Bramwell’s Lunch Beat: Short-Sale Tax Break, Obama’s Tax Fight, Cadillac Tax

Ulga podatkowa dla zagrożonych sprzedawców prowadzących krótką sprzedaż na rynku krajowym

Negocjacje prowadzone w ostatniej chwili w Waszyngtonie pozostawiły agentów nieruchomości i sprzedawców zdenerwowanych możliwością otrzymania przez zagrożonych właścicieli domów niechcianego uderzenia podatkowego, napisała Laura Kusisto z Wall Street Journal . Kongres nie osiągnął jeszcze porozumienia w sprawie przedłużenia ulgi podatkowej, która wybacza podatki od właścicieli, którzy sprzedają swój dom za mniejszą część pozostałego salda hipotecznego w tym, co jest znane jako krótka sprzedaż. Przepis ten wybaczyłby szacunkowo 5,1 miliarda dolarów podatków dla właścicieli domów, którzy ucierpieli z powodu kryzysu związanego z zamykaniem hipotek, jeśli zostanie przedłużony na dwa lata. W przeciwnym razie właściciele w trudnej sytuacji musieliby płacić podatki od różnicy między tym, co są winni z tytułu kredytu hipotecznego, a kwotą zebraną w ramach krótkiej sprzedaży. Musieliby oni również płacić podatki od różnicy, jeśli kredytodawca zgodzi się zmniejszyć kwotę główną, którą jest winien kredytobiorca. Ulga podatkowa wygasła z końcem 2014 roku, pozostawiając właścicieli domów w stanie zawieszenia na rok 2015.

Przeczytaj więcej

Stawka wysoka dla Obamy w walce podatkowej na koniec roku

Naomi Jagoda z The Hill napisała, że negocjacje w sprawie porozumienia podatkowego na koniec roku mogą być ostatnią szansą prezydenta Obamy na kształtowanie polityki podatkowej. Debata nad przedłużeniem serii wygasłych i wygasających ulg podatkowych stanowi dla Obamy szansę na scementowanie łupka kredytów dla rodzin pracujących i czesnego, które zostały stworzone lub rozszerzone przez ustawę prezydenta o stymulacji z 2009 roku. W zamian za to, kilka dużych ulg podatkowych dla firm zostałoby wprowadzonych na stałe, a członkowie Kongresu naciskają również na włączenie opóźnionego języka Obamacare’s âCadillac taxâ» do planów wysokich kosztów ubezpieczeń i podatku od urządzeń medycznych. Stawka jest wysoka dla Białego Domu, ponieważ jest mało prawdopodobne, że Obama będzie miał kolejną szansę na zabezpieczenie przepisów podatkowych przed odejściem z urzędu. â» to jego ostatnia szansa, aby scementować swoje dziedzictwo w odniesieniu do bodźca, â» dodał Rohit Kumar z PwC, były zastępca szefa sztabu sen. Mitch McConnell (R-KY).

Przeczytaj więcej

Reid szuka prezentu rozstania dla związków zawodowych w transakcji zamiatania podatków

Demokratyczny przywódca Senatu Harry Reid (D-NV), pod naciskiem sojuszników pracy, usilnie naciska na wprowadzenie dwuletniego moratorium na âCadillac taxâ Obamacare’a» w dużej umowie podatkowej, którą negocjatorzy mają nadzieję zakończyć do poniedziałku, napisał Alexander Bolton z The Hill . Reid zapewnił przywódców pracy, że zamrożenie podatku Cadillaca od planów ubezpieczeniowych o wysokich korzyściach jest najwyższym osobistym priorytetem, i chce to zrobić teraz, wiedząc, że został mu tylko rok jako przywódcy Senatu Demokratów. Niektórzy republikanie, tacy jak Sen. Dean Heller (R-NV), popierają pozbycie się podatku Cadillaca, ale Reid robi wszystko, aby upewnić się, że jest to część umowy na koniec roku. âLeader Reid czuje się bardzo mocno, moim zdaniem z dyskusji z nim, że to musi być zrobione i to teraz. I myślę, że jest przekonany, że tak się stanie, â» powiedział Harold Schaitberger, prezes International Association of Firefighters, który spotkał się z Reidem w zeszłym tygodniu.

Przeczytaj więcej

Senatorowie zamykają rozmowy w sprawie umowy o eksporcie ropy naftowej w trakcie rozmów o przerwie podatkowej

Negocjatorzy Senatu zbliżają się do porozumienia, które pozwoli na nieograniczony eksport amerykańskiej ropy naftowej po raz pierwszy od 40 lat, choć nadal istnieją różnice w zakresie ulg podatkowych na energię odnawialną, których domagają się w zamian demokraci, napisali Brian Wingfield i Billy House z Bloomberg . Podczas gdy każde porozumienie może jeszcze się załamać w najbliższych dniach, ustawodawcy rozważają przedłużenie ulg podatkowych na energię słoneczną i wiatrową nawet na pięć lat w zamian za zniesienie ograniczeń w eksporcie, które zostały ustanowione w celu przeciwdziałania niedoborom energii w latach siedemdziesiątych. Kongres rozważa zniesienie zakazu eksportu albo w ramach pakietu mającego na celu przedłużenie wygasających przepisów podatkowych, albo w celu sfinansowania rządu poprzez 30 września, zanim obecny organ finansujący wygaśnie 16 grudnia. Wśród omawianych kwestii jest 9-procentowa ulga podatkowa dla przemysłu rafineryjnego oraz rozszerzenie amerykańskiego funduszu ochrony wód gruntowych.

Przeczytaj więcej

Rundka wytycznych technicznych IRS (tydzień 7 grudnia)

W ubiegłym tygodniu IRS wydał następujące wytyczne techniczne:

Zawiadomienie 2015-86 zawiera wytyczne dotyczące stosowania decyzji w sprawie Obergefell v. Hodges do planów emerytalnych objętych sekcją 401 lit. a) kodeksu dochodów wewnętrznych oraz do planów dotyczących zdrowia i opieki społecznej, w tym planów dotyczących kawiarni objętych sekcją 125 kodeksu podatkowego. Niniejsze wytyczne odnoszą się wyłącznie do stosowania federalnego prawa podatkowego w odniesieniu do małżonków tej samej płci.

Quick Links:

 • Icahn: How to stop US corporations into tax exiles (New York Times)
 • Pelosi wyrzuca zimną wodę na rachunek za przedłużenia podatkowe, gdy rozmowy spływają do drutu (Huffington Post)
 • Podatek âCadillac» nie dotyczy dochodów (The Hill)
 • Kongres nie powinien wkupiać się w opóźnienie podatku âCadillac’a (Sygnał dzienny)
 • Oregon faces âCadillac tax’ crunch (The Oregonian)
 • Zaskakująca relacja między podatkami a darowiznami na cele charytatywne (Wall Street Journal)
 • Don’t be a victim of tax refund fraud in ’16 (Krebs on Security)
 • Nieznane spółki Chan-Zuckerberg LLC (Analitycy podatkowi)
 • Zrozumienie przypadkowego Amerykanina: Tina’s story (Tax Analysts)
 • Federalna ulga podatkowa dla rafinerii byłaby prawdopodobnie złym pomysłem (Fundacja Podatkowa)
 • Brownback mówi, że jego polityka podatkowa działa w Kansas: âWe’re going to be in good shape’ (Kansas City Star)
 • Burning Man podważający podatek od rozrywek na żywo w Nevadzie (Associated Press)