Co powinieneś zrobić, gdy już coś zepsujesz?

Fantazyjne oprogramowanie może odegrać ogromną rolę w księgowości w tych dniach, ale nie jesteśmy na etapie, na którym roboty przejęły jeszcze. Oznacza to, że każdy z nas może popełnić błąd. Błąd ludzki nie idzie nigdzie w dającą się przewidzieć przyszłość.

Niestety, gwarantuje to, że przyjdzie czas, gdy klient będzie niezadowolony z twojej pracy. Ich brak zadowolenia z twoich usług sprowadza się do tego, co zrobiłeś, aby spieprzyć. To, jak zdecydujesz się na rozwiązanie tego problemu, może mieć ogromny wpływ na Twoją karierę.

Trzy sposoby radzenia sobie z błędami przez księgowych

Może już wiesz, co byś zrobił, gdybyś znalazł się w złej sytuacji, więc będziesz zaskoczony, że wszyscy są inni. Zazwyczaj jest kilka sposobów radzenia sobie z błędami przez księgowych i tylko jeden z nich ma rację:

  • Uciekając całkowicie od problemu.
  • Odmówić wszelkiej odpowiedzialności wobec klienta.
  • Przyznaj się do swojego niefortunnego błędu.

1. Uciekaj całkowicie od problemu

To chyba najbardziej tchórzliwy akt z nich wszystkich. Zamiast rozmawiać z klientem i dać mu coś, uciekasz i wbijasz głowę w piasek, gdy tylko odkryjesz duży błąd.

Powinieneś wiedzieć, że ucieczka tylko jeszcze bardziej zdenerwuje klienta. Nie zrobi nic dla twojej reputacji, bo jest najniższy z najniższych.

2. Odmowa wszelkiej odpowiedzialności wobec klienta

Kilka lat temu rozmawialiśmy o tym, jak 89 procent osób przygotowujących rozliczenia podatkowe okazało się nawalonych. To pokazuje, że ludzki błąd jest dużo bardziej powszechny niż myślisz. Naprawdę uważasz, że twój klient jest na tyle głupi, by uwierzyć, że nie jesteś winny?

Możesz spróbować zrzucić winę na klienta, okropne oprogramowanie, którego używałeś lub jakąkolwiek inną wymówkę, którą możesz wymyślić. To jak mówienie, że pies zjadł twoje zadanie domowe, które, jak wiesz, nie działa w prawdziwym świecie.

3. Przyznaj się do swojego niefortunnego błędu

Powiedzmy, że twój klient nie użył żadnego oprogramowania do rezerwacji lokalnych handlowców. Wszystko było na papierze, więc łatwiej było to przeoczyć. Na szczęście, w końcu zdałeś sobie sprawę ze swojego błędu i stałeś się właścicielem klienta.

Mało prawdopodobne, że cię wypuszczą, bo powiedziałeś prawdę. Nie będą cię wygłaszać na wszystkich za bycie szczerym. Bierz odpowiedzialność za swoje czyny, a odniesiesz większy sukces.

Oferta bezpłatnego naprawienia błędu

Nie tylko należy połknąć swoją dumę, jak przyznać się do błędów, ale należy zaoferować naprawić wszystko za darmo, jeśli dotyczy. Twój klient może nie chcieć, abyś ryzykował, że pozwolisz mu dłużej zbliżać się do jego książek, ale przynajmniej nigdy nie stracisz swojego szacunku do samego siebie.

Nigdy nie pozwól, aby cokolwiek zraniło twoją pewność siebie

Do tej pory będziesz wiedział, że posiadanie swoich błędów jest najlepszym podejściem. Tylko upewnij się, że nie zapomnisz czegoś w trakcie tego procesu. Każdy popełnia błędy i nie możesz pozwolić, by zraniły one Twoją pewność siebie, ponieważ jeśli to zrobisz, może to spowodować jeszcze więcej problemów.

1. Uciekaj całkowicie od problemu