Co podlega opodatkowaniu?

Tamtego dnia zadano mi następujące pytanie: Czy jeśli karta kredytowa daje ci gotówkę na zakupy, to czy ta kwota podlega opodatkowaniu?

Kiedy podchodziłem do egzaminu EA, zobowiązałem się do pamięci: Jeśli bank daje ci jakąś zachętę do otwarcia konta, to wartość tej zachęty jest opodatkowana jako odsetki.

Ta sama teoria miałaby zastosowanie do nagród pieniężnych przyznawanych przez firmy obsługujące karty kredytowe: Byłyby one uważane za odsetki. Są też inne dziwne rzeczy, które, nie znane wielu osobom, podlegają opodatkowaniu.

Piłka nożna jest duża na Florydzie. W rzeczywistości, wygrana w licealnych mistrzostwach stanu jest tam bardzo ważna. Jeśli chodzi o NFL, futbol fantasy to cała wściekłość. Poza dobrze nagłośnionymi cotygodniowymi ligami fantasy, jeśli przyjaciele spotykają się, aby zagrać w danym sezonie, zazwyczaj jest wpisowe.

Oto jak to działa: Masz około dziesięciu przyjaciół i masz wpisowe za 100 dolarów. Zwycięzca ligi dostanie większość puli, a drugie i trzecie miejsce również będzie miało swój udział. Kwoty, które są wygrane, podlegają opodatkowaniu. To samo dotyczy każdego sportu fantasy, który jest rozgrywany na dowolnej platformie, która ma wypłatę dla zwycięzców ligi.

Moja żona uwielbia oglądać Cena jest właściwa i Zawrzyjmy umowę . Na tych pokazach gier, lub na każdym innym pokazie, można wygrać gotówkę i inne przedmioty, które mają wartość liczbową. Moją ulubioną rzeczą jest, gdy ktoś wygra gotówkę i nagrody o znacznej wartości pieniężnej. Zawodnik jest tak podekscytowany. Założę się jednak, że te emocje znikają w momencie podatkowym, kiedy zawodnik zdaje sobie sprawę, że kwota, którą wygrał, podlega opodatkowaniu.

Niektórzy ludzie lubią grać. Grają w pokera, sloty, ruletkę, blackjacka i inne różne gry. Zakłady sportowe stały się teraz legalne. I jeszcze loteria. Kwoty wygrane w grach hazardowych podlegają opodatkowaniu. Przed ustawą o zwolnieniach podatkowych i pracy, jeśli wyszczególniłeś swoje odliczenia, możesz odliczyć swoje straty z hazardu. Jednakże, dla większości ludzi, to odliczenie nie ma już zastosowania.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży garażowej również podlegają opodatkowaniu. Można odliczyć godziwą wartość rynkową sprzedanych pozycji, uzyskując dochód netto. Nawet jeśli posiadasz stoisko z lemoniadą, pieniądze, które są wykonane, podlegają opodatkowaniu. Jednakże, większość stoisk z lemoniadą jest prowadzona przez dzieci i nie zarabiają one wystarczająco dużo pieniędzy, aby złożyć zeznanie podatkowe.

Teraz, być może zadajesz sobie pytanie: Skąd IRS będzie wiedział o tych kwotach? To proste. Większość miejsc musi wydać ci 1099. W przypadku innych przedmiotów, takich jak sporty fantastyczne lub sprzedaż garażowa, powszechne jest błędne przekonanie, że wygrana lub zarobiona gotówka nie jest identyfikowalna.

Pewnego razu miałem klienta, który nie zażądał 10 000 dolarów w gotówce, którą otrzymał jako dochód. To był jeden z moich pierwszych audytów, i to była cenna lekcja. Widziałem, jak agent skarbowy rekonstruował dochody mojego klienta. Od tego czasu, zawsze chichocze, gdy klient mówi mi, że zarobił gotówkę, ale nie jest to możliwe do prześledzenia.

Morał tej historii jest taki, że każdy dochód podlega opodatkowaniu, bez względu na to, w jaki sposób został uzyskany, czy został zdeponowany w banku, czy był toster, który dał ci bank, czy też przychodzi w formie nagród pieniężnych lub pieniędzy zarobionych na grze hazardowej.

Nie popełnij błędu myśląc, że nie da się namierzyć gotówki. Na pewno może. Nigdy nie musiałem przechodzić przez analizę przepływu gotówki podczas audytu od pierwszego razu. Zaufaj mi, ty też nigdy nie będziesz chciał przez to przechodzić.