Były pracownik IRS przyznaje się do kradzieży 1,7 miliona dolarów w fałszywych refundacjach

To wystarczająco złe, że podatnicy muszą zmagać się z wyższymi federalnymi stawkami podatku dochodowego i sztywnymi karami za niedopłaty. Najwyraźniej istnieje również niebezpieczeństwo, że pracownik IRS ucieknie z częścią pieniędzy podatkowych pod fałszywym pretekstem.

21 stycznia, Monica Nanette Hernandez, była urzędniczka podatkowa IRS, przyznała się do kradzieży tożsamości za kradzież tożsamości podatników i wykorzystanie fałszywych dowodów tożsamości w celu uzyskania zwrotu podatku w wysokości ponad 1.7 miliona dolarów. Została również oskarżona o kradzież ponad $175,000 poprzez oszukańcze zeznania podatkowe dla siebie.

Prokuratorzy twierdzą, że czterdzieści jeden Hernandez, który był zatrudniony przez IRS na pół etatu, ukradł sześćdziesiąt osiem zeznań podatkowych z Centrum Usługowego IRS we Fresno (Kalifornia) w kwietniu 2010 roku i wykorzystał te informacje do ubiegania się o zwrot podatku w oparciu o nadmierne federalne potrącenia podatkowe. Ponadto, złożyła ona trzy fałszywe zeznania używając tego samego podstawowego gambita.

Hernandez we wtorek przyznał się do jednego rachunku za złożenie fałszywych zeznań podatkowych i jednego rachunku za oszustwo bankowe.

Pomimo zmniejszenia środków w związku z cięciami budżetowymi, urząd skarbowy zobowiązał się do wzmożenia wysiłków w celu wykrycia kradzieży tożsamości i postawienia przestępców przed sądem.

“Dochodzenie kryminalne IRS nadało najwyższy priorytet śledztwu oszustwom związanym ze zwrotem podatku i kradzieży tożsamości, szczególnie w sytuacjach, w których osoby posiadające status zaufania popełniają oszustwo, zabierając informacje o podatniku do złożenia fałszywego zeznania podatkowego w imieniu skradzionej tożsamości w celu uzyskania większego zwrotu podatku” – powiedział agent specjalny IRS JosĂ© M. Martinez w przygotowanym oświadczeniu. “Spowodowało to znaczne szkody dla tych podatników, których tożsamość została skradziona, a także stratę pieniężną dla amerykańskiego Skarbu Państwa”.

Hernandezowi grozi do 20 lat więzienia i 250.000 dolarów grzywny. Zostanie ona skazana 14 kwietnia, na dzień przed upływem terminu składania zgłoszeń na 2013 rok.

Artykuły pokrewne:

Pracownik IRS oskarżony o nielegalny dostęp do ewidencji podatkowej gwiazd

Sting operation nabs 61 pracowników IRS