Co jeszcze pięć lat oznacza przejście na emeryturę

przez Tony’ego Batmana, przewodniczący i dyrektor naczelny, 1. global

Godna emerytura charakteryzuje się takimi słowami, jak radość, znaczenie, sens i pewność. Ludzie chcą się starzeć z godnością i chcą mieć pewność, że mogą być niezależni i wolni od bycia ciężarem dla innych na emeryturze. Istnieje jednak kryzys zaufania związany z przechodzeniem na emeryturę. Ponad 8 na 10 pracowników nie ma pewności, że będzie miało wystarczająco dużo pieniędzy na wygodną emeryturę. Co więcej, 66 procent pracowników twierdzi, że nie jest pewna, czy będzie miała wystarczającą ilość pieniędzy, aby zająć się potrzebami, takimi jak wydatki medyczne, zakwaterowanie, jedzenie i transport na emeryturze, zgodnie z badaniem Employee Benefit Research Institute.¹

Dla wielu osób kluczem do zapewnienia godnej emerytury jest praca przez kilka dodatkowych lat. Otrzymując tę sugestię, wiele osób często odpowiada: “Nie chcę pracować do lat 90.”. Ale w oparciu o statystyki z Center for Retirement Research w Boston College, rzeczywistość jest taka, że większość z nich może znacząco zmienić standard przejścia na emeryturę, pracując do 70 roku życia.

Starzenie się populacji USA

Wiemy, że Ameryka jest szybko starzejącym się społeczeństwem: Do 2020 roku 20 procent Amerykanów – około 70-80 milionów ludzi – będzie miało co najmniej 65 lat, czyli tradycyjny wiek, w którym ludzie przechodzą na emeryturę. Dobrze udokumentowano jednak, że postęp w opiece zdrowotnej, mniejsza liczba palaczy i zmiana w gospodarce amerykańskiej w kierunku zawodów umysłowych spowodowały, że średnia długość życia wzrosła do 78 lat, a kobiety często żyją dłużej niż mężczyźni. Taką statystykę zna większość ludzi, ale kiedy się trochę głębiej wykopie, ujawnia się zaskakująca statystyka. Jeśli zarówno mąż jak i żona dożyją 65 roku życia, istnieje 50/50 szans, że jedna z nich osiągnie wiek 92 lat. Te dodatkowe lata mogą wywrzeć ogromną presję na finanse emerytalne.

Medicare and Social Security

Jednym z istotnych zagrożeń, na jakie narażeni są ci emeryci, jest rosnący koszt opieki zdrowotnej (przeczytaj: Grow Your Business with a New Focus on Healthcare). Szacuje się, że przeciętna para emerytów wyda od 250 000 dolarów do 400 000 dolarów z kieszeni na własne wydatki na opiekę zdrowotną – jest to dodatek do tego, co jest pokryte przez Medicare. Nie obejmuje to nawet erozji świadczeń Medicare i zmian spowodowanych przez amerykańską ustawę Affordable Care Act.

Kolejnym istotnym zagrożeniem dla amerykańskiej emerytury jest uzależnienie od ubezpieczenia społecznego. Ubezpieczenie Społeczne nigdy nie było zaprojektowane jako system emerytalny; było jedynie zaprojektowane jako siatka bezpieczeństwa, aby uchronić nędzę przed infiltracją wszystkich warstw społecznych. Jednakże, jeśli zapytać przeciętnego Amerykanina, myśli on o tym jako o planie emerytalnym. Jedna trzecia Amerykanów jest w dużym stopniu uzależniona od systemu ubezpieczeń społecznych jako dodatku do dochodów z innych programów określonych świadczeń lub własnych oszczędności. Kolejna jedna trzecia Amerykanów jest całkowicie zależna od Ubezpieczenia Społecznego jako jedynego źródła dochodu emerytalnego.

