Co klienci powinni wiedzieć o kryptokursach

Ze swojego punktu widzenia jako doradca księgowy, powinieneś wiedzieć, czym są kryptowaluty i dlaczego mają one znaczenie dla Twoich klientów.

Rozmowa może być myląca, nawet dla osób z podstawowym zrozumieniem tematu. Tak jak klienci potrzebują Twojej porady, jak radzić sobie z trendowymi obszarami, takimi jak zgodność z przepisami podatkowymi dotyczącymi sprzedaży i nowe standardy rozpoznawania przychodów, tak samo istnieje szansa, że będą mieli pytania o to, jak zarządzać aktywami i płatnościami w walucie kryptońskiej. Przeczytaj dalej, aby zapoznać się z sześcioma najlepszymi rozwiązaniami, które powinieneś kierować do swoich klientów:

1. Znać typy kryptokurantów. Twoi klienci być może słyszeli o najbardziej popularnych nazwach kryptokurwalut, takich jak Bitcoin, ale muszą zrozumieć, że istnieją bardzo różne zastosowania kryptokurwalut. Należą do nich:

  • Jako mechanizm płatności: Waluty cypryjskie takie jak Dash i Bitcoin Cash koncentrują się na niskich opłatach transakcyjnych i szybkich potwierdzeniach płatności, aby konkurować z obecnymi alternatywami płatności. Chcą, aby użytkownicy kupowali towary i usługi za pomocą swoich kryptokur walut.
  • Jako magazyn wartości: Kryptoidy takie jak Bitcoin i Litecoin skupiają się na zapewnieniu alternatywy dla inwestowania w złoto lub srebro, a nawet tradycyjnych rachunków oszczędnościowych. Teoretycznie są one deflacyjne (zawsze można wydobywać stałą kwotę), co czyni je bardziej zbliżonymi do metalu szlachetnego niż do waluty emitowanej przez rząd. Wydaje się, że chcą, aby użytkownicy kupowali i trzymali (lub jeśli jesteś cool buy i HODL).
  • Jako rozwiązanie problemu biznesowego: Na przykład krypto waluta Ripple jest alternatywą dla płatności SWIFT – rodzaju przelewu międzybankowego. Ripple prowadzi prywatny łańcuch blokowy we współpracy z niektórymi dużymi bankami, aby móc pobierać od konsumentów ułamki grosza za płatności międzynarodowe, które kosztują konsumentów około 30 dolarów za korzystanie z dotychczasowej sieci SWIFT.
  • Jako wymiana karty podarunkowej: Protokół żetonowy ERC20 firmy Ethereum umożliwił tysiącom firm zebranie pieniędzy na sprzedaż żetonów, co równa się kampanii Kickstarter lub emisji kart podarunkowych. Konsumenci mogą dosłownie korzystać z żetonów do usług, które firmy te planują uruchomić w przyszłości.

W krótkim okresie spekulanci i giełdy krypto walut definiują wartość krypto walut, ale ostatecznie wielu uważa, że wartości te spadną do podstaw poszczególnych krypto walut. Jeśli zaczniesz pomagać klientom zrozumieć, jaką kategorię waluty kryptońskiej rozważają kupno, może to pomóc im w podejmowaniu lepszych długoterminowych decyzji.

2. Płynność kryptokurcji . Istnieje tylko około 200 krypto walut, które można dostać się do gotówki za pośrednictwem renomowanych giełd, a większość z nich wymaga dwóch transakcji przy użyciu dwóch różnych giełd. Tylko około 10 kryptokrągów ma wystarczającą ilość wolumenu, aby móc dokonywać transakcji bez zmiany ceny spot, co sprawia, że przenoszenie większych kwot jest czasami kosztowne.

3. Ile zainwestować lub przekonwertować . Od przyjęcia płatności do utrzymania wartości, firmy często pytają: «Ile?». Najlepsi menadżerowie zarządzający majątkiem mówią, że nawet dla najbardziej agresywnego inwestora o profilu ryzyka, powinieneś włożyć mniej niż jeden procent swojej wartości netto w kryptokurrency. Jeśli Twoi klienci pytają o krypto walutę jako inwestycję, spróbuj skłonić ich do myślenia o kryptoj walucie jako o zakładzie w Las Vegas, przynajmniej na razie. Z punktu widzenia aktywów biznesowych, zdecydowanie zalecamy ostrożność przy inwestycjach przekraczających 1 procent ich wartości netto.

