Co czyni firmę gotową na przyszłość?

W świecie księgowości “przyszłość” nie zawsze jest regularnie używana, ale to, co sprawia, że firma Intuit jest gotowa na przyszłość, to coś, co od czterech lat rozpoznaje w swojej sieci praktyk księgowych.

Tegoroczny zwycięzca Konkursu Firm of the Future Cloud Bookkeeping Services ma pewne podobieństwa do ubiegłorocznego zwycięzcy AIS Solutions, nie tylko ze względu na to, że obydwaj są Kanadyjczykami, ale oboje poświęcają się kształceniu innych księgowych, aby byli bardziej gotowi na przyszłość, a małe firmy – aby byli lepsi.

“Komponent edukacyjny w tym, co robimy, jest dla nas najważniejszy”, powiedziała założycielka Cloud Bookkeeping Tanya Hilts, nawiązując do Bootcamp Bookkeepers i Business Bootcamp firmy. “Uczymy innych księgowych o wycenie wartości, przepływie pracy, technologii i pracy doradczej. Z Business Bootcamp to coaching, wcinamy się z nimi, by pokazać im, jak lepiej pracować i realizować plany”.

Firma Hilts rozwinęła się w ciągu swojej 20-letniej historii, z których dziewięć ostatnich koncentrowało się na usługach księgowych i doradczych. Dysponując tylko trzema pełnoetatowymi pracownikami, firma Barrie w Ontario obsługuje obecnie prawie 40 klientów, w porównaniu z prawie 100 ponad rok temu. W tym czasie, Hilts powiedział, że przychody wzrosły z 150.000 dolarów do 200.000 dolarów.

“Zasadniczo, ograniczyliśmy liczbę klientów, żebyśmy mogli zrobić więcej dla tych właściwych”, powiedziała. “Możemy płacić więcej, bo robimy więcej.”

Hilts uważa również, że nowy status jej małej firmy jako Firmy Przyszłości nie jest czymś, do czego dążyła, ale raczej uznaniem dla ich ewolucji i usług, które świadczą, a nie tylko przyjęciem technologii. Jej firma korzysta z QBO od 2012 roku i Hilts przyznaje, że na początku pojawiły się pewne wyzwania tylko dlatego, że nie był to produkt desktopowy.

Ale łączenie się w sieć i łączenie z innymi księgowymi i doradcami, a także ewolucja samego produktu, ułatwiły wszystko. Był to również impuls do stworzenia Bootcampa Księgowego, który w jej odczuciu ostatecznie popchnął ją do działania, aby stać się Firmą Przyszłości.

“Ludzie potrzebują przykładu, jak wygląda “zmiana”, o to chodzi w Firm of the Future”, powiedział Ariege Misherghi, nowy lider segmentu księgowych Intuit. “Wychodząc na doradcę i będąc bardziej przyjaznym dla technologii, mamy tendencję do patrzenia.”

Tutaj zapytaliśmy Hilts o to, na czym radzi innym firmom skupić się w ciągu najbliższego roku: