Crime Watch: 14 sierpnia 2013 r.

Tax Preparer Pleads Guilty in Manhattan Federal Court to Tax Fraud Scheme Involving over $7 Million in Bogus Deductions

Amerykański prokurator okręgu południowego Nowego Jorku ogłosił, że Mark Goldberg, przygotowawca podatkowy z Bronksu, przyznał się do winy 13 sierpnia w sądzie federalnym na Manhattanie w związku z zarzutami dotyczącymi jego udziału w programie składania fałszywych zeznań podatkowych w imieniu wielu klientów, fałszywie domagając się ponad 7 milionów dolarów w fałszywych odliczeniach, w tym kredytów na czesne i wydatków szkolnych.

Zgodnie z aktem oskarżenia, oświadczeniami złożonymi w postępowaniu ugodowym oraz innymi dokumentami złożonymi w sądzie federalnym na Manhattanie, Goldberg prowadził działalność w zakresie przygotowania podatkowego oraz działalność wielousługową pod nazwą E&M Multi-Services, Inc. (E&M) z budynku magazynowego na Bronksie. W ramach tej działalności Goldberg przygotowywał i nadzorował przygotowanie setek federalnych i nowojorskich zeznań podatkowych, które zawierały fałszywe odliczenia, wydatki i kredyty, w tym ulgi i wydatki na czesne, nierefundowane wydatki na działalność pracowniczą, wydatki medyczne i dentystyczne, darowizny na cele charytatywne oraz uzyskane ulgi podatkowe.

W latach 2005-2012 Goldberg powodował przygotowywanie i składanie zeznań podatkowych dla swoich klientów, które obejmowały ponad 7 000 000 USD sfabrykowanych i oszukańczo zawyżonych odliczeń, co skutkowało wypłacaniem zwrotów, do których jego klienci nie byli uprawnieni zgodnie z prawem.

Goldberg przyznaje się do jednej liczby osób, które podpisały dla siebie fałszywe i oszukańcze zeznanie podatkowe, jednej liczby osób, które pomagały i pomagały w sporządzeniu fałszywego zeznania podatkowego dla krewnego oraz jednej liczby oszustw drucianych. Grozi mu kara maksymalnie dwudziestu sześciu lat więzienia, a 17 grudnia 2013 r. ma zostać skazany przez sędziego naczelnego Preskę. Ponadto, Goldberg zgodził się w ramach swojego zarzutu winy nie kwestionować przepadku przez IRS ponad 500.000 USD na koncie prowadzonym przez Goldberga w imieniu E&M, reprezentującego opłaty generowane przez Goldberga w ramach jego programu oszustw podatkowych.

Źródło: US Attorney’s Office – Southern District of New York

###

Przygotowawca podatkowy z Karoliny Północnej Skazany na karę więzienia federalnego

Prokurator USA Thomas G. Walker ogłosił 6 sierpnia, że Tracie Jones Mathis z Goldsboro w Północnej Karolinie został skazany na pięćdziesiąt siedem miesięcy więzienia, a następnie na trzy lata nadzorowanego zwolnienia. Dodatkowo, nakazano jej zapłacić $1,094,742.00 w restytucji wspólnej i solidarnie z Evelyn Gomez-Allen.

Mathis została wymieniona w informacji karnej złożonej w dniu 20 września 2012 r., oskarżając ją o spiskowanie w celu wyłudzenia pieniędzy ze Stanów Zjednoczonych w odniesieniu do roszczeń, z naruszeniem tytułu 18 Kodeksu Stanów Zjednoczonych, sekcja 286. W dniu 16 stycznia 2013 r. Mathis przyznała się do winy w związku z tym oskarżeniem.

Według dochodzenia Mathis i jej współsprawcy zgodzili się na oszukiwanie Stanów Zjednoczonych, angażując się w program mający na celu uzyskanie wypłaty oszukańczych roszczeń poprzez składanie fałszywych formularzy podatku dochodowego. W szczególności Mathis i jej współspiratorzy zaangażowali się w oszukańcze wytwarzanie formularzy W-2 i dokumentów identyfikacyjnych, które służyły jako dokumentacja pomocnicza dla oszukańczych formularzy 1040.

Źródło: US Attorney’s Office – North Carolina

###

Pracownik państwowy Alabamy Skazany na karę pozbawienia wolności za kradzież tożsamości Oszustwo

Chequlia Motley z Montgomery w Alabamie została skazana 13 sierpnia 2013 r. na trzydzieści sześć miesięcy więzienia za konspirację i kradzież tożsamości, jak ogłosił Wydział Podatkowy Departamentu Sprawiedliwości i amerykański prokurator ds. średniego dystryktu Alabamy. Motley przyznał się do tych zarzutów w maju 2013 roku.

Według umowy zarzutu Motley&apos była była pracownikiem państwowym, który ukradł tożsamość z państwowych baz danych i sprzedał ją współspiratorom. Jak wynika z dowodów przedstawionych na rozprawie, Motley pracowała wcześniej dla Alabama State Employees' Insurance Board i ukradła dane osobowe ponad stu pracowników stanowych i członków ich rodzin z baz danych prowadzonych przez ten zarząd. Przekazała te informacje Veronice Temple, Yolandzie Moses i Barbarze Murry, które wykorzystały skradzione tożsamości do złożenia fałszywych zeznań podatkowych, które oszukańczo zażądały zwrotu podatku z IRS-u. W związku z tym, że Motley pracowała wcześniej dla Alabama State Employees& apos; Insurance Board i ukradła dane osobowe ponad stu pracowników stanowych i ich rodzin z baz danych prowadzonych przez zarząd. Temple, Moses i Murry byli wcześniej skazani i każdy z nich w lutym został skazany na pięćdziesiąt siedem miesięcy więzienia.

Oprócz kary więzienia, Motley został zobowiązany do zapłaty 179,946 dolarów w ramach restytucji na rzecz IRS.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA

###

Mieszkaniec Kentucky obciążony opłatami z tytułu uchylania się od opodatkowania i innymi oszustwami podatkowymi

Departament Sprawiedliwości's Tax Division oraz amerykański prokurator okręgu wschodniego Kentucky wspólnie ogłosili 14 sierpnia 2013 r., że James S. Faller II, z Russell Springs w Kentucky, został oskarżony przez federalną wielką ławę przysięgłych w Bowling Green. Faller, konsultant i prywatