Bramwell’s Lunch Beat: «Tampon Tax,» Beating the IRS, Tax-Exempt Schools

The âtampon tax,» wyjaśniono

Sarah Larimer z Washington Post napisała, że w zeszłym roku California Assemblywoman Cristina Garcia wykopała pomysł wprowadzenia ustawodawstwa, które uczyniłoby kobiece produkty higieniczne zwolnione z podatków od sprzedaży w najbardziej zaludnionym stanie Ameryki. Nie pociągnęła za spust właśnie wtedy.Ale na październikowym spotkaniu kobiety z jej dystryktu dużo mówiły o swoich codziennych zmaganiach i jak to wszystko się składa, â» powiedziała. Według biura Garcii, kobiety w Kalifornii płacą średnio 7 dolarów miesięcznie za 40 lat podatków od tamponów i serwetek sanitarnych. W całym stanie, to sumuje się do ponad 20 milionów dolarów rocznie. Produkty te, jak twierdzi jej biuro, są «podstawową koniecznością», która nie powinna być opodatkowana. I tak w tym tygodniu, Garcia ogłosiła projekt ustawy 1561 Zgromadzenia, który proponował koniec podatku od tamponów.â» â» Chcę tylko, aby ludzie zdali sobie sprawę, że to nie jest bez znaczenia,â» powiedział Garcia, demokrata. âEspecially if you’re on a tight budget.â»

Przeczytaj więcej

Co się stanie po pokonaniu IRS w audycie

Richard Rubin z Wall Street Journal napisał, że poddanie się audytowi przez IRS i utrata wyników w postaci płacenia większych podatków oraz, być może z obawy przed powtórną porażką, prawdopodobieństwo zgłoszenia znacznie większych dochodów w przyszłych latach. Ale co się stanie, gdy pokonasz audyt IRS? Według badań opublikowanych w tym tygodniu przez National Taxpayer Advocate, podatnicy pracujący na własny rachunek, którzy zostali poddani audytowi i wyszli bez szwanku, zgłosili mniejszy dochód w przyszłych latach, średnio o 35 procent niższy trzy lata po audycie. Dowiedziawszy się, gdzie jest granica, wydają się być bliżej niej. Proces audytu może zapewnić podatnikom, którzy obecnie przestrzegają przepisów, «okno» na potencjalne możliwości zarówno legalnego, jak i nielegalnego unikania podatków, piszą autorzy. Co więcej, podatnicy ci mogą wnioskować, że ryzyko przyszłej kontroli jest niskie.â» Ustalenia te potwierdzają jedną z podstawowych prawd dotyczących przestrzegania przepisów podatkowych: Jeśli myślisz, że jesteś obserwowany, to wierniej przestrzegasz.

Przeczytaj więcej

Najbogatsze szkoły w USA mogą stracić status podatkowy w propozycji dofinansowania

Amerykański kongresmen snuje pomysł, który może spotkać się z opozycją najbogatszych uczelni: przeznaczyć 25 procent rocznego dochodu szkoły na pomoc finansową lub stracić status zwolnionego z podatku, napisała Janet Lorin z Bloomberg . Projekt ustawy, mający na celu zaradzenie rosnącym kosztom college’u, ma zostać wprowadzony podczas sesji kongresowej, która rozpoczęła się w tym miesiącu i może ulec zmianie w międzyczasie, powiedział republikanin Tom Reed (R-NY), który sponsoruje ten środek. Do ustawy nie są dołączeni żadni współsponsorzy. Zgodnie z propozycją, prawie 100 dotacji z aktywów o wartości ponad 1 mld dolarów byłoby wymagane, aby dać ten procent, aby obniżyć koszty studiów dla studentów o średnich i niskich dochodach. Jeśli nie spełniliby oni wymogów przez trzy kolejne lata, mogliby stracić status non-profit. Reed powiedział, że jest zaniepokojony rosnącymi kosztami, podczas gdy instytucje cieszą się korzyściami podatkowymi, takimi jak wolne od podatku inwestycje i ulgi podatkowe dla darczyńców na rzecz szkół.

Przeczytaj więcej

Dom Dems chce, aby państwa przetestowały alternatywne opodatkowanie gazu

Para Izb Demokratów naciska na administrację prezydenta Obamy, aby pozwoliła państwom na poszukiwanie alternatywy dla podatku gazowego 18,4 centa za galon, który jest obecnie wykorzystywany do finansowania federalnych projektów transportowych, napisał Keith Laing z The Hill . Reprezentanci Petera DeFazio (D-OR) i Del. Eleanor Holmes Norton (D-DC) powiedziała, że stany powinny zacząć eksperymentować z nowymi mechanizmami finansowania infrastruktury już teraz, mimo że Kongres uchwalił w zeszłym roku pięcioletni, 305 miliardowy projekt ustawy o autostradzie.Powiedzieli, że ustawa o autostradzie nie odnosi się do niedoboru w finansowaniu transportu, który zmusił ustawodawców do zwrócenia się do pakietu około 70 miliardów dolarów rekompensat z budżetu federalnego, aby zapłacić za pięć lat projektów budowlanych.Działanie to obejmuje program dotacji znany jako Surface Transportation System Funding Alternatives, który zapewnia 95 milionów dolarów na pomoc stanom w badaniu alternatyw do wykorzystania malejących wpływów z podatku gazowego do płacenia za projekty transportowe.

Przeczytaj więcej

Quick Links:

 • Czy więcej firm księgowych powinno stosować metody «ślepej próby», aby zwiększyć swoją różnorodność? (Going Concern)
 • Nowy rok, nowe przepisy podatkowe: Co musisz wiedzieć (Wall Street Journal)
 • Ben Carson vs. IRS (Wall Street Journal)
 • Plan podatkowy Bena Carsona (Instytut Katona)
 • Płaski podatek Ben Carsona w wysokości 14,9% byłby w rzeczywistości 30,2% podatkiem dla większości (Tax Justice Blog)
 • Dora the Tax Haven Explorer? Viacom oskarżony o prześladowanie sygnalisty unikania podatków (Blog Sprawiedliwości Podatkowej)
 • Boeing musi ujawnić oszczędności wynikające z przerw w płaceniu podatków, zasady Departamentu Podatkowego Stanu Waszyngton (Seattle Times)
 • Wygrałeś $700 milionów jackpota Powerball! Oto twój rachunek za podatek (CNN)
 • Realistyczny gambit na temat reformy podatkowej (The Hill)
 • Unikacze podatku dochodowego od osób prawnych: Żądający podatku âreform,» super bogaci dyrektorzy naczelni międzynarodowych korporacji przynoszących zyski nikogo nie oszukują (Salon)
 • Skoro zakazanie pobierania ulg podatkowych przez zaniedbane gospodarstwa domowe o niskich dochodach jest tak dobrym pomysłem, to dlaczego z nimi skończyć? (TaxVox)
 • Francja bada Karla Lagerfelda w sprawie uchylania się od płacenia podatków (Prasa stowarzyszona)