Cincinnati’s Barnes Dennig planuje dzień dotarcia do społeczności.

Barnes Dennig , przedsiębiorstwo CPA z siedzibą w Cincinnati, Ohio, ma swój pierwszy coroczny Dzień Pomocy Społecznej w dniu 21 października 2011 r. Lokalne organizacje pozarządowe przedstawią nominacje projektów usługowych, a z tych nominacji zostaną wybrane projekty do włączenia.

Dzień Pomocy Środowiskowej odbywa się w dzień roboczy i choć zachęca się pracowników do udziału, nie jest on obowiązkowy. Jest to również impreza skierowana wyłącznie do pracowników, mająca na celu wspieranie budowania zespołu i relacji między pracownikami. Dotychczas pracownicy z entuzjazmem podchodzili do tej możliwości i z niecierpliwością czekali zarówno na aspekty team-buildingowe, jak i charytatywne.

Podczas gdy Barnes Dennig w przeszłości zajmował się innymi zadaniami związanymi z budowaniem zespołu, taka impreza społeczna przenosi budowanie zespołu na zupełnie nowy poziom. Bill Cloppert, dyrektor zarządzający wyjaśnił», Słyszeliśmy o innych organizacjach, które robią coś podobnego, aby zachęcić do pracy zespołowej, stworzyć poczucie przynależności, dać szansę ludziom w organizacji na lepsze poznanie się nawzajem, a także pomóc organizacji non-profit».

«Jednym z głównych celów Grupy Barnes Dennig’s Emerging Professionals jest oddanie się społeczności», powiedział Season Olson, starszy księgowy, członek Not-For-Profit Client Service Team i Emerging Professionals Group. «Ten projekt jest dla nas szansą na bycie częścią czegoś większego niż my sami.» Nominacje mają miejsce 1 sierpnia i zostaną rozpatrzone przez Komitet Sterujący Emerging Professionals Group, który następnie poleci projekty Komitetowi Wykonawczemu. Wybrane organizacje non-profit zostaną ogłoszone 16 sierpnia.

Barnes Dennig, Pierwszy Doroczny Dzień Pomocy Społecznej jest otwarty dla każdego projektu usługowego. Przy tak wielu różnych organizacjach misyjnych w Cincinnati, firma oczekuje dużej różnorodności, które są zgłaszane, a następnie wybierane i realizowane.

Oddanie się społeczności nie jest niczym nowym dla Barnesa Denniga. Firma aktywnie uczestniczy w ich lokalnym funduszu United Way i Fine Arts Fund, posiada zespół Making Strides Walk, a także uczestniczy w corocznej wakacyjnej jeździe zabawkami, jak również w innych drobnych działaniach w ciągu roku. Firma zrealizowała również projekt Habitat for Humanity.

«Nasze zdecydowane przywództwo uznało za świetny pomysł, aby zrobić coś razem jako firma. Wydawało się to dla nas naturalnym kolejnym poziomem. Społeczność non-profit jest dla nas bardzo ważna», powiedział Brogan.

W dniu 21 października różni członkowie firmy będą pracować razem w kilku różnych miejscach, z których każde ma inne cele. Na koniec dnia spotkają się, aby wspólnie przygotować się do pracy i ocenić organizacje, które zostały obsłużone i co udało im się osiągnąć we wspólnym wysiłku.

W ostatecznym rozrachunku pierwszy coroczny Dzień Pomocy Społecznej Barnesa Denniga powinien przynieść korzyści firmie i społeczności. Firma zdaje sobie sprawę, że jest to doskonała okazja dla niektórych młodszych i nowszych pracowników do współpracy z liderami zespołów i dyrektorami oraz do pracy z nimi na innym poziomie, jednocześnie świadcząc usługi dla społeczności. Firma ma również nadzieję, że ta działalność może zachęcić pracowników, którzy nie są obecnie zaangażowani w działalność organizacji non-profit, do zaangażowania się.

Bill Cloppert

Melissa Brogan

Barnes Dennig Personel