California Dreamin’: Taxes Gone Wild!

przez Ken Berry

Według nowego raportu, była gwiazda Baywatch i ikona Playboya Pamela Anderson są winni Stanowi Kalifornia ponad pół miliona dolarów z tytułu podatków. Innym znanym stanowym oszustwem podatkowym jest Joe Francis, twórca filmów “Girls Gone Wild”, który jest na haku za ponad trzy czwarte miliona dolarów.

Anderson i Francis to dwa największe nazwiska na liście przestępców podatkowych wydanej 13 kwietnia 2012 r. przez Franchise Tax Board, poborcę podatku dochodowego od osób fizycznych w Kalifornii. Zgodnie z ustawą uchwaloną przez kalifornijską legislaturę w zeszłym roku, rada podatkowa ma obowiązek wymienić nazwiska 500 podatników, którym przypada najwięcej podatku. Wcześniej lista półroczna była ograniczona do 250 najlepszych nazwisk.

Posterunek Franchise Tax Board zawiera nazwiska dyrektorów korporacyjnych wszystkich wymienionych firm. W przyszłości państwo będzie mogło również cofnąć prawo jazdy lub licencję zawodową każdemu, kto wpisze się na cyberprzestępczą listę.

“Jednym z naszych podstawowych obowiązków jest pobieranie i rozliczanie dochodów z podatku dochodowego od osób fizycznych. Traktujemy tę odpowiedzialność bardzo poważnie. Pobierając te dochody dla państwa, zobowiązujemy się do uczciwego administrowania przepisami podatkowymi”, mówi strona internetowa Franchise Tax Board. “Gdy podatnicy nie płacą swojej uczciwej części, nakłada to niesprawiedliwe obciążenie na tych, którzy to robią. Likwidacja luki podatkowej leży w najlepszym interesie wszystkich Kalifornijczyków.” Rada stwierdza, że 500 największych dłużników podatkowych jest winnych prawie 233 miliony dolarów z tytułu podatków.

Anderson mówi, że współpracuje ze stanem w celu rozwiązania jej 524.241 dolarów długu podatkowego. Oprócz Francisa, który jest winien w sumie 794.000 dolarów podatku dochodowego od osób fizycznych, inne ważne nazwiska na liście to współzałożyciel CNET, Halsey Minor, aktor Nick Cassavetes i bokser James Toney. Minor jest głównym dłużnikiem w stanie z niezapłaconym rachunkiem podatkowym w wysokości ponad 10,5 miliona dolarów. Cassavetes, syn hollywoodzkich notabli Johna Cassavetesa i Geny Rowlands, jest winien 273,000 dolarów, podczas gdy zobowiązania podatkowe Toneya wynoszą 354,000 dolarów.

Aby przeczytać całą listę 500 największych kalifornijskich dłużników podatkowych, odwiedź stronę internetową Stan Kalifornia Franchise Tax Board.

Artykuły pokrewne:

  • Niektóre California Celebrities are in the Public Eye for Owing Taxes
  • Chris Tucker, gwiazda “Rush Hour”, otrzymuje od Arnolda Schwarzeneggera Hefty Tax Bill