Były biznesmen z Pensylwanii skazany za składanie fałszywych zwrotów.

Jonathon Felix, wcześniej z Villanova w Pensylwanii, został uznany za winnego przez federalne jury dobrowolnego podpisania i złożenia fałszywych zeznań podatkowych, Departament Sprawiedliwości i Urząd Skarbowy ogłosił 22 maja.

Zgodnie z zeznaniami i dowodami przedstawionymi ławie przysięgłych na rozprawie, Felix prowadził korporację o nazwie United Professional Plans Inc. (UPPI), z siedzibą w Filadelfii, której był współwłaścicielem wraz z ojcem aż do jego śmierci w 2000 roku.

Dowody wykazały, że podczas prowadzenia UPPI, Felix na różne sposoby usuwał znaczne fundusze z przedsiębiorstwa od 1999 r. do 2002 r., co spowodowało upadek UPPI. Felix zdeponował te fundusze biznesowe na swoich osobistych kontach lub wykorzystał je na osobiste wydatki.

Felix umyślnie podpisał i złożył fałszywe zeznania podatkowe za te lata, które znacznie zaniżały jego dochody i nie zawierały środków, które przywłaszczył sobie z UPPI. Postępowanie karne Feliksa spowodowało stratę podatkową dla IRS w wysokości około $390,000.

Feliksowi grozi kara maksymalnie 12 lat więzienia i milion dolarów grzywny.

Artykuły pokrewne:

  • New York Tax Preparer Sentenced for Tax Fraud
  • Return Preparer Charged â Przygotowywanie fałszywych zeznań podatkowych dla dealerów narkotyków

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA