji podatkowej, napisał Stephen Dinan z “Washington Times” . Nie jest jasne, czy były jakieś takie prośby, ale sędzia Amy Berman Jackson powiedział, że IRS nie może po prostu odmówić, powołując się na prawa dotyczące poufności podatników, znane jako sekcja 6103 kodeksu podatkowego. Orzeczenie sędziego jest zwycięstwem Cause of Action, grupy, która w 2013 roku pozwała Biały Dom lub inne agencje federalne, by przyjrzeć się wszystkim żądaniom, jakie złożyły Biały Dom lub inne agencje federalne. IRS odmówił, twierdząc, że nawet istnienie tych wniosków będzie chronione przez prawo o poufności i nie będzie mogło zostać zwolnione, więc nie było powodu, aby dokonać przeszukania. Sędzia powiedział jednak w piątek, że agencja nie może korzystać z ochrony prywatności, aby ukryć samo wykroczenie, którego zabroniła.â” IRS odmówił komentarza, ponieważ sprawa wciąż oczekuje na rozpatrzenie przez sąd.

Przeczytaj więcej

Ostatnie orzeczenie sądu kalifornijskiego daje parom niezamężnym dużą przerwę podatkową

Niedawna ważna decyzja 9. Obwodowego Sądu Apelacyjnego w Kalifornii pozwoliła dwóm mężczyznom, którzy wspólnie posiadali dwa drogie domy, jeden w Beverly Hills, a drugi w Rancho Mirage, każdy z nich mógł odliczyć odsetki od 1 miliona dolarów długu hipotecznego plus 100 000 dolarów długu kapitałowego od ich indywidualnych deklaracji podatkowych, napisała Laura Saunders z Wall Street Journal . Mężczyźni, notowany psychiatra Charles Sophy i kierownik ds. relacji inwestorskich Bruce Voss, byli zarejestrowanymi partnerami krajowymi w okresie objętym sprawą, ale nie byli małżeństwem. W wyniku tej decyzji limit zadłużenia pary na potrącenie odsetek od ich dwóch domów wynosił 2,2 miliona dolarów, czyli dwukrotnie więcej niż limit 1,1 miliona dolarów w przypadku małżeństw z dwoma domami. Orzeczenie sądu federalnego uchyliło decyzję Sądu Podatkowego na korzyść IRS, która ograniczała możliwość odliczania przez podatników odsetek od zadłużenia na kwotę 1.1 miliona dolarów.

Przeczytaj więcej

Poradnik techniczny IRS (tydzień 17 sierpnia)

W ubiegłym tygodniu IRS wydał następujące wytyczne techniczne:

Zawiadomienie 2015-58 zawiera wskazówki dotyczące niektórych kwestii związanych ze stosowaniem ustawy o elastyczności emerytur w ramach spółdzielni i małych organizacji charytatywnych pracodawców, Pub. L. No. 113-97 (ustawa CSEC).Ustawa CSEC, która została uchwalona w dniu 7 kwietnia 2014 r., określa minimalne wymogi finansowania i związane z nimi zasady, które mają zastosowanie do niektórych programów emerytalnych o zdefiniowanym świadczeniu prowadzonych przez grupy spółdzielni i podmiotów powiązanych oraz grupy organizacji charytatywnych.