CPA oskarżony o oszustwa podatkowe jest obecnie podejrzany o zabójstwo świadków.

Przez personel KsięgowościWEB

CPA z obszaru San Diego, zmierzający do procesu w sprawie oszustwa podatkowego o wartości 11 milionów dolarów, został aresztowany za rzekome spiskowanie w celu wynajęcia znajomego, aby zamordować dwie osoby planujące zeznawać w imieniu oskarżenia.

Według doniesień prasowych, FBI stwierdziło, że Steven Martinez, lat pięćdziesiąt jeden, z Ramony w Kalifornii, został aresztowany 2 marca bez incydentu. Drugi mężczyzna również został aresztowany tej nocy w związku z rzekomym spiskiem: Norman Russell Thellmann, lat sześćdziesiąt, były kierowca limuzyny dla Martineza. Thellmann jest oskarżony o przyjmowanie pieniędzy w celu przekazania ich proponowanemu zabójcy. Agenci FBI znaleźli 42.500 dolarów w gotówce w skrzynce na zboże w szafce kuchennej w rezydencji Thellmanna.

Z dokumentów Sądu Okręgowego USA wynika, że Martinez zaoferował byłemu pracownikowi 100.000 dolarów w gotówce na zabicie dwóch świadków płci żeńskiej, dostarczył mężczyźnie zdjęcia i informacje osobiste o kobietach oraz zasugerował użycie broni z tłumikiem. Znajomy zawiadomił FBI, a Martinez, były agent IRS, został aresztowany dwa dni później.

Martinez stoi teraz w obliczu zarzutów manipulowania świadkami, oprócz składania fałszywych zeznań podatkowych, prania brudnych pieniędzy, kradzieży tożsamości, oszustw pocztowych i innych przestępstw. Z dokumentów sądowych wynika, że jego system oszustw podatkowych polegał na sporządzaniu zeznań podatkowych, które wykazywały, że jego klienci płacą znaczne kwoty podatku. Następnie przekierowywał wpłaty swoich klientów na własny rachunek i składał zeznania, które wykazywały znacznie mniejsze zobowiązania. Został oskarżony o defraudację IRS i California Franchise Tax Board o ponad 11 milionów dolarów należnych od jego klientów.

Martinez i Thellmann, oskarżeni o spiskowanie w celu manipulowania przy świadku, stawili się 5 marca przed sędzią federalnym, ale nie zgłosili zarzutów.

Artykuły pokrewne:

  • Alabama Tax Preparer Gets Jail Time for Falsifying Tax Returns
  • Siostrzana ustawa: Alabama Tax Prep Sisters Each Face 129 years in Prisons