Certyfikacja oferty AICPA w zakresie rachunkowości kryminalistycznej

Amerykański Instytut CPA (AICPA) wprowadził dwa programy certyfikacyjne dla specjalistów z zakresu księgowości kryminalistycznej.

Nowe programy oferowane są na poziomie pośrednim, dotyczą podstawowych i specjalistycznych strategii kryminalistycznych i pojawiają się w czasie rosnących obaw związanych z przestępstwami finansowymi.

“Nasze certyfikaty oferują nowe opcje dla CPA szukających kompleksowej ścieżki do uzyskania certyfikatu CFF, jak również dla innych specjalistów finansowych, którzy chcą wykazać się kompetencjami w dziedzinie kryminalistyki finansowej, ale nie kwalifikują się do uzyskania certyfikatu CFF”, powiedziała Barbara Andrews, dyrektor AICPA ds. usług kryminalistycznych, w przygotowanym oświadczeniu. “Każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kryminalistyki finansowej, może skorzystać na zapisaniu się do naszych nowych programów certyfikacji”.

Oto różnica między nimi:

  • Główny certyfikat. Program jest bardziej podstawowy z tych dwóch i obejmuje podstawy planowania, działania i sprawozdawczości w zakresie rachunkowości sądowej. Obejmuje on zaangażowanie kryminalistyczne i zarządzanie, identyfikację i gromadzenie dowodów, proces odkrywania, sposób prowadzenia efektywnych wywiadów, zeznań i zeznań oraz przygotowywanie zrównoważonych raportów.
  • Certyfikat specjalistyczny. Ten program wkracza w głębię kryminalistyczną, zajmując się bankructwem, technologią, odzyskiwaniem danych, odszkodowaniami, utraconymi zarobkami i korzyściami ubocznymi; patentami, prawami autorskimi i znakami towarowymi; fuzjami i przejęciami, wykrywaniem i badaniem oszustw oraz prawem rozwodowym i rodzinnym.

Uznaje się, że CPA, które ukończyły oba programy, spełniły wymogi edukacyjne i egzaminacyjne niezbędne do uzyskania certyfikatu CFF. Jednakże, aby spełnić wymogi CFF, kandydaci CFF muszą mieć również 1,000 godzin doświadczenia biznesowego w zakresie rachunkowości kryminalistycznej.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej AICPA Forensic and Valuation Services, ale wymagany jest login użytkownika.