CPA dodawanie mediów społecznościowych w celu łączenia się z klientami i znajdowania nowych użytkowników

Przez Franka Byrta

Korzystanie przez firmy CPA z mediów społecznościowych w celu informowania klientów o statusie ich zeznań podatkowych, o zmianach w prawie podatkowym lub w celu pobudzenia nowej działalności rozwija się, od prostego korzystania z poczty elektronicznej, strony internetowej lub telefonu, do wysyłania wiadomości za pośrednictwem Twittera lub poprzez zamieszczanie informacji na Facebooku i LinkedIn.

Najczęściej stosowanym sposobem komunikacji są newslettery wysyłane pocztą elektroniczną do klientów w celu przypomnienia im o terminach składania wniosków, okresowych opłatach podatkowych lub aktualizacji o zmianach w przepisach podatkowych, które mogą spowodować zmiany w budżetowaniu i zarządzaniu, ale wiele firm przekonuje się, że nowe kanały komunikacji się opłacają.

Na przykład Naden/Lean LLC, CPA i firma doradcza z Hunt Valley w Maryland, objęła większość form mediów społecznościowych, w tym Facebook, Twitter i LinkedIn. Firma posiada również rozbudowaną stronę internetową, wydaje biuletyny e-mailowe, prowadzi blog, a ostatnio dodała na swojej stronie linki do Foursquare, Yelp i Pinterest.

Andrew Rose , Naden/Lean , dyrektor ds. marketingu i rozwoju biznesu, powiedział AccountingWEB, że korzystanie z nowych mediów przez firmę powoduje “dwie (nowe firmy) perspektywy na dzień, a niektóre dni to sześć do dziesięciu. Tak więc widzimy znaczny wzrost organiczny, ponieważ firma dokonała inwestycji w tym zakresie.

“Kiedy pierwszy raz pojawił się Twitter, byłem nieco sceptyczny, ale to było bardzo udane w promowaniu naszej firmy, przyciąganiu nowych klientów i uzyskiwaniu informacji do szerokiego grona ludzi, z którymi prowadzimy interesy”, Rose powiedziała. Firma ma teraz około 2.600 zwolenników na ogólnym Twitterze i około 4.500 dla jego gabinetu dentystycznego rachunkowości paszy.

Jody Padar , CPA z New Vision CPA Group w Arlington Heights, Illinois, i wczesne przyjęcie mediów społecznościowych, mówi, że jego użycie zmieniło sposób prowadzenia działalności przez jej firmę. “Pracuję w mediach społecznościowych od pięciu lat, a teraz znajdujemy ludzi, którzy do nas docierają.”

Powiedziała AccountingWEB, że klienci jej firmy wolą komunikować się na kilka sposobów, głównie poprzez Facebook i LinkedIn, a firma odpowiada w naturze.

Padar jest zapalonym użytkownikiem Twittera, przede wszystkim do komunikowania się z innymi praktykami i otrzymywania aktualizacji wiadomości. “Znacznie zmniejsza (ilość materiału), który czytam, ponieważ używam go jako filtr istotnych informacji. Używam go również trochę do celów marketingowych”, ponieważ może to prowadzić do skierowania do potencjalnych nowych klientów.

Alternatywnie, Shayna Chapman, z Chapman & Burris CPAs LLC , w Gallipolis, Ohio, powiedział, że większość klientów jej firmy to firmy, które nie korzystają z większości mediów społecznościowych, więc komunikuje się z nimi głównie za pośrednictwem Facebooka, i to jest skuteczne.

W innym przykładzie użycia Twittera, Lisa Traina , CPA z Traina & Associates z Baton Rouge w Luizjanie, powiedziała, że jej praktyka, która koncentruje się na zapewnieniu audytu bezpieczeństwa sieci IT, używa Twittera do powiadamiania klientów o potencjalnych zagrożeniach systemu komputerowego, takich jak wirusy. “Mogę informować ludzi na bieżąco o zmianach bezpieczeństwa IT praktycznie w ciągu nocy, i myślę, że Twitter jest mniej inwazyjny niż e-mail”, powiedziała AccountingWEB.

Niemniej jednak, większość klientów firmy pozostaje nieufna wobec mediów społecznościowych, powiedziała Traina. “SMS-y są nadal obcym pojęciem dla nich, a większość z nich uważa Facebooka za środek rozpraszający uwagę, a nie narzędzie produktywności”.

Z drugiej strony, księgowi posiadający stosunkowo małą lub mniej zaawansowaną bazę klientów mają tendencję do unikania większości mediów społecznościowych.

Wendy Whiting , dyrektor wykonawczy Maine Society of Certified Public Accountants , które ma około 1000 członków, powiedział, że praktycy stanu pozostają w starej szkole, opierając się głównie na biuletynach e-mailowych do swoich klientów lub rozmów telefonicznych, najprawdopodobniej dlatego, że państwowe przedsiębiorstwa są stosunkowo małe i nie są zarozumiałe dla nowych mediów.

Artykuły pokrewne:

  • Jak księgowi używają mediów społecznościowych w biznesie
  • Jak Baker Tilly z powodzeniem podchodzi do mediów społecznościowych