Bramwell’s Lunch Beat: SEC Probes IBM, audyty partnerskie, nadzór IRS

IBM twierdzi, że SEC bada rachunkowość w zakresie rozpoznawania przychodów
.
IBM spadł do najniższej ceny od pięciu lat po ujawnieniu, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prowadzi dochodzenie związane z uznaniem dochodów sprzedawcy technologii, napisał Jing Cao z Bloomberg . Spółka powiedziała we wtorek, że dowiedziała się w sierpniu, że SEC bada sposób księgowania niektórych transakcji w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii, zgodnie z aktami prawnymi. âIBM ma rygorystyczny i zdyscyplinowany proces przygotowywania sprawozdań finansowych i raportowania przychodów, â” Ian Colley, rzecznik firmy, powiedział w oświadczeniu. Jesteśmy przekonani, że wyniki i informacje, które przekazujemy, są odpowiednie i zgodne z zasadami GAAP.â” – powiedział IBM w oświadczeniu, że współpracuje z SEC.Akcje IBM spadły o 4 proc. do 137,86 dolarów po zamknięciu giełdy w Nowym Jorku.

Przeczytaj więcej

St. Joe, były dyrektor generalny rozlicza sondę księgową SEC

Joe Co. i pięć osób fizycznych, w tym były dyrektor generalny, zgodziło się na rozliczenie się z opłatami SEC, które deweloper i właściciel gruntów na Florydzie niesłusznie rozliczył ze spadku wartości swoich nieruchomości mieszkalnych po kryzysie finansowym, napisał Jonathan Stempel z Reuters . Cywilna ugoda ogłoszona przez SEC we wtorek była pięć lat po tym, jak menedżer funduszu hedgingowego Greenlight Capital Inc. David Einhorn oskarżył St. Joe o znaczne przeszacowanie swoich udziałów w nieruchomościach, mówiąc, że jedna strona przypominała raczej “âmoonscapeâ” niż luksusową inwestycję. SEC powiedziała, że St. Joe zapłaci 2.75 miliona dolarów grzywny, podczas gdy były prezes William Britton Greene zapłaci 120.000 dolarów grzywny i zrezygnuje z 400.000 dolarów zysków plus odsetki. Były dyrektor finansowy William McCalmont i były główny księgowy Janna Connolly również zgodzili się zapłacić karę i zrezygnować z zysków. Dwóch byłych dyrektorów księgowych również zostało ukaranych. Żaden z oskarżonych nie przyznał się do wykroczenia.

Przeczytaj więcej

IRS ułatwiłby badanie dużych spółek osobowych w ramach wniosku
.
IRS miałby łatwiejszy czas na badanie dużych spółek osobowych, w tym firm z kapitałem prywatnym i funduszy hedgingowych, zgodnie z zapisem w dwustronnej umowie budżetowej ogłoszonej pod koniec poniedziałku wieczorem, napisał Richard Rubin z Wall Street Journal . Propozycja ta, oparta na pomysłach obu stron, zmieniłaby 33-letnią ustawę, która określa zasady kontroli spółek i wymaga, aby MGBP nakładał dodatkowe podatki na każdego z partnerów. Zadanie to okazało się trudne dla urzędu skarbowego i spowodowało, że największe i najbardziej złożone spółki wielonarodowe stały się niezwykle trudne do skontrolowania. Zgodnie z projektem ustawy, IRS miałby stosować zmiany w audycie do samej spółki, a nie do poszczególnych wspólników. Małe spółki z mniej niż 100 partnerami mogłyby zostać zwolnione z nowego systemu, który rozpocząłby się w 2018 roku. Według Biura Budżetowego Kongresu, środki związane z przestrzeganiem przepisów podatkowych zawarte w projekcie ustawy budżetowej przyniosłyby w ciągu następnej dekady 11,2 mld dolarów.

Przeczytaj więcej

IRS potwierdza użycie narzędzia nadzoru

Komisarz IRS John Koskinen powiedział we wtorek prawodawcom, że korzystanie przez jego agencję z tajnej technologii śledzenia rozmów telefonicznych zostało ograniczone do konkretnych spraw karnych, dzień po tym jak pojawiły się nowe pytania dotyczące jej uprawnień w zakresie nadzoru, napisał Julian Hattem z The Hill .Przed Senacką Komisją Finansów Koskinen powiedział, że wykorzystanie urządzeń StingRay, czyli âIMSI-catchers,â” ogranicza się do wydziału dochodzeń kryminalnych agencji w celu wykrywania prania pieniędzy, terroryzmu i finansowania przestępczości zorganizowanej. Używane są tylko w dochodzeniach kryminalnych. Może być używany tylko z nakazem sądowym. â” Koskinen powiedział panelowi senatu, że może być używany tylko w oparciu o prawdopodobną przyczynę działalności przestępczej. âIt is not used in civil matters at all. Nie jest on używany przez innych pracowników IRS.â” The briefcase-size StingRay urządzenie naśladuje wieże telefonów komórkowych w celu zbierania danych identyfikacyjnych wysyłanych przez fale emitowane z telefonów ludzi, w tym ich lokalizacji.

Przeczytaj więcej

Szybkie łącza

 • Lekcja Lois Lerner (Washington Times)
 • Przedstawienie dyrektora IRS (Wall Street Journal)
 • Uchylenie podatku âCadillac” w celu ochrony świadczeń zdrowotnych wysokiej jakości (Huffington Post)
 • The budget deal raises taxes on rich people â just not the way you think (Huffington Post)
 • Gimmicks galore śmieci umowy budżetowej Boehner/Obama (TaxVox)
 • Plan podatkowy mający na celu pomoc Puerto Rico ma wysokie cele, ale jest niewystarczający (TaxVox)
 • Facet nękający fundusze private equity podatkiem celuje teraz w zyski kapitałowe (Bloomberg)
 • Spotkaj się z samotną matką, która wzięła udział w IRS (Sygnał dzienny)
 • Billionaire’owie, którzy chcą opodatkować biednych ludzi (Analitycy podatkowi)
 • Pamiętając o podatku od zmarłej dyni z Iowa, który pomogłeś zakończyć (Fundacja Podatkowa)
 • Pięć kwestii podatkowych, na które należy zwrócić uwagę podczas dzisiejszej wieczornej debaty prezydenckiej w CNBC (Fundacja Podatkowa)
 • Oklahoma może głosować w sprawie wyższego podatku od sprzedaży (Fundacja Podatkowa)