Bramwell’s Lunch Beat: Tax Reform Boost, CAT Tax Probe, No Nunes on Ways and Means

Ruch Paula Ryana może być dużym impulsem dla reformy podatkowej

Brian Faler z Politico napisał, że podniesienie się Paula Ryana do rangi prelegenta House’a wzbudza w nim nadzieję, że na horyzoncie może pojawić się raz na pokolenie zmiana podatkowa. Republikanin z Wisconsin, który w zeszłym tygodniu twierdził, że młotek jest jednym z wybitnych ekspertów podatkowych Kongresu, gorącym zwolennikiem przepisywania kodeksu z mnóstwem pomysłów, jak to zrobić. Ale teraz Ryan ma o wiele większą władzę, by umieścić tę kwestię w agendzie Waszyngtonu, a ostatnie porozumienie budżetowe pomiędzy przywódcami kongresu a Białym Domem powinno dać mu wystarczająco dużo miejsca, by mógł rozpocząć swoje przemówienia, nie rozpraszając go ciągłymi walkami o finansowanie rządu i podniesienie limitu zadłużenia. Tak więc niektórzy zwolennicy rekalibrują szanse na długotrwałą, nieuchwytną rewizję podatkową, która ich zdaniem może pobudzić nowe miejsca pracy i sprowadzić pieniądze korporacyjne z powrotem z zagranicy. Reforma podatkowa jest nagle o wiele bardziej prawdopodobna we wczesnych latach następnej prezydencji, zwłaszcza jeśli republikanie wygrają Biały Dom, twierdzą zwolennicy.

Przeczytaj więcej

Caterpillar dostaje więcej wezwań do sądu w sondzie podatkowej

Caterpillar Inc. otrzymała więcej wezwań do sądu w związku z badaniem przez amerykańską wielką ławę przysięgłych swoich praktyk podatkowych ujawnionych w lutym, akta papierów wartościowych od producenta ciężkiego sprzętu pokazane w piątek, napisali James R. Hagerty i Richard Rubin z Wall Street Journal . Wezwania pochodzą z amerykańskiego Sądu Okręgowego dla Central District of Illinois, zgodnie z aktami, i szukają dokumentów i informacji na temat sprzedaży części zamiennych przez Caterpillar poza Stanami Zjednoczonymi, dystrybucji dywidend przez zagraniczne spółki zależne oraz struktur korporacyjnych, które skutecznie obniżyły zobowiązania podatkowe firmy w USA. Federalne dochodzenia dotyczące praktyk w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych są rzadkie i nie jest jasne, jakie ewentualne naruszenia bada wielka ława przysięgłych lub prokuratorzy. Ustawodawcy i jeden z byłych pracowników twierdzili, że Caterpillar ustrukturyzowała niektóre ze swoich zagranicznych operacji w sposób, który doprowadził do obniżenia kosztów podatkowych firmy. Caterpillar powiedziała, że nie zrobiła nic nielegalnego.

Przeczytaj więcej

Prezes firmy Intel rezygnuje z oferty na młotek Way and Means
.
Julian Hattem z The Hill napisał, że Rep. Devin Nunes (R-CA) zdecydował się nie zgodzić z ofertą, aby poprowadzić piszący podatki House Ways and Means Committee i zamiast tego pozostanie na stanowisku przewodniczącego Komisji Wywiadu Domowego, na wniosek nowego przewodniczącego Paul Ryan (R-WI). Decyzja Nunes, aby nie rozpoczynać biegu sprawia, że jest to dwuosobowy wyścig dla Ways and Means młotkiem: Rep. Kevin Brady (R-TX) i Rep. Pat Tiberi (R-OH). Nunes powiedział, że Ryan poprosił go o pozostanie na stanowisku szefa Komitetu Wywiadowczego, które przyjął zaledwie 11 miesięcy temu. âAs we move forward under the leadership of Speaker Ryan, it will be important to complete the good work we have done on an intelligence authorization bill and to get cybersecurity legislation passed to the president’s desk,â” Nunes said. Ryan przyznał, że poprosił Nunes, aby pozostać na stanowisku, mówiąc, â Świat stał się tylko bardziej niebezpieczne, a poważne czasy wzywają do poważnych przywódców.â”

Przeczytaj więcej

Poradnik techniczny IRS (tydzień 26 października)

W ubiegłym tygodniu IRS wydał następujące wytyczne techniczne:

Procedura podatkowa na lata 2015-52 określa, do celów sekcji 846 kodeksu dochodów wewnętrznych, schematy opłacania strat i współczynniki dyskonta dla każdej linii biznesowej zajmującej się mieniem i wypadkami w roku wypadkowym 2015.Czynniki te mają być stosowane przez zakłady ubezpieczeń majątkowych i zakłady ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków przy dyskontowaniu niezapłaconych strat.

Procedura podatkowa na lata 2015-54 określa, do celów sekcji 832 kodeksu dochodów wewnętrznych, współczynniki dyskonta z tytułu kosztów ratownictwa i schematy płatności dla każdej linii biznesowej zajmującej się mieniem i wypadkami w roku wypadkowym 2015.Czynniki te mają być stosowane przez zakłady ubezpieczeń majątkowych i zakłady ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków w celu zdyskontowania szacunkowych kosztów działań ratunkowych, które można odzyskać.

W zawiadomieniu 2015-76 wzywa się do przedstawienia uwag na temat kwestii, które powinny zostać uwzględnione w wytycznych dotyczących zasad wyłączania z transportu lotniczego kwot podatku akcyzowego z tytułu nagród milowych (niekiedy nazywanych milami przeznaczonymi dla osób często podróżujących), które są umarzane w sposób inny niż w przypadku transportu podlegającego opodatkowaniu, np. w przypadku zakupu przez konsumenta pokoi hotelowych, kart upominkowych w restauracji oraz przedmiotów z katalogu zakupów lotniczych.

Szybkie łącza

 • Finansowanie działalności w zakresie sprzedaży zapasów przez Internet zatwierdzone przez SEC (Bloomberg)
 • Plan podatkowy Trumpa jest nadal niejasny co do tego, jak w końcu zapłaci więcej (Bloomberg)
 • Brudne skarpetki farmaceuty są kluczowe dla wycięcia rachunku podatkowego firmy Pfizer (Bloomberg)
 • .

 • Dlaczego Pfizer tak bardzo zależy mu na obniżeniu stawki podatkowej (CBS News)
 • The corporate tax political divide (Wall Street Journal)
 • Często pomijane odliczenie podatkowe (Wall Street Journal)
 • Jak kierownictwo może zminimalizować wpływ podatku emerytalnego (Wall Street Journal)
 • Alaska waży okładzinę olejowo-podatkową (Wall Street Journal)
 • Nadchodząca podwyżka podatku klasy średniej (Washington Post)
 • John Kasich chce nowego systemu podatkowego dla przedsiębiorstw offshore, mniejszy rząd (Washington Times)
 • Plan podatkowy Bena Carsona jest oparty na Biblii. Dobry Boże. (łupek)
 • Filmowe ulgi podatkowe, nowe media pomagają ożywić gospodarkę rozrywkową LA (Los Angeles Times)