Cold CPAs, Warm Hearts – North Carolina Firm Takinges Polar Plunge for Special Olympics

przez Deanna C. White

Większość CPA po prostu chwyta dodatkową filiżankę kawy, aby się przygotować na kolejny wyczerpujący dzień w trakcie sezonu podatkowego. Ale w lutym tego roku współpracownicy z Greensboro w Północnej Karolinie, firmy księgowej i doradztwa biznesowego Davenport, Marvin, Joyce & Co, LLP (DMJ) spróbowali znacznie bardziej “stymulującego” podejścia, aby rozpocząć swój dzień.

Założyli swoje niezbędne czarne biznesowe marynarki, chwycili teczki i zanurzyli się, w pełni ubrani, w mroźnych wodach swojego lokalnego parku wodnego Wet ‘n Wild – udowadniając po raz kolejny, że DMJ jest naprawdę typem firmy “gotowej na wszystko” w dobrej sprawie.

Tegoroczne “zanurzenie” 23 lutego, jak wiedzą weterani, tacy jak ci z DMJ, oznacza trzynasty rok z rzędu udział w corocznym Polarnym Zanurzeniu na Olimpiadzie Specjalnej w Karolinie Północnej , organizowanym przez Departament Szeryfa Hrabstwa Guilford.

“To wydarzenie pozwala nam dobrze się bawić, poznać społeczność i zebrać pieniądze na fantastyczny cel. Nie ma nic lepszego”, powiedział Mike Gillis, partner zarządzający w DMJ.

Ale Gillis i jego partner Dana Beeson , wieloletnia wolontariuszka Olimpiad Specjalnych, mówią, że ich udział to coś więcej niż tylko “wyjęty z pudełka” stress breaker w sezonie podatkowym lub nawet szansa na pokazanie swojej wiary w dobrą korporacyjną postawę obywatelską.

Chodzi o to, aby pomóc specjalnym olimpijczykom w realizacji ich marzeń – marzeń, powiedział Beeson, wielu sportowcom powiedziano, że nigdy nie będą w stanie ich zrealizować.

“Moja pasierbica jest sportowcem Olimpiad Specjalnych i bardzo szybko dostrzegliśmy pozytywny wpływ Olimpiad Specjalnych w jej życiu. Dzisiaj wraz z mężem jesteśmy wolontariuszami i trenerami programu kolarskiego Guilford/High Point i robimy to od ponad dwudziestu lat”, powiedział Beeson. “Z mojego doświadczenia wynika, że nie ma nic lepszego niż radość na twarzy sportowca, gdy może po raz pierwszy jeździć na rowerze lub gdy trenował przez całe lato i może teraz jeździć na tyle dobrze, by wziąć udział w wyścigu szosowym 5k”.

W 2013 r. DMJ po raz kolejny zbliżył Olimpijczyków Olimpiad Specjalnych z Karoliny Północnej o jeden krok do osiągnięcia tego celu, gdy firma przekroczyła swój cel zbiórki 13 000 USD. Osiągnięcie to przyniosło odważnym nurkom DJM Emily White, Drew Saia, Eric Godfrey i Jason King “zaszczyt” bycia pierwszą drużyną, która zanurkowała w lodowatych wodach.

Dołączyli do kilkudziesięciu drużyn z całej społeczności Piemontu Triady Północnej Karoliny, które wzięły udział w tegorocznej imprezie, co w sumie zebrało ponad 40.000 dolarów dla olimpijczyków olimpiad specjalnych Karoliny Północnej.

Od czasu inauguracyjnego zanurzenia w 2000 roku, DMJ historycznie zdobył tytuł “Najbardziej zarabiającego pieniądza” wśród organizacji uczestniczących w corocznych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.

“Co roku rozglądamy się dookoła i mówimy: “Jak to osiągnęliśmy? Od tylu lat mamy niesamowity system wsparcia członków firmy, klientów, przyjaciół firmy i społeczności, aby móc odnosić takie sukcesy”, powiedział Caren Rodriguez, dyrektor marketingu i public relations DMJ .

