CPA połączcie się, oddajcie się w ciągu dnia pracy

przez Deanna C. White

Jako CPA, Susan Roher z Virginia Beach w Wirginii, jest przyzwyczajona do pilnowania ludzi, strzeżenia ich i delikatnego prowadzenia we właściwym kierunku w drodze do bezpiecznej przyszłości finansowej.

Ale 20 września, Roher, członek Virginia Society of CPAs (VSCPA) , pomógł skierować zupełnie inny rodzaj «klienteli» na bezpieczne wody.

Roher, wraz z innymi wolontariuszami, uczestniczył w turnieju dla żółwi w Back Bay National Wildlife Refuge w Virginia Beach.

Wolontariusze przez całą noc pilnowali gniazda jaj żółwia morskiego, a gdy nadszedł świt, pomagali wylęgać się żółwiom morskim unikając po drodze drapieżników.

Dla Rohera była to szansa na wyjście z biura i wyjście poza swoje codzienne obowiązki jako CPA, aby zademonstrować swoje stałe zaangażowanie na rzecz swojej społeczności, lokalnej ekologii i zobaczyć coś niesamowitego w miejscu, w którym mieszka i pracuje.

«Kiedy wyłonił się jeden z wylęgarni, przewieźliśmy go z chronionego ‘żłobka’ do wysokiej linii wodnej na plaży i obserwowaliśmy, jak podąża za księżycem w kierunku morza», powiedział Roher. «Fajnie było patrzeć, jak stawia pierwsze kroki.»

We wrześniu tego roku Roher był tylko jednym z tysięcy księgowych z państwowych stowarzyszeń CPA w całym kraju, którzy podrzucali swoje arkusze kalkulacyjne, aby malować akademiki w lokalnych schroniskach dla kobiet, udzielać korepetycji dzieciom w Klubie Chłopców i Dziewcząt oraz serwować niezliczone posiłki głodnym i bezdomnym podczas dorocznego Dnia Służby CPA.

Towarzystwa CPA w Illinois, Wirginii, Indianie, Karolinie Północnej oraz, po raz pierwszy, w Idaho i Ohio, zapewniły impuls dla firm i osób prywatnych w całym kraju do wzięcia udziału w tegorocznym Dniu Obsługi CPA. Poszczególne CPA i firmy wybrały własne możliwości usług dla wybranej przez siebie organizacji, podczas gdy stowarzyszenia państwowe promowały to wydarzenie poprzez strony rejestracji, koszulki, guziki i pomoc w reklamie.

«CPA Day of Service jest wyjątkowym programem, który pozwala CPA połączyć siły, aby służyć społecznościom, w których pracujemy, gramy i wychowujemy rodziny», powiedział Todd Shapiro, prezes i CEO Illinois CPA Society (ICPAS) . «Wspólne wysiłki pokazują wielkiego ducha i współczucie dla naszych społeczności i ludzi, którzy w nich żyją».

VSCPA było jednym z pierwszych państwowych stowarzyszeń CPA, które w 2009 r., kiedy to zorganizowało swój pierwszy Dzień Wolontariatu CPA. Jamie Walker, CPA, partner w Walker Chaney w Glen Allen w Wirginii i były przewodniczący VSCPA, był jednym z kluczowych graczy w inicjowaniu Virginia’s CPA Day of Service w 2009 roku.

«Często CPA są zaszyfrowane jako skarbnik organizacji», powiedział Walker w wywiadzie z 2011 roku. «Ale mają o nich tyle głębi i rozmachu, mają o wiele więcej do zaoferowania. Bardzo ważne jest, aby osoby i obywatele oddali się i aby społeczność CPA wycofała się z tego, co normalnie by zrobiła».

Na przykład w tym roku ponad 350 umów CPA z Wirginii, reprezentujących ponad czterdzieści firm, zgłosiło się na ochotnika do różnych projektów związanych z usługami wewnątrz i na zewnątrz budynków z korzyścią dla Wirginii. Grali w bingo z pacjentami w ośrodku rehabilitacyjnym w szpitalu opieki przejściowej Lake Taylor w Norfolk, uczyli dorosłych czytania i pisania w Literacy Council of Northern Virginia oraz pomagali Loudoun County Area Agency on Aging gościć skarpetki dla seniorów w Senior Center w Leesburgu.

Chris Tilley, CPA ze Sterling w Wirginii, szukał już sposobu, aby pomóc swojej społeczności, kiedy wydarzenie pojawiło się na jego radarze. Powiedział, że Dzień Służby CPA zapewnił mu doskonałą okazję i motywację do zrobienia skoku. Tilley zapisał się na zajęcia szkoleniowe, aby nauczyć dorosłych jak czytać i pisać poprzez Literacy Council of Northern Virginia.

«Naprawdę chcę podziękować CPA Day of Service za zmotywowanie mnie. Ta okazja dla wolontariuszy była bardzo elastyczna i to była bardzo wartościowa sprawa», powiedziała Tilley.

North Carolina Association of CPAs (NCACPA) Marketing Specialist Hannah McCain powiedział, że inauguracyjny Dzień Obsługi CPA w Karolinie Północnej, który odbył się w 2012 roku, był tak udany, że stowarzyszenie zdecydowało się uczynić go dorocznym wydarzeniem.

