Bramwell’s Lunch Beat: Senator mówi «Inversion Deals Villain» to amerykański kodeks podatkowy.

Panel śledczy wycofuje się z ataków na Amerykę korporacyjną

W swoim pierwszym przesłuchaniu od czasu, gdy sen. Rob Portman (R-OH) objął ster jako przewodniczący, Stała Podkomisja Senacka do Spraw Śledczych podeszła do sprawy Ameryki korporacyjnej, napisał Bernie Becker z The Hill . Czwartkowe przesłuchanie zbadało, w jaki sposób amerykański kodeks podatkowy dał korporacjom, takim jak Valeant i Burger King, mnóstwo bodźców do ucieczki za granicę w transakcjach podatkowych znanych jako inwersje i sprawił, że system podatkowy stał się bardziej przyjazny dla biznesu. âIf there is a villain in this story, it is the US tax code.I, szczerze mówiąc, to Waszyngton nie robi tego, co Waszyngton powinien robić, aby go zreformować, â» powiedział Portman. To dalekie od tego, jak panel działał pod byłym sen. Carl Levin (D-MI), kiedy złoczyńca był często korporacyjnych gigantów, takich jak Apple, Caterpillar, i Goldman Sachs.

Przeczytaj więcej

GAO: Wzrost zysków z wyrobów medycznych

Bernie Becker poinformował również za The Hill , że firmy produkujące wyroby medyczne odnotowały dalszy wzrost zysków, nawet po wprowadzeniu nowego podatku od Obamacare, według raportu amerykańskiego Government Accountability Office (GAO). GAO przyjrzał się 102 firmom produkującym wyroby medyczne i stwierdził około 44 procentowy wzrost zysków w latach 2005-2014 z 11,4 mld dolarów do 16,5 mld dolarów. Dwustronna grupa ustawodawców starała się wycofać 2,3% podatek od wyrobów medycznych na mocy Affordable Care Act, która weszła w życie w 2013 roku. Ci przeciwnicy i producenci wyrobów medycznych twierdzą, że rząd nie powinien nakładać podatku na stosunkowo nowy i rozwijający się przemysł. Zwolennicy podatku twierdzą, że Obamacare pomoże firmom produkującym urządzenia medyczne poprzez zwiększenie popytu na ich produkty.

Przeczytaj więcej

IRS odmawia zapewnienia, że przejęcie Avago będzie wolne od podatku dla posiadaczy Broadcomu
.
Avago Technologies Ltd. powiedział, że IRS odmówił zapewnienia, że jego oczekujące na przejęcie Broadcom Corp. o wartości 37 mld USD będzie wolne od podatku dla akcjonariuszy tej firmy, podkreślając niezwykłe konsekwencje niektórych transakcji transgranicznych, napisała Liz Hoffman z Wall Street Journal . Dla celów podatkowych chodzi o względną wielkość tych dwóch spółek. Jeśli Avago z siedzibą w Singapurze jest większe w momencie zamknięcia transakcji, transakcja będzie zwolniona z podatku na mocy przepisów IRS, które mają zastosowanie do zagranicznych przejęć firm amerykańskich. Jeśli Broadcom z siedzibą w Kalifornii jest większy, inwestorzy będą winni podatki od nowo wyemitowanych akcji, które otrzymają. Tak czy inaczej, udziałowcy będą winni podatki od gotówkowej części transakcji, która stanowi mniej niż połowę całkowitej płatności. Obecna kapitalizacja rynkowa Avago wynosi 33 mld dolarów, w porównaniu z 31 mld dolarów dla Broadcomu.

Przeczytaj więcej

Open Text prepared to fight IRS in court over tax increase

Prezes Open Text Corp. powiedział, że firma technologiczna może pozwać IRS do sądu w celu walki z proponowaną podwyżką podatku, napisał Gerrit De Vynck z Bloomberg . Druga co do wielkości kanadyjska firma technologiczna powiedziała w swoim raporcie o zarobkach za IV kwartał w środę, że IRS zaproponował podniesienie podatków firmy o 280 milionów dolarów, plus dodatkowe kary i odsetki, które âmay być znaczące.â» Dlaczego? Proponowana korekta podatkowa wynika z faktu, że Open Text przeniósł własność swojej własności intelektualnej do Luksemburga w 2010 roku, jak stwierdziła firma z Ontario w raporcie zysków i strat. â» Zdecydowanie nie zgadzamy się i zamierzamy energicznie bronić naszego stanowiska, â» powiedział prezes Mark Barrenechea. Obrona naszego stanowiska obejmuje opcje pójścia do sądu.â»

Przeczytaj więcej

Trzy kolejne banki szwajcarskie rozliczają się z USA z tytułu przestępstw podatkowych

Reuters poinformował, że trzy kolejne banki szwajcarskie będą płacić kary do Stanów Zjednoczonych w ramach ugody, co oznacza, że nie zostaną postawione im zarzuty karne za pomoc Amerykanom w unikaniu podatków, powiedział w czwartek amerykański Departament Sprawiedliwości. PKB Privatbank AG zapłaci 6,3 mln dolarów, Falcon Private Bank AG zapłaci 1,8 mln dolarów, a Credito Privato Commerciale in liquidazione SA zapłaci 348,900 dolarów. Dwadzieścia pięć banków szwajcarskich zawarło już umowy ze Stanami Zjednoczonymi.

Przeczytaj więcej

Supreme Court might hear insider-trading case

Przełomowa sprawa, która kwestionuje prawną definicję wykorzystywania informacji poufnych w obrocie papierami wartościowymi jest kierowana do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w celu ewentualnego zbadania, napisała Kaja Whitehouse z USA Today . Amerykański Departament Sprawiedliwości, w petycji popartej przez Solicitor General Donald Verrilli Jr., zwrócił się do sądu najwyższego z prośbą o zapoznanie się z niedawnym orzeczeniem US 2nd Circuit Court of Appeals, które, pozostawione do rozpatrzenia, radykalnie zawęzi to, co uważa się za nielegalne wykorzystywanie informacji poufnych. Zgodnie z tym orzeczeniem, aby zostać skazanym za wykorzystywanie informacji poufnych, dana osoba musi mieć bezpośrednią wiedzę na temat tego, że wykorzystywała wskazówki i wiedziała, że łamała prawo.Sąd stwierdził, że rząd musi również udowodnić, że wywrotka otrzymała jakąś korzyść w zamian za przekazane informacje. W czwartki Departament Sprawiedliwości zakwestionował ten punkt widzenia, twierdząc, że sąd apelacyjny oparł się na ânovel testâ», który doprowadził do konfliktu z obwodami.â»

Przeczytaj więcej