Bramwell’s Lunch Beat: Valeant Dogged, przewodniczący AICPA, Szwajcarski Urząd Skarbowy.

Valeant plummets on allegation of Enron-like accounting

Akcje Valeant Pharmaceuticals International Inc. zostały pobite, spadając o ponad 30 procent, po tym jak serwis z komentarzami o akcjach prowadzony przez krótkiego sprzedawcę oskarżył firmę o podobną do Enronu strategię rejestrowania fałszywej sprzedaży za pomocą fałszywych klientów, napisał Crayton Harrison z Bloomberg . W raporcie opublikowanym w środę, Citron Research powiedział, że Valeant korzysta ze specjalistycznej apteki Philidor RX Services do przechowywania zapasów i rejestrowania tych transakcji jako sprzedaży. Czy ta część Enrona jest deux?â” raport powiedział. âThese podobieństwa są zbyt bliskie, aby je ignorować.â” Raport powiedział również, że Valeant używa âphantom accountsâ”, aby oszukać audytorów i inwestorów. Rzeczniczka prasowa Valeanta odmówiła komentarza. Citron był zawziętym krytykiem modelu biznesowego Valeanta, denuncjonującym jego poleganie na nabywaniu drugmakersów, a następnie podbijaniu cen ich produktów, które były na rynku od lat.

Przeczytaj więcej

Tim Christen wybrał przewodniczącego Rady Dyrektorów AICPA

Tim Christen, prezes i dyrektor generalny Baker Tilly Virchow Krause LLP, został wybrany 21 października na nowego przewodniczącego zarządu American Institute of CPA (AICPA). Christen, 56 lat, został wybrany na roczne stanowisko wolontariusza przez Radę Zarządzającą AICPA, która zakończyła swoje doroczne jesienne posiedzenie w środę. Kimberly Ellison-Taylor, CPA, CGMA, dyrektor wykonawczy Oracle USA, została wybrana na wiceprzewodniczącą. Christen, która mówi, że jego mocne strony tkwią w strategii i komunikacji, powiedziała, że zawód powinien obejmować zmiany â i zrobić to szybko â, aby zapewnić świetlaną przyszłość, przyciągnąć najlepsze talenty i być w najsilniejszej pozycji, aby służyć interesowi publicznemu. Czy to my będziemy decydować o naszym losie i prowadzić nasz zawód do większego znaczenia i możliwości? â” zapytał Christen, CPA, CGMA. Czy będziemy tylko pasażerami, siedzącymi na tylnym siedzeniu w wyboistej jeździe do nieznanego celu? Głosuję na miejsce kierowcy.â”

Przeczytaj więcej

Wewnątrz maszyn do ogrzewania podatkowego banków szwajcarskich

Laura Saunders z Wall Street Journal napisała, że dziesiątki szwajcarskich banków rozlewały w tym roku swoje tajemnice na temat tego, jak zachęcały amerykańskich klientów do ukrywania pieniędzy za granicą, co było częścią programu amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, który pozwala im uniknąć oskarżenia. Jest to część szerszej rozprawy USA z niezgłoszonymi rachunkami zagranicznymi, która zniewoliła duże banki szwajcarskie, takie jak UBS Group AG, ale nie spotkała się z zainteresowaniem, ponieważ dotyczy ona głównie mało znanych firm i stosunkowo niewielkich kar pieniężnych. Niektóre banki szwajcarskie ładowały środki na niemożliwe do wykrycia karty debetowe. W innym, klienci, którzy chcieli przelać gotówkę, używali fraz kodowych takich jak âCan you download some tunes for us?â” Jeden z banków pozwolił klientowi na zamianę franków szwajcarskich na złoto, które następnie było przechowywane w skrytce depozytowej krewnego. Ponad 40 firm, które przyznały się do wykroczenia, zapłaciło łącznie około 360 milionów dolarów, aby rozwiązać te sprawy i uniknąć zarzutów karnych.

Przeczytaj więcej

Carl Icahn zrzuca 150 milionów dolarów, aby zmusić Kongres do realizacji planu podatkowego

Billionaire Carl Icahn wkłada swoje pieniądze tam, gdzie są jego usta, jeśli chodzi o podatki od przedsiębiorstw, które chce obniżyć, aby zachęcić amerykańskie firmy do zwrotu 2,2 biliona dolarów trzymanych za granicą, napisał Kaja Whitehouse z USA Today . Miliarderski inwestor utworzył Super PAC, aby przekonać Kongres do uchwalenia do końca roku ustawodawstwa zachęcającego firmy do repatriacji swoich zagranicznych dochodów. Icahn sfinansował nawet PAC kwotą 150 milionów dolarów. W liście do członków Kongresu Icahn zażądał, aby Kongres uchwalił propozycję do grudnia, stwierdzając, że opieszałość w podejmowaniu decyzji zmusi do zepchnięcia tej sprawy na margines aż do wyborów prezydenckich. Do tego czasu będzie za późno, powiedział. âNiezdolność Kongresu do uchwalenia rozpaczliwie potrzebnej legislacji z powodu pewnych członków, którzy nie są skłonni do kompromisów, jest naganna, a odpowiedzialni członkowie muszą i będą odpowiadać za to, â” napisał Icahn.

Przeczytaj więcej

Szybkie łącza

  • Kandydaci muszą porozmawiać o reformie podatkowej (CNBC)
  • 2 ekspertów wnosi sprawę przeciwko kontrowersyjnemu podatkowi Obamacare’a âCadillaca” (Vox)
  • Najwyższy sąd UE orzekł, że wymiana bitcoinów jest zwolniona z podatku (Bloomberg)
  • Po uderzeniu w raje podatkowe w Europie, niektórzy obiecują większą siłę przebicia (Bloomberg)
  • Najbardziej opodatkowani pracownicy na świecie mają przerwę (widok Bloomberga)
  • The âtampon tax’ outrage is overblown (Daily Beast)
  • Back to the Future: Podatki teraz i wtedy (Forbes)
  • W sprawach podatkowych Starbucks i Fiat Unii Europejskiej nie będzie kar pieniężnych (Forbes)
  • 486 milionów dolarów wzrostu później, historyczne obniżenie podatku w Kansas powinno stanowić przykład dla sąsiadów (Forbes)
  • Konserwatyści powinni poprzeć uchylenie przez Obamacare ustawy o pogodzeniu (Forbes)