Celebs rozmawiają o wielkiej grze, ale czy zapłaci więcej podatków?

Kto chce płacić więcej podatków?Jeśli czekasz na linię uderzeniową, zapomnij o tym. W związku z tym, że czas na podatki jest w toku, pojawi się grupa zamożnych ludzi, głównie celebrytów, którzy powiedzą: «Proszę, opodatkuj mnie więcej!» Jednakże, w wielu przypadkach, ich słowa nie pasują do ich czynów.

Ale około czasu podatkowego w zeszłym roku, Fox News Magazine raport zacytował kilka gwiazd jako mówiących, że byliby skłonni zapłacić więcej podatków.Na przykład aktor Will Smith powiedział: «Bardzo popieram ten pomysł», czyli twierdzenie prezydenta Obamy, że bogaci muszą płacić więcej podatków. «Ameryka była dla mnie fantastyczna. Nie mam problemu z płaceniem tego, co muszę płacić, by utrzymać mój kraj przy życiu.»

Proszę się nie krępować, panie Smith, zapłacić więcej.

Oto lista innych celebrytów, którzy wypowiadali się na temat czasów podatkowych.

Warren Buffett

Miliarder uwielbia zwracać uwagę, że płaci mniej podatków niż jego sekretarka. Brzmi to dramatycznie, ale jak Buffett dobrze wie, to dlatego, że jego dochody pochodzą głównie z inwestycji, przy maksymalnej stawce podatkowej wynoszącej 20 procent i bez podatku od zatrudnienia, podczas gdy dochody jego sekretarki to wynagrodzenia, przy maksymalnej stawce 39,6 procent plus podatek od zatrudnienia. Oczywiście, może on zapomnieć o odliczeniach podatkowych i w końcu zapłacić więcej, jeśli taki jest jego cel.

Mark Zuckerberg

Założyciel Facebooka zapłacił około miliarda dolarów podatków za rok 2012, a w roku 2013 prawdopodobnie ponad dwukrotnie więcej niż w roku poprzednim. Na temat podnoszenia podatków od bogatych, powiedział prezydentowi Obamie: «Nie mam nic przeciwko temu». Większość jego pieniędzy pochodzi z realizacji opcji kupna akcji na Facebooku, w przeciwieństwie do otrzymywania pensji. Za ten dochód, on osobiście płaci pakiet. Facebook jednak płaci mało lub nic w podatku. Po części dlatego, że firma ma ogromne odliczenie od wynagrodzenia wypłacanego Zuckerbergowi z tytułu opcji na akcje. Nie ma w tym nic nielegalnego.

Zuckerberg zarządza swoim majątkiem i podatkami za pomocą struktur powierniczych i darowizn na cele charytatywne. Nikt nie sugerowałby, że nie powinien był wpłacać datków na cele charytatywne, ale jeśli jest «fajny» w płaceniu wyższych podatków, nie było wymogu potrącania tych datków z jego zeznań podatkowych.

Jay-Z

W wywiadzie dla CNNMoney.com, raper powiedział: «Jestem pewien, że gdyby to było dla opieki zdrowotnej i edukacji i pomóc ludziom, myślę, że większość ludzi z sumieniem i trochę uczciwości i moralnego włókna nie miałby żadnego problemu płacąc więcej podatków».

Więc zgodnie z tą czcionką mądrości, jeśli nie chcesz płacić więcej podatków, jesteś bezduszną szumowiną?

Kto wiedział, że raper będzie miał większą mądrość niż amerykański sędzia i filozof sądownictwa Learned Hand, który powiedział: «Każdy może tak załatwiać swoje sprawy, aby jego podatki były jak najniższe; nie jest zobowiązany do wybrania tego wzorca, który najlepiej zapłaci skarbowi; nie ma nawet patriotycznego obowiązku podnoszenia swoich podatków». Żadnej wzmianki od sędziego o braku moralnego włókna.

Eva Longoria

Aktorka powiedziała uczestnikom Demokratycznego Konwentu Narodowego 2012, że powinna płacić więcej podatków.

«Eva Longoria, która pracowała w Wendy’s flipping burgers – potrzebowała ulgi podatkowej. Ale Eva Longoria, która pracuje na planach filmowych, nie potrzebuje» – powiedziała.

Oczywiście przerzucająca się na burger Longoria prawdopodobnie nie płaciła żadnych federalnych ani stanowych podatków dochodowych, chociaż wiele osób o niskich dochodach uważa, że tak jest, myląc podatek od zatrudnienia z podatkiem dochodowym.

Stephen King

W liście, autor nazywa płacenie większych podatków «praktyczną koniecznością i moralnym imperatywem». Kto wiedział, że pisarz horroru był bardziej «nauczony» podatków niż sędzia Learned Hand? Król powiedział: «Ci, którzy otrzymali wiele, muszą być zobowiązani do płacenia… w tej samej proporcji.»

