Bramwell’s Lunch Beat: Tax Wiz Punter, Deep Dive on Inversions, Toshiba Picks PwC

Kiedy Pantery mają pytanie podatkowe, pytają swojego puntera

Alex Marvez z Fox Sports napisał, że zawodnicy Carolina Panthers szukający porady, jak zainwestować dodatkowe pieniądze zarobione podczas biegu zespołu do Super Bowl 50 wiedzą, gdzie mogą się zwrócić. Dwaj specjaliści z zespołu: Brad Norman – punter i J.J. Jansen – długodystansowiec są dobrze zorientowani w sprawach finansowych. Norman był księgowym na Uniwersytecie w Wisconsin i zdał egzamin CPA. Jansen ukończył studia magna cum laude na University of Notre Dame z tytułem magistra rachunkowości. âI powiedziałbym, że J.J. i ja zajmujemy się sprawami podatkowymi, inwestycyjnymi i finansami osobistymi, â» powiedział Norman. â«Każdy facet, który chce o tym wiedzieć, wie, gdzie się udać.â«» Zapytany, czy planuje pracować na stanowisku związanym z finansami, gdy jego kariera NFL się skończy, Norman powiedział: ♪ It’s just long-term thinking. Planuję grać w piłkę nożną przez długi czas i mam nadzieję, że to zrobię. Ale to jest coś, co mnie interesuje i może otworzyć wiele drzwi.â»

Przeczytaj więcej

Śmierć jest nadal pewna. Mniej podatków.

W artykule Bloomberga Brooke Sutherland przygląda się transakcjom inwersyjnym, w szczególności temu, co sprawia, że te transakcje oszczędzające podatki działają i dlaczego wciąż zachęcają do naśladownictwa. Ona napisała: âMaybe we need to amend the adage about death and taxes being the only two certainties. Bez urazy dla Benjamina Franklina (lub kogokolwiek, kto to powiedział), ale podatki nie wyglądają dziś tak pewnie. To prawda przynajmniej dla kilku firm, których bankierzy i prawnicy byli tak samo zajęci jak w styczniu, pracując nad transakcjami mającymi na celu złagodzenie ciosu podatkowego.

Przeczytaj więcej

Podejrzane zeznania złożone z urzędów podatkowych Baltimore-area Liberty

Kilka urzędów Liberty Tax Service w Baltimore zostało zawieszonych w składaniu elektronicznych zeznań podatkowych po tym, jak komptroler Maryland odkrył, że to, co powiedział, było szerokim schematem podejrzanych zeznań podatkowych, napisał Daniel Goldstein z MarketWatch . Konsultant Marylanda, Peter Franchot, powiedział w oświadczeniu z środy, że «duża ilość» zwrotów z siedmiu biur w Baltimore przez Liberty Tax Service obejmowała kilka, które agencja nazwała wątpliwymi. Barbara Sauers, rzeczniczka prasowa urzędu skarbowego, powiedziała w czwartek, że w sumie chodziło o 1100 deklaracji i że agencja Maryland uważa je za âfraudulentne.â» Sauers powiedział, że stanowy urząd skarbowy nie określił kiedy zacznie ponownie dopuszczać deklaracje z tych urzędów lub czy inne urzędy Liberty Tax Service są w to zaangażowane. Czerwone flagi obejmowały dochody z działalności gospodarczej, które zostały zgłoszone, gdy podatnik nie był właścicielem przedsiębiorstwa, zwroty, które zawyżały wynagrodzenia i kwoty potrącane u źródła oraz zawyżone i nieudokumentowane wydatki związane z działalnością gospodarczą.

Przeczytaj więcej

Toshiba wybiera PwC jako nowego audytora
.
Firma Toshiba Corp. ogłosiła w środę, że wybrała firmę PricewaterhouseCoopers (PwC) Arata na nowego audytora na rok biznesowy rozpoczynający się 1 kwietnia, zastępującego firmę Ernst & Young ShinNihon po skandalu księgowym w ubiegłym roku, według raportu Reutersa i artykułu opublikowanego przez Chicago Tribune . Ernst & Young ShinNihon od ponad 60 lat przeprowadza audyt finansów producenta. Według Toshiby, PwC Arata nie miała tak wielu kontaktów z producentem jak inne duże firmy księgowe. Za pięć do siedmiu lat, począwszy od dziś, Toshiba zamierza dokonywać przeglądu swojego programu audytowego. âIt’s important to share information more frequently,â» said Ryoji Sato, head of Toshiba’s audit committee. â» Toshiba zapłaciła również grzywnę w wysokości 7,37 mld jenów (62,32 mln dolarów) nałożoną przez Agencję Usług Finansowych za skandal księgowy.

Przeczytaj więcej ( Reutery )

Przeczytaj więcej ( Chicago Tribune )

Reguła zalecanego przejścia na emeryturę jest zbliżona do zatwierdzenia przez Biały Dom
.
Tim Devaney z The Hill napisał, że administracja Obamy prawie skończyła z kontrowersyjną zasadą doradztwa inwestycyjnego dla kont emerytalnych. Departament Pracy USA wysłał tzw. regułę powierniczą do Biura Zarządzania i Budżetu Białego Domu do ostatecznego zatwierdzenia w czwartek. Proponowana zasada powiernicza podniosłaby standardy inwestycyjne dla doradców emerytalnych, którzy byliby zobowiązani do działania w najlepszym interesie swoich klientów. Z powodów Departamentu Pracy uchroni to emerytów przed zakupem drogich produktów inwestycyjnych, które z większym prawdopodobieństwem przyniosą korzyści ich doradcom niż oni sami. Krytycy twierdzą jednak, że zasada ta podniosłaby koszty dla doradców finansowych, którzy następnie pobieraliby wyższe opłaty za swoje usługi.

Przeczytaj więcej

Quick Links:

 • White collar fraud watch: Tańczący CFO, hiszpańska księżniczka i watykański księgowy (Going Concern)
 • Desperacko potrzebujemy poważnej reformy podatkowej! A może nie ⦠(Washington Post)
 • Czy międzynarodowe korporacje zaczynają przegrywać walkę podatkową? (CNBC)
 • Obniżki podatków nie mogą już motywować republikańskiej bazy (widok Bloomberga)
 • Co powinniśmy zrobić z pieniędzmi z opodatkowania âbads? (TaxVox)
 • David Bowie: Rock star of tax planning (Tax Analysts)
 • Wyraźny kontrast pojawia się w Pierwowzorze Demokratycznym (Fundacja Podatkowa)
 • W tych stanach podatek od tamponów mógłby zostać ostatecznie wyeliminowany (TIME)
 • Alabama rozważająca podwyżkę podatku gazowego (The Hill)
 • It’s time to fix New York City’s insane property taxes (New York Post)
 • Brukselski atak podatkowy (Wall Street Journal)
 • Google ma moralny, prawie duchowy, obowiązek płacenia jak najmniejszego podatku (The Independent)
 • .