CPA Wróć do klasy dla studentów z Ohio

przez Deanna C. White

Ohio było jednym z zaledwie trzynastu stanów, który zdobył upragnione “B” w ostatniej ocenie Champlain College’s Center for Financial Literacy. Ale podczas gdy niektóre stany mogą być zadowolone z ponadprzeciętnej oceny umiejętności finansowych, Ohio CPAs nie zadowoli się niczym mniejszym niż “A” dla swoich stanów studentów.

Dlatego też, tak jak jesienią tego roku studenci i nauczyciele osiedlają się w swoich klasach, tak i CPA w całym Ohio wrzucają na wyższy bieg swoje akademickie przygotowania, przygotowując się do pomocy piątym i szóstoklasistom w całym stanie w zdobyciu “A” w finansach osobistych.

13 listopada ponad 1500 CPA pójdzie do piątej i szóstej klasy w Ohio, aby uczyć FETCH!®, co oznacza Financial Education Teaches Children Healthy Habits (edukacja finansowa uczy dzieci zdrowych nawyków), zabawną grę z zakresu finansów, która uczy uczniów, jak mądrze budżetować i wydawać pieniądze, unikać zadłużenia i oszczędzać na deszczowy dzień, aby zapewnić zdrową przyszłość finansową.

Program, obecnie w czwartej klasie, jest prezentowany studentom przez Ohio CPA i innych wolontariuszy.

“Przyzwyczajenia uczynione wcześnie w życiu przekładają się na zdrowsze zachowanie dorosłych”, powiedział Scott Wiley, CAE, prezes i dyrektor generalny Ohio Society of CPAs (OSCPA). “Fundacja Ohio CPA pracowała z nauczycielami nad rozwojem programu FETCH! i jest to skuteczny i zabawny sposób, aby dzieci uczyły się umiejętności zarządzania pieniędzmi przez całe życie”.

Gra planszowa FETCH! obraca się wokół wyimaginowanego parku dla psów, gdzie zespoły studentów zabierają swoich nowych wyimaginowanych najlepszych przyjaciół. Uczniowie są następnie odpowiedzialni za ustalenie, jak wywiązać się z obowiązków finansowych związanych z byciem dobrym właścicielem zwierzęcia.

Z każdą rolką kostki CPA trenuje studentów, jak trzymać się z dala od długów i włożyć więcej pieniędzy do banku. Wkrótce dowiadują się, że odpowiedzialność “to nie tylko spacer po parku w tej symulacji rzeczywistych wyborów”, mówią urzędnicy OBWEPA.

W zeszłym roku wolontariuszka OSCPA, Linda Zevnik, CPA, oraz jej współpracownicy z Howard, Wershbale & Co. (HW&Co.) w Cleveland, Ohio, zaprezentowała grę piątym klasom w Kenston Intermediate School w Chagrin Falls, Ohio. Zevnik powiedział, że uczniowie musieli rozliczyć się z wydatków związanych z codziennym posiadaniem zwierząt, takich jak jedzenie, smycz, obroża i kości psa. Musieli też zapłacić za pielęgnację, szczepienia i nieoczekiwane, jak np. awaryjna wycieczka do weterynarza po “spotkaniu ze skunksem”.

Uczniowie zarabiali pieniądze na zakup podstawowych artykułów dla zwierząt domowych, ucząc swoich poetów nowych sztuczek, przechodząc przez szkołę posłuszeństwa lub uderzając w nią z rozmachem w konkursie fotograficznym dla zwierząt domowych. Następnie doskonalili swoje umiejętności finansowe, śledząc swoje wydatki i zarobki w rejestrze kont oszczędnościowych.

Pod koniec gry, Zevnik powiedział, że drużyna z całym wymaganym zapasem psów i największą ilością pieniędzy na koncie oszczędnościowym wygrała mecz i została ogłoszona “Top Dog”.