W długich, wulgarnych atakach szaleje na temat tego, jak bogaci ludzie inwestują swoje pieniądze zamiast płacić swój «uczciwy udział».

«Ryzykując, że się powtórzę, oto co bogaci ludzie robią, gdy się bogacą. oni inwestują ,» napisał.

Więc inwestowanie jest teraz złe? Jak Forbes pisze Tim Worstall: «Oczywiście prawda jest taka, że inwestowanie jest właśnie tym, co napędza całą gospodarkę do przodu. Ludzie nie konsumują części swoich bieżących dochodów, ale odkładają je na finansowanie przygód w przyszłej produkcji gospodarczej».

King ma wiele do powiedzenia, w większości nie powtarzalnego w grzecznym towarzystwie, o ludziach, którzy inwestują swoje pieniądze (często nazywanych «job creatorami»). Pozostaje pytanie: Jak autor horrorów kwalifikuje się jako ekspert od polityki podatkowej?

Ben Affleck i Matt Damon

W 2012 roku Affleck wystąpił w programie Bill O’Reilly’s Fox News, aby wyrazić swoje przekonanie, że bogaci ludzie tacy jak on powinni zapłacić więcej podatków.

«Nie wiem, wiesz, jak wygląda twój orzech», powiedział aktor O’Reilly, «ale nie wydaję tak dużo, że nie stać mnie na zapłacenie trochę więcej podatków».

Przyjaciel Afflecka i inny aktor/reżyser, Damon, wyraził podobny sentyment w wywiadzie dla dziennikarza Nicholasa Ballasy’ego: «Naprawdę nie mam nic przeciwko płaceniu wyższych podatków. Wolę płacić za podatki niż obcinać, jak na przykład «Czytanie to podstawa» lub «Head Start» albo niektóre z tych programów, które naprawdę pomagają dzieciom».

Affleck i Damon popierają płacenie wyższych podatków, ale to nie przeszkadza im w byciu użytkownikami podatkowymi. Oboje przyznają, że nie mogliby robić swoich filmów, gdyby nie skorzystali z ulgi podatkowej na filmy. Jednym ze sposobów, w jaki mogliby płacić wyższe podatki, jest zapomnienie o kredytach i samodzielne finansowanie swoich projektów, zamiast pozwalać na to podatnikom.

Tom Hanks

Aktor upublicznił swoje poparcie dla podnoszenia podatków od bogatych. Ale kiedy jego własny rachunek podatkowy prawie wystrzelił w górę, przedłużając swoje dni pracy w Nowym Jorku, wskoczył do samolotu i zawiózł go wysoko do domu w Kalifornii. Czy nie byłoby lepiej, gdyby jego deklarowana chęć płacenia wyższych podatków została zaspokojona przez chłodzenie obcasów w Nowym Jorku nieco dłużej?

Mitt Romney oszukiwał na swoich podatkach … Płacąc zbyt wiele

Czy kochasz, nienawidzisz czy jesteś obojętny na Mitta Romney’a, ABC News poinformowało, że z jego podatkami z 2011 roku, Romney celowo zapłacił więcej niż musiał. Dał 4 miliony dolarów na cele charytatywne, ale nie twierdził, że to wszystko. W rezultacie, zapłacił 500.000 dolarów więcej w podatkach, niż musiał. Ma jasność co do motywacji politycznej; to znaczy, że złożył publiczne oświadczenie, że zapłacił pewien procent podatków, a z powodu jego ogromnych datków na cele charytatywne, spadł poniżej tego procentu. Dlatego też podjął decyzję, aby nie żądać całego potrącenia na datki. Chodzi o to, że chciał zapłacić więcej, i to zrobił.

Stop Talking and Just Pay More

Te zamożne osoby chciałyby, abyś uwierzył, że są sfrustrowane swoimi niskimi rachunkami podatkowymi, nawet jeśli płacą księgowym, aby znaleźli każde odliczenie. Istnieją niepotwierdzone dowody na to, że na początku swojej kariery Elvis Presley nalegał, by jego menedżer finansowy złożył krótkie zeznanie podatkowe. Zdecydował się zrezygnować z odliczeń, które mógł wziąć, ponieważ nie tylko uważał, że powinien zapłacić więcej, ale też to zrobił (zakładając, że nie jest to tylko legenda). Prawda jest taka, że każdy może zrezygnować z odliczeń. Albo mogą iść do Pay.gov i po prostu zapłacić więcej. Nie robi się z tego rozgłosu, ale włożyłby pieniądze tam, gdzie są jego usta.

Uwaga na gwiazdy: Twoja decyzja o zapłaceniu więcej podatków jest osobista. Jeśli chcesz zapłacić więcej, nie mów o tym, zrób to.

Tylko mówię.

Artykuły pokrewne:

Film Credits: Twoje podatkowe dolary w pracy robienie filmów

Mark Zuckerberg będzie nadal płacił dużo podatków

Tom Hanks ucieka z Nowego Jorku przed ukąszeniami Tax Bug