Co musisz wiedzieć o klientach “Gig Economy”?

Ostatnie badanie przeprowadzone przez National Association of Enrolled Agents (NAEA) wykazało, że ponad połowa uczestników stwierdziła, że ich klienci, którzy otrzymali zawiadomienia CP-2000, otrzymali je, ponieważ nie zgłosili dochodu z 1099, że zostały wydane. Czy jest to tylko czynnik “Gig Economy”?

Według Investopii, w gigantycznej gospodarce tymczasowej, elastyczne miejsca pracy są powszechne, a firmy mają tendencję do zatrudniania niezależnych wykonawców i freelancerów zamiast pracowników etatowych. Gospodarka gigabitowa podważa tradycyjną gospodarkę pracowników pełnoetatowych, którzy rzadko zmieniają pracę, a zamiast tego koncentrują się na karierze zawodowej na całe życie.

Byłyby to głównie alternatywne sposoby zarabiania pieniędzy, takie jak Uber czy AirBNB. Chociaż podatnicy otrzymują pieniądze z tych usług, mają tendencję do zapominania o pieniądzach, gdy czas podatkowy się kręci.

Wiem, że miałem około pięciu lub sześciu klientów, którzy albo wynajęli swój dom za pośrednictwem AirBNB, albo pojechali do Uberu i nie zadeklarowali swoich dochodów w zeznaniach podatkowych. Jednym z powodów, dla których tak się dzieje jest to, że zarówno Uber jak i AirBNB nie wysyłają Ci 1099 w mailu, który mógłbyś otrzymać w pracy.

Wyśle Ci wiadomość albo poprzez swoją aplikację, albo poprzez SMS informujący Cię, że Twoje informacje podatkowe są gotowe. Zgodnie z ankietą, podobny odsetek osób otrzymał zawiadomienie CP-2000, ponieważ nie wiedział jak postępować z formularzem 1099-B lub Harmonogramem K-1.

W odniesieniu do Formularza 1099-B, większość firm brokerskich wysyła te formularze drogą elektroniczną. Podobnie jak osoba, która otrzymuje 1099 od Uber lub AirBNB, podatnicy wiedzą, że mają inwestycje. Ale ponieważ zazwyczaj mają doradców finansowych, którzy zarządzają ich portfelem, nie są zmuszeni do codziennego myślenia o swoich inwestycjach.

Trzecim co do wielkości powodem, dla którego podatnicy otrzymują zawiadomienia o CP-2000, jest fakt, że składają je przed otrzymaniem wszystkich swoich dokumentów informacyjnych. Na przykład, wszyscy widzieliśmy reklamy z dużych sieci podatkowych w tym samym czasie, kiedy możemy rozpocząć składanie dokumentów drogą elektroniczną, gdzie mówią, że można złożyć zeznanie bez formularza W-2.

Musisz tylko przynieść swój ostatni odcinek wypłaty. Problem w tym, że W-2 prawdopodobnie nie jest twoim jedynym źródłem dochodu. Formularze W-2 mają być przekazane pracownikowi do 31 stycznia, a 1099 formularzy do 15 lutego.

Kiedy członkowie NAEA zostali zapytani, jaki był największy błąd, kiedy ich klienci otrzymali te zawiadomienia, ponad 65% odpowiedziało “wszystkie powyższe”, kiedy przedstawili następujące opcje:

  • Zbyt długie oczekiwanie na odpowiedź
  • W ogóle nie odpowiada
  • Po prostu zgodzić się na zaktualizowaną sumę bez konsultacji z profesjonalistą podatkowym
  • Wszystkie powyższe
  • Inne

Z mojego doświadczenia wynika, że zbyt długie oczekiwanie na odpowiedź jest prawdopodobnie największą kwestią, jaką widzę, a nie tylko brak odpowiedzi. Ale co gorsza, jeśli widzisz te ogłoszenia tak samo, jak profesjonalista je widzi, uczysz się zmieniać zeznanie podatkowe jako odpowiedź na ogłoszenie.

Prawie osiem razy na dziesięć, IRS popełnia błąd w odniesieniu do kwoty, jaką podatnik jest winien z tytułu tych zawiadomień.

Badanie zostało przeprowadzone przez NAEA, której członkami są Zarejestrowani Agenci, którzy są jedynymi profesjonalistami podatkowymi posiadającymi federalną licencję na reprezentowanie podatników przed wszystkimi poziomami administracyjnymi Służby Podatkowej. Badanie zostało przeprowadzone w okresie od 21 czerwca do 7 lipca 2017 r. i przyniosło 2 285 odpowiedzi, wszystkie od Zarejestrowanych Agentów, z których dwie trzecie miało 20 lub więcej lat doświadczenia.

Jestem członkiem NAEA, ale jakoś przegapiłem tę ankietę w moim mailu. Odpowiedzi od innych zarejestrowanych agentów były na miejscu i na pewno odpowiedziałbym w ten sam sposób.