Nauczycielka piątej klasy Kenston, Stephanie Olup, powiedziała FETCH!, a lekcje wzorowane przez Zevnik i jej współpracowników, dostarczyły konkretnego, przyjaznego dziecku pojazdu, dzięki któremu uczniowie mogą rozpocząć naukę podstawowych umiejętności finansowych, takich jak bilansowanie książeczki czekowej, prowadzenie budżetu i oszczędzanie na wypadek sytuacji kryzysowych.

Są to umiejętności, zdaniem Olupa, zarówno wychowawcy, jak i rodzice muszą uczyć swoje dzieci – zwłaszcza w dzisiejszej gospodarce, gdzie zadłużenie osobiste rośnie gwałtownie, a dług publiczny nadal rośnie.

“Szczerze mówiąc, kiedy patrzymy na nasz dzisiejszy świat, widzimy jak nasze umiejętności zarządzania pieniędzmi [rozpadły się] na przestrzeni lat”, powiedział Olup. “Ten program uczy dzieci rozumienia znaczenia pieniędzy, budżetowania i oszczędzania. Uczy ich, że nie można żyć w świecie kredytu. Pomaga im uświadomić sobie, że “muszę zarobić własne pieniądze, aby kupić potrzebne mi rzeczy”.

Ostatnie badania potwierdziły jej teorię.

Według OSCPA, w badaniu przeprowadzonym w 2012 roku przez Narodową Fundację Poradnictwa Kredytowego, 56 procent dorosłych przyznaje, że nie ma budżetu. Ponadto 39 proc. z miesiąca na miesiąc przenosi zadłużenie na karcie kredytowej, a dwaj na pięciu mówią, że oszczędzają mniej niż rok temu.

Zarówno wolontariusze CPA, jak i nauczyciele mówią, że mają nadzieję, iż wysiłki na rzecz alfabetyzacji finansowej, takie jak program FETCH!, posłużą jako trampolina do dyskusji finansowych przy rodzinnym stole – dyskusji, które są nieliczne i odległe od siebie, zgodnie z niedawnym sondażem przeprowadzonym w USA na zlecenie American Institute of CPA (AICPA).

Według badania AICPA, większość rodziców nie angażuje swoich dzieci w znaczące rozmowy o pieniądzach. Tylko 13 procent rodziców codziennie rozmawia ze swoimi dziećmi o finansach, podczas gdy trzech na dziesięciu rodziców nigdy lub rzadko rozmawia z dziećmi o finansach.

“W pewnym sensie [FETCH!] to tylko gra i zabawa, ale także sprawia, że finanse są codziennością dla dzieci. Takie programy jak ten dają rodzicom możliwość rozpoczęcia rozmów finansowych i dają dzieciom przewagę w zrozumieniu pieniędzy i znaczenia planowania na przyszłość”, powiedział Zelnick.

Nauczyciele piątej i szóstej klasy z Ohio mogą dowiedzieć się więcej i zapisać się do udziału w FETCH! na stronie www.CPAsintheClassroom.com, lub skontaktować się z Jerad Woodem pod adresem [e-mail protected] lub (800) 686-2727 ext. 315.

FETCH! został stworzony przez OSCPA i jej filię charytatywną, Fundację Ohio CPA, pod kierunkiem nauczycieli podstawowych i twórcy programu nauczania. Zawiera on komponent testowy, który ma na celu ustalenie, czy uczniowie zdobyli podstawową wiedzę na temat warunków finansowych.

Ranking Ohio z Champlain pochodzi z ostatniego wymogu dla szkół średnich w Ohio, aby włączyć znajomość finansów i ekonomii do programu nauczania jako wymóg ukończenia studiów.

Artykuły pokrewne:

  • Pieniądze mają niski priorytet w rozmowach między rodzicami a dziećmi
  • Młodzi Amerykanie: OSCPA’s New Video Series to Boost Financial Literacy