Nowa rzeczywistość związana z przejściem na emeryturę

W jaki sposób zgromadzić wystarczającą ilość aktywów i bogactwa, aby wygenerować przyszły strumień dochodów, który pozwoli nam utrzymać przyzwoity poziom życia przez 20 lub nawet 30 lat po ukończeniu 65 roku życia?

Jedną z prostych odpowiedzi jest handel pięcioma dodatkowymi latami pracy za 20 lub 30 lat bardziej godnej emerytury. Pracując do 70 roku życia, mamy więcej czasu na gromadzenie oszczędności i wykorzystanie złożonej funkcji odsetkowej, która wypłaca dywidendy i buduje nasze jaja lęgowe.

Co ważniejsze, jeśli uda nam się przełożyć przejście na emeryturę do 70 roku życia, będziemy mogli uzyskać wspaniałe świadczenie rządowe w postaci złożonego 8-procentowego wzrostu świadczeń emerytalnych za każdy rok pomiędzy 65 a 70 rokiem życia. Dla osób z niedofinansowanymi emeryturami może to być jedyny sposób na wyleczenie luki emerytalnej. Jest to bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy uważają, że mogą pracować wiecznie i nadal nie być w stanie wygodnie przejść na emeryturę.

Według Center for Retirement Research w Boston College, oszałamiające 85% Amerykanów będzie gotowych do przejścia na emeryturę, jeśli uda im się opóźnić swoją emeryturę do wieku 70 lat.

Podczas gdy dzisiejsi pracownicy będą musieli pracować dłużej niż ich rodzice, są oni również zdrowsi, lepiej wykształceni i mają mniej wymagające fizycznie stanowiska pracy. Sto lat temu Ameryka była na ogół społeczeństwem agrarnym, w którym większość zawodów wymagała pracy fizycznej. Dziś nasza gospodarka usługowa nie wymaga już wysokiego odsetka Amerykanów do wykonywania prac wymagających dużego nakładu pracy ręcznej, które mają tendencję do zużywania naszego ciała.

Wybór idealnego przejścia na emeryturę

Większość z nas może mieć karierę po przejściu na emeryturę. Jeśli myślisz o naszym życiu, są trzy miejsca, w których otrzymujemy radość, znaczenie i sens. Dostajemy je w naszych dążeniach edukacyjnych poprzez naukę. Przyczyniamy się do ich rozwoju zawodowego poprzez pracę i tworzenie rzeczy. A potem również w celach rekreacyjnych. Są to jedyne wybory, jakie mamy w kwestii sposobu spędzania czasu. Kiedy ludzie myślą o przejściu na emeryturę, niekoniecznie chcą zatrzymać swoje powołanie; po prostu chcą mieć wybór. Tego właśnie chcemy jako Amerykanie – wyboru. Praca do 70 roku życia da nam więcej możliwości wyboru, jak chcemy spędzić emeryturę, z godnością, znaczeniem i niezależnością.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć moją prezentację na żywo AccountingWEB: Narzędzia emerytalne do rozbrajania demograficznej bomby zegarowej

¹ Informacje z Employee Benefit Research Institute pochodzą z badania przeprowadzonego w 2008 roku przez John Hancock Funds.

1st Global Capital Corp. jest członkiem FINRA i SIPC i ma siedzibę pod adresem 12750 Merit Dr., Suite 1200, Dallas, Texas 75251; 214-294-5000. Dodatkowe informacje o 1st Global są dostępne w Internecie pod adresem www.1stGlobal.com .

1st Global został założony przez CPAs na podstawie przekonania, że firmy zajmujące się księgowością, podatkami i planowaniem nieruchomości mają wyjątkowe kwalifikacje do świadczenia kompleksowych usług zarządzania majątkiem dla swoich klientów. Każda stowarzyszona firma posiada wykształcenie, technologię, ramy budowania biznesu i rozwiązania dla klientów, które sprawiają, że firmy te są liderami w swoich zawodach poprzez dedykowane profesjonalne relacje z klientami zbudowane wokół zarządzania majątkiem.