Były CPA, zbieg z Pakistanu, skazany.

Masood Chotani, były pracownik hrabstwa Los Angeles, byłego CPA i przygotowujący zeznanie podatkowe, który spędził ostatnie trzy lata jako uciekinier w Pakistanie, został oskarżony 12 lipca o to, że spiskował w celu oszukania Stanów Zjednoczonych i złożył fałszywe wnioski o zwrot podatku dochodowego, ogłosił IRS.

W dniu 23 czerwca 2010 r. federalna wielka ława przysięgłych w Riverside County w Kalifornii zwróciła akt oskarżenia przeciwko Chotaniemu. Akt oskarżenia został odpieczętowany na początku tego roku.

Oskarżenie zarzuca, że w 2002 i 2003 roku Chotani, Ather Ali z Diamond Bar i Haroon Amin z Upland spiskowali w celu złożenia co najmniej 250 fałszywych zeznań podatkowych w IRS używając nazwisk i numerów ubezpieczenia społecznego osób zmarłych, twierdząc, że zwrot podatku wynosi ponad $2,000,000.

W akcie oskarżenia zarzuca się ponadto, że wiele z nielegalnie uzyskanych czeków zwrotnych zostało zdeponowanych na rachunkach bankowych w Islamskiej Republice Pakistanu i Republice Armenii.

Według dokumentów sądowych, większość przestępstw miała miejsce w hrabstwach San Bernardino, Los Angeles, Orange, Riverside i Ventura.

Chotani ma również za zadanie osobiście przygotować i złożyć dwa fałszywe wnioski o zwrot federalnego podatku dochodowego.

Rozprawa jest planowana na 4 września 2012 roku. W przypadku skazania Chotaniego grozi maksymalna potencjalna kara pięciu lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 250 000 dolarów za każdy spisek i przedstawienie fałszywych roszczeń.

Artykuły pokrewne:

  • Osoba przygotowująca zeznanie podatkowe kieruje się do więzienia na okres blisko ośmiu lat
  • Floryda Tax Preparer Winny Oszustwa i kradzieży tożsamości drutem

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA