Co musisz wiedzieć o ulgach podatkowych dla ofiar katastrof naturalnych

Klęski żywiołowe, takie jak zimowe huragany lodowe, huragany, tornada i dzikie pożary, dotknęły wielokrotnie w 2017 roku miliony Amerykanów. Częste huragany w sierpniu i wrześniu zdewastowały obszary przybrzeżne w Teksasie i na Florydzie, a także amerykańskie terytoria w Portoryko i na Wyspach Dziewiczych, popychając IRS do działania z ulgą podatkową.

Kodeks podatkowy upoważnia do natychmiastowej ulgi dla osób fizycznych – których domy, dobra gospodarstwa domowego i inne nieruchomości doznały uszkodzenia lub zostały zniszczone przez takie katastrofy – w formie odliczeń i innych ulg podatkowych z tytułu strat spowodowanych zdarzeniami, które IRS określa jako “nagłe, niespodziewane lub nadzwyczajne”.

Często jednak dopuszczalne odpisy okazują się mniejsze niż przewidywano.Co więcej, osoby o wysokich dochodach i niskich stratach nie mają prawa do żadnych odliczeń związanych z katastrofą.

Poniżej znajdują się odpowiedzi na niektóre często zadawane pytania dotyczące katastrof.

P : Jakie są długookresowe ograniczenia dotyczące zgłaszania strat z tytułu wypadków?

:

A : Prawo zezwala na ulgę tylko w przypadku szkód nieubezpieczonych. Wymaga ono, abyś zmniejszył je o wszelkie ugody, które otrzymujesz lub spodziewasz się otrzymać z ubezpieczenia właściciela domu lub najemcy.

Są też inne ograniczenia. Po pierwsze, nie można żądać żadnego odpisu za pierwsze 100 dolarów z każdej straty w wypadku. Po drugie, musisz się wyszczególnić.

Głównym ograniczeniem jest to, że generalnie można odliczyć całkowite straty tylko w zakresie, w jakim przekraczają one 10 procent skorygowanego dochodu brutto.

P : W którym roku ma Pan/Pani prawo do odszkodowania za straty?

:

A : Zazwyczaj można je żądać tylko za rok, w którym występują. Ale alternatywa staje się dostępna, gdy straty pojawiają się na obszarach klęski, które kwalifikują się do pomocy federalnej.

Możesz wybrać między odpisem za stratę na powrót do 2017 r. a odpisem za 2016 r., w zależności od tego, który z nich jest korzystniejszy. Wybranie roku 2016 może oznaczać szybszy zwrot pieniędzy teraz, gdy potrzebujesz naparu gotówkowego, który pomoże Ci zapłacić za naprawę lub wymianę mienia.

P : Jak ustawodawstwo uchwalone we wrześniu pomaga ofiarom sierpniowych huraganów Harvey i Irma?

A : Zmienione zasady pozwalają im na dochodzenie 100 procent swoich strat, a nie części przekraczającej 10 procent AGI. I nie muszą się wyszczególniać. Jednak piętro 100$ wzrasta do 500$.

W okresie poprzedzającym średniookresowe wybory w 2018 roku nasi prawodawcy mogą podjąć decyzję o wprowadzeniu podobnego rozwiązania dla, między innymi, ofiar niszczycielskich pożarów w północnej Kalifornii.

P : Czy straty podlegające zgłoszeniu są zmniejszone, jeśli pomoc jest otrzymywana od innych?

:

A : Straty możliwe do odliczenia są pomniejszone o gotówkę lub mienie otrzymane od pracodawców lub agencji pomocy w przypadku klęsk żywiołowych, jeżeli pomoc jest przeznaczona specjalnie na odbudowę mienia.Nie są to prezenty w gotówce, które nie są przeznaczone specjalnie na odbudowę mienia. Ma to zastosowanie nawet wtedy, gdy pieniądze są przeznaczone na odbudowę mienia. Ponadto, wszelka żywność, artykuły medyczne i inne formy utrzymania, które otrzymują, a które nie są przeznaczone na odbudowę nieruchomości, nie zmniejszają strat podlegających odliczeniu i nie są wliczane do dochodu podlegającego opodatkowaniu.

W kolejnych kolumnach omówione zostaną: złagodzone zasady dotyczące ofiar klęsk żywiołowych; straty w obszarach dotkniętych klęskami żywiołowymi, które kwalifikują się do pomocy federalnej; oraz wymóg, aby takie straty były zmniejszone poprzez rozliczenia ubezpieczeniowe.

Artykuły dodatkowe .Przypomnienie dla księgowych, którzy chętnie udzielą porad, jak zwrócić uwagę klientów na taktyki, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na przyszły rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 225 i liczenie).