W tym roku ponad 2 220 CPA i wolontariuszy wzięło udział w drugim dorocznym Dniu Pracy w ramach NCACPA, z którego skorzystało ponad siedemdziesiąt organizacji w całym stanie.Wolontariusze z Karoliny Północnej gotowali posiłki dla rodzin w domach Winston-Salem i Charlotte Ronald McDonald; grali w kickball z dziećmi i sprzątali sale konferencyjne w Alexander Youth Network w Charlotte; oraz zabezpieczali ogrodzenie i budowali tymczasowe pastwiska w Corral Riding Academy w Cary, organizacji non-profit, która pracuje z zaniedbanymi i maltretowanymi końmi i zagrożonymi nastolatkami.

Wolontariusze z Karoliny Północnej podarowali również buty uczniom w potrzebie w szkole podstawowej Battleground w Lincolnton, gdzie przedstawiciele szkoły mówią, że 99 procent ich rodzin żyje w ubóstwie. Szkoła Dyrektor Jim Heffner powiedział słowa tylko nie może wyrazić radości na twarzy dziecka, kiedy otrzymuje rozpaczliwie potrzebną parę butów.

«W imieniu całej naszej szkolnej społeczności chcę wam podziękować za sponsorowanie Dnia Serwisu CPA i za dostarczenie naszym dzieciom bardzo potrzebnych butów», powiedział Heffner wolontariuszom NCACPA. «Chciałbym, żebyście mogli zobaczyć ich twarze, kiedy zakładamy im nowe buty. Wasze wysiłki uszczęśliwiły dziś wiele rodzin.»

CPA z ICPAS również kontynuowały swoją silną tradycję dawania, kiedy to obchodzili czwarty doroczny Dzień Serwisu CPA we wrześniu tego roku. Ponad 1,000 Illinois CPA w niebieskich koszulkach CPA Day of Service zgłosiło się na ochotnika do wiosek, miast i miasteczek z Carbondale do Chicago i z Quincy do Danville.Firmy księgowe i księgowi indywidualni zorganizowali swoje wysiłki, aby oddać swoje ulubione organizacje charytatywne, w tym Clearbrook (który pomaga osobom niepełnosprawnym), Northern Illinois Food Bank, oraz Feed My Starving Children. Wolontariusze przyczynili się również do powstania Millennium Park i Touhy-Herbert Park w Chicago. Obsługiwanych było około 120 organizacji społecznych i non-profit.

David Shatkowski, wiceprzewodniczący ds. komunikacji w Indiana CPA Society (INCPAS) , powiedział, że INCPAS obchodzi w tym roku dziesiąty doroczny Dzień Służby CPA. INCPAS był pierwszym towarzystwem, które obchodziło Dzień Służebności CPA w 2003 r., kiedy to było gospodarzem pierwszej imprezy. Indiana stała się wzorem dla wielu stowarzyszeń państwowych, które obecnie uczestniczą w tym wydarzeniu.

Shatkowski powiedział 339 wolontariuszy pomogło w trzydziestu dwóch miejscach w całej Indianie, w tym B & O Trail Rails-to-Trails w Indianapolis; Roscoe’s Rescue, Inc, ratownictwa zwierząt w Richmond; i JA w dzień z Junior Achievement w South Bend.

Firma INCPAS wyprodukowała swoją pierwszą kronikę wideo z tegorocznego Dnia Obsługi CPA. Film można obejrzeć na społecznym kanale YouTube.

Maureen L. Holman, CPA, dyrektor Idaho Society of CPA (ISCPA) w południowo-wschodnim regionie Idaho , powiedziała, że nowy prezes zarządu ISCPA zachęcił ich do stworzenia ogólnokrajowego projektu usługowego. W dniu 19 września ISCPA zainaugurowała swój pierwszy Dzień Serwisu CPA , który rozciąga się na cały stan i ma na celu pomoc różnym organizacjom non-profit na ich własnych podwórkach.

Ohio Society of CPA (OSCPA) zorganizowało swój dzień służby w czerwcu, aby uniknąć altruistycznej «konkurencji» ze swoimi programami finansowymi, które odbywają się w listopadzie. Ponad 100 CPA w Ohio i ich współpracownicy wzięli udział w tym wydarzeniu, z którego skorzystało 12 organizacji społecznych.

CPA Mark Schutter, dyrektor inwestycyjny Grupy Miller-Valentine w Dayton, który był wolontariuszem United Rehabilitation Services, powiedział, że na pewno wróci na drugi dzień służby CPA, ponieważ wie, że tylko jeden dzień wolontariatu wprowadził tak wiele pozytywnych zmian w swojej społeczności, a także w nim.

«Możesz powiedzieć, że zmieniłeś życie ludzi tylko dzięki uśmiechom na ich twarzach», powiedział Schutter. «I powiem ci jedną rzecz. Po dzisiejszym dniu, będę lepszym profesjonalistą, lepszym doradcą i lepszym rodzicem.»

Więcej informacji na temat projektów prowadzonych podczas tegorocznych wydarzeń CPA Day of Service można znaleźć na stronie:

  • www.ohioscpa.com/CPADayofService
  • www.ncacpa.org/Service.aspx
  • www.vscpa.com/DayofService
  • www.icpas.org/CPADayofService.htm

Artykuły pokrewne:

  • Idaho CPA Host Inauguracyjny dzień służby
  • Ohio Society of CPAs szuka wolontariuszy na pierwszy dzień pracy w ramach CPA
  • CPAs Foster Selfless Service