DMJ zebrał kilka tysięcy dolarów w pierwszym roku swojej działalności, powiedział Rodriguez, i od tego czasu konsekwentnie podnosi poprzeczkę każdego roku, koalicjując w tegorocznej darowiźnie 13.000 dolarów. Do tej pory firma zebrała ponad 90 tys. dolarów na ten cel.

“Naprawdę jestem dumny, że tak wiele osób z firmy angażuje się w to przedsięwzięcie i że jesteśmy konsekwentnie najwyższym fundraiserem”, powiedział Gillis. “To pokazuje, że DMJ to coś więcej niż tylko miejsce pracy. Pokazuje, że jesteśmy dobrymi korporacyjnymi obywatelami i jesteśmy dumni z filantropijnych rzeczy, które robimy”.

Bardziej niechętny Gillis wspomina jednak fakt, że inauguracyjny plusk, który wykonał jako pierwszy tłok polarny w 2000 roku, kiedy to odbyło się ono nad lokalnym jeziorem, wywarł na lokalnej społeczności niezatarte wrażenie, co z pewnością ułatwiło zespołowi DMJ zdobycie funduszy na to wydarzenie.

“Była połowa sezonu podatkowego, więc po prostu wziąłem walizkę, zszedłem do doku w garniturze i krawacie, i zagłębiłem się”, powiedział Gillis. “Kiedy skończyłem, wyszedłem z jeziora w moim przemoczonym garniturze i zacząłem wracać do biura. Powiedziałem, “Jest pracowity sezon i nie mam czasu na zmiany.”

Gillis, obecnie powszechnie znany w kręgach Greensboro jako “facet w garniturze biznesowym”, przeszedł na emeryturę w 2008 roku, ale co roku członkowie firmy DMJ kontynuują wierne nurkowanie w deszczu, śniegu, śniegu i mrozie (wiadra z lodem są dostarczane, jeśli temperatura jest zbyt łagodna). Być może nie ogrzewa to ich ciał, świadczą o tym doświadczeni nurkowie, ale na pewno daleko im do ogrzania serc – i serc sportowców, których wspierają.

“Słyszenie od sportowców, jak nasz wkład wpłynął na ich życie, jest bardzo inspirujące”, powiedział Rodriguez. “Naprawdę czujemy, że jesteśmy nosicielami pochodni na to wydarzenie. To stało się częścią tego, kim jesteśmy.”

Beeson, która została uhonorowana nagrodą Presidential Service Award za swój wkład w Olimpiadę Specjalną, powiedziała, że to hojność czasu i ducha, który ostatecznie staje się częścią tego, kim są również zawodnicy.

“Mam okazję przyjrzeć się wysiłkom DMJ w pierwszej kolejności sportowców, zobaczyć jak znaczący wpływ na jednego sportowca ma składka 10 lub 100 dolarów”, powiedział Beeson. “Jestem szczególnie dumny i wdzięczny za zaangażowanie moich współpracowników.”

Olimpiady Specjalne Karolina Północna reprezentuje ponad 37.000 sportowców i kibiców oraz zapewnia całoroczny trening sportowy i możliwość rywalizacji dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną.

Greensboro, DMJ z siedzibą w Północnej Karolinie jest jedną z największych firm księgowych w Północnej Karolinie Triada i obsługuje klientów od ponad sześćdziesięciu lat. Firma posiada ponad sześćdziesięciu specjalistów pracujących w biurach w Greensboro i Sanford w Północnej Karolinie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej DMJ.

Artykuły pokrewne:

  • Umowy CPA z Rochester o pozyskiwaniu funduszy na budowę domów mieszkalnych
  • Walking the Walk – Firm Focuses on Service
  • CPAs Foster Selfless Service