Chicago CPAs Offer Distinctive Internship Program

przez Deanna C. White

Od chwili, gdy Paweł Szeliski zaczął uczęszczać na zajęcia z biznesu na University of Illinois w Chicago (UIC), mówi, że instynktownie pociągała go “płynność i kreatywność” rachunkowości. Od tego czasu z pasją realizuje swoje marzenie o zostaniu CPA.

Wiosną tego roku uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie księgowości z UIC, a niedawno został przyjęty do programu absolwentów szkoły, gdzie również uzyska tytuł magistra w dziedzinie księgowości. Po ukończeniu studiów planuje przystąpienie do egzaminu CPA, a po nauce w małej i średniej firmie księgowej ma nadzieję na otwarcie własnej praktyki.

Nic więc dziwnego, że kiedy Szeliski zdecydował się wybrać staż, nie szukał typowego dla sezonu podatkowego koncertu robienia kopii czy wypełniania dokumentów, które pomogłyby firmie odciążyć się od pracy.

Szeliski powiedział, że naprawdę chce zdobyć praktyczną wiedzę na temat tego zawodu od liderów branży, a program praktyk letnich Weltman Bernfield 2012, nowy staż debiutujący w rejonie Chicago w czerwcu tego roku, dał mu właśnie taką możliwość.

W przeciwieństwie do tradycyjnych praktyk, które po prostu stawiają studentów do pracy na kilka tygodni, Buffalo Grove, Illinoisâbased CPA i firma konsultingowa Weltman Bernfield zainicjowała program praktyk, aby zapewnić znaczące, prawdziwe doświadczenie dla studentów uczelni.

“Ten staż został zaprojektowany z zupełnie innym nastawieniem niż konwencjonalne staże, które zwykle mają pomóc firmom zmniejszyć obciążenie pracą i zwiększyć liczbę godzin pracy”, powiedział Allen Bolnick, partner zarządzający w Weltman Bernfield. “Nasz staż jest ściśle zaprojektowany jako forum edukacyjne … aby wystawić studentów na to, co robimy na co dzień i wprowadzić pozytywny obrót w zawodzie”.

Stażyści zapoznają się z podstawami QuickBooków, nawiążą kontakty z partnerami wyższego szczebla i profesjonalnymi pracownikami, rozwiną swoje umiejętności prowadzenia rozmów sieciowych oraz wezmą udział w prezentacjach takich liderów branży, jak Steven Masur, CPA i lider dyskusji dla AHI Associates oraz Mark Rosenberg, konsultant ds. zarządzania w zawodzie CPA i pomysłodawca uznanego w kraju badania Rosenberga.

Program rozpoczyna się we wtorek, 5 czerwca 2012 i potrwa osiem tygodni. Ośmiu studentów zostało wybranych do udziału w programie po przejściu przez konkurencyjny proces aplikacji. Każdy student otrzyma stypendium uniwersyteckie w wysokości $2,500.

Jednym z najbardziej unikalnych aspektów stażu, jak powiedział Bolnick, jest to, że studenci będą mogli doświadczyć różnych kultur pracy w pięciu małych i średnich firmach księgowych z Chicago, które biorą udział w programie. Oprócz Weltmana Bernfielda, firmy te obejmują: Porte Brown LLC z Elk Grove, Village; Hechtman Group Ltd ze Skokie; Brown Kaplan + Liss LLP z Evanston; oraz Silver, Lerner, Schwartz & Fertel ze Skokie.

Branża księgowa również zaoferowała wsparcie dla programu: Intuit przekazał egzemplarze Przewodnika szkoleniowego QuickBooks Fundamentals 2012 ; AHI Associates, specjaliści ds. szkoleń personelu CPA, przekazali materiały szkoleniowe; a Illinois CPA Society przekazało stażystom członkostwo studenckie na czas trwania ich lat szkolnych.

“Wszyscy studenci są bardzo podekscytowani pracą z personelem oraz partnerami i kierownikami tych firm. To bardzo cenne doświadczenie być wystawionym na różne osobowości i możliwość wykonywania praktycznej pracy, jak na przykład korzystanie z QuickBooksów i uczenie się podstaw indywidualnego przygotowania podatkowego, co naprawdę robimy”, powiedział Bolnick. “Staż dostarczy im podstawowej wiedzy na temat zawodu i da możliwość poznania różnych kultur tych firm w codziennej pracy”.

Szeliski powiedział, że to właśnie te prawdziwe doświadczenia przyciągnęły go do programu.

“Jestem podekscytowany tym, że w lutym, marcu i kwietniu będę się dowiadywał o biznesie, a nie tylko pokazywał się i robił interesy”, powiedział Szeliski. “Będę miał okazję uczyć się od doświadczonych ludzi z ogromną wiedzą na temat tego zawodu i zobaczyć, jak poszczególne spółki prowadzą biznes na swój własny, indywidualny sposób. Ponieważ chciałbym w końcu otworzyć swoją otwartą firmę, to jest dla mnie bardzo interesujące”.

Artykuły pokrewne:

  • Wskazówki dotyczące przekształcenia stażu w pełnowymiarową ofertę pracy
  • Czy portal społecznościowy może być Twoją drogą do sukcesu w biznesie?