Co należy wiedzieć o rocznym programie składania wniosków

Dziś rano otworzyłem pocztę i znalazłem list bez adresu zwrotnego w lewym górnym rogu. Koperta była oznaczona stemplem pocztowym w kolorze czerwonym i z kodem pocztowym 33912, który okazał się być Lee County na Florydzie.

Jasne, to nie było nic, czym powinienem się przejmować. Nie było adresu zwrotnego i nie było żadnej wskazówki, że dotyczy to czegokolwiek, co miało związek z moją działalnością, poza nazwą i adresem mojej firmy w oknie. Zazwyczaj wyrzucam te koperty, bo dostaję tak dużo zapytań, że nie mam czasu, by przejrzeć całą tę śmieciową pocztę.

Jednak z jakiegoś powodu, tego dnia, zdecydowałem się otworzyć tę kopertę. W środku było to, co wydawało się być corocznym zgłoszeniem z Connecticut. Mówię to, bo pod tytułem było napisane “(Connecticut LLC).”

Okej, to przykuło moją uwagę. Po przeczytaniu całej strony, zauważyłem, że pokazali pole wyboru, a tam była prośba o 110,00 dolarów. W sekcji informacji o płatnościach wyraźnie zaznaczono, że kwota ta obejmuje opłaty za przetwarzanie danych przez państwo i Workplace Compliance Service (WCS).

Wiem, że honorarium sekretarza stanu wynosi 20 dolarów. Prowadzę działalność gospodarczą od wielu lat i sam składam roczne raporty na stronie internetowej. Więc, wiedziałem, że coś się stało z tym listem.

Zrobiłem trochę więcej kopania i znalazłem artykuł napisany w 2015 roku przez Matthew Kauffmana z Hartford Courant , który mówi na ten właśnie temat. Co ciekawe, WCS próbowało tego w tym samym roku.

Zdaniem Jonathana Harrisa, komisarza ds. ochrony konsumentów, “oszustwo to stanowi próbę ściągnięcia pieniędzy od przedsiębiorstw, które muszą spełnić wymóg sprawozdawczości państwowej. Reakcja na tę fałszywą korespondencję jest absolutnie bezwartościowa i wzywamy przedsiębiorstwa do jej ignorowania; nie należy wysyłać płatności”.

Connecticut i 15 innych stanów zostało dotkniętych tym oszustwem już w 2015 roku. W rzeczywistości, zawiadomienie wymagało 150 dolarów od właścicieli firm za złożenie wniosku. W 2019 roku jest to 110 dolarów. Całkiem miło z ich strony, że obniżyli cenę.

Oto wynik końcowy: Ważne jest, abyś jako właściciel firmy miał oko na e-maile, pocztę i inne powiadomienia i nie zawsze akceptował, że prośba o płatność jest uzasadnionym wymogiem. Liczba oszustów rośnie, a ty jesteś celem. Wiedzą, że jesteś zajęty, wiedzą, że boisz się federalnych i stanowych agencji rządowych i zrobią wszystko, aby trzymać ich z dala od ciebie. Nie pozwól im cię wykorzystać.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zgłoszeń rocznych zadzwoń do sekretarza stanu lub przeszukaj swoją firmę na ich stronie internetowej. Jeszcze lepiej, zatrudnij swojego księgowego, który zajmie się wypełnianiem tych rocznych sprawozdań za Ciebie. Być może będzie on mógł dodać to do usług o wartości dodanej, które już świadczą.

Jeszcze jedna rzecz, o której powinni wiedzieć właściciele firm: Usługi o wartości dodanej to coś, co Twój księgowy robi dla Ciebie w ramach uprzejmości. Oznacza to, że robią to za darmo, ponieważ cenią cię jako klienta. A księgowi powinni pomyśleć o dodaniu tego do swojego zestawu narzędzi. Jest to świetny sposób na łatwe dodanie wartości dodanej do Twoich usług.

Dołącz do mnie na stronie fightagainstfraud.com, sprawdź cotygodniową edycję Fraudcast i przeczytaj Fraud Blog, aby uzyskać więcej informacji i zasobów oraz treści dotyczących oszustw biznesowych.

Powiązane artykuły

Co robi Tax Pro, gdy wzywają nas oszuści?

5 Wskazówki dotyczące unikania oszustw podatkowych