4. Jak traktować krypto walutę do księgowania . Oczywiście, jako księgowi, zastanawiamy się nad wartościami i zobowiązaniami podatkowymi. Najczęstszą praktyką jest księgowość księgująca krypto walutę jako aktywa obrotowe, stosując się do wytycznych IRS, że krypto waluta jest własnością.

Również zyski i straty muszą być księgowane na wszystkich transakcjach typu «crypto do crypto» lub «crypto do wymiany środków pieniężnych». Oficjalne wytyczne dotyczące zobowiązań podatkowych z tytułu transakcji wykorzystujących walutę kryptograficzną zostały wydane przez IRS w 2014 r., dlatego też w ciągu najbliższych kilku lat, w miarę wzrostu popularności i wykorzystania waluty kryptograficznej, wytyczne te będą prawdopodobnie bardziej szczegółowe.

5. Najlepszy sposób na «przechowywanie» kryptokursztynu . Im więcej wartości klienci mają w kryptokurenie, tym bezpieczniejsze powinno być ich przechowywanie. Jednak tego typu aktywa są cyfrowe, więc jak dokładnie powinny być przechowywane? Krótka odpowiedź to coś innego niż wymiana waluty kryptokryptowej.

Lepsze opcje to sprzętowy lub programowy portfel kryptokurwalutowy:

  • Hardware Wallet : Najlepszą praktyką dla osób posiadających znaczne pakiety akcji jest «Hardware Wallet» – specjalne urządzenie, które podłącza się do komputera jak urządzenie USB. Popularne opcje to Trezor i Ledger. Warto jednak zauważyć, że dyski twarde z portfela sprzętowego są ostatecznie produkowane i sprzedawane przez stronę trzecią, więc nie są one całkowicie pozbawione ryzyka. Jeśli prywatny dysk twardy lub portfel sprzętowy Twojego klienta ma znaczną wartość w kryptokurcie, doradzaj mu, aby trzymał te portfele sprzętowe w skrytce depozytowej.
  • Portfel oprogramowania : Jest to aplikacja Bitcoin, która znajduje się na dysku twardym komputera i daje Ci pełną kontrolę i doskonałe bezpieczeństwo, ponieważ każdy Bitcoin, który posiadasz jest dostępny tylko na Twoim własnym komputerze. Ci, którzy są bardziej techniczne mogą woleć oprogramowanie portfeli jak Gnosis lub Parity, ale interfejs użytkownika naprawdę tylko sprawia, że te wykonalne dla prawdziwych technik tam.

6. Jak firmy akceptują kryptokurrency . «Co robisz, gdy ktoś prosi cię o zapłatę w krypto-walucie?» to częste pytanie zadawane przez klientów. Istnieją dwie opcje dla początkujących użytkowników: zaakceptować właściwą walutę kryptograficzną lub uzyskać procesor handlowy dla tej waluty.

Dostępnych jest kilka procesorów kupieckich, które przetwarzają transakcje w kryptokur walucie na gotówkę. Najbardziej popularny procesor Bitcoin nazywa się BitPay. Z procesorami, jeśli twój klient ma sklep internetowy, ich klienci mogą płacić za pomocą Bitcoin i będą otrzymywać gotówkę w oparciu o cenę Bitcoin z tego dnia. Oznacza to, że nie będą oni narażeni na zmienność wartości kryptokuratora.

Następne kroki

Dokąd idziesz? Dowiedz się wszystkiego o kryptocurrencies, abyś mógł być zaufanym doradcą, którego potrzebują Twoi klienci. Po drodze udoskonalisz swoją wiedzę, a może nawet będziesz chciał sam zagłębić się w kryptokur walucie.

Powiązane artykuły

Musimy zachować sceptyczną ocenę nowej techniki

5 Ryzyko związane z kryptokurrency Risks Your Clients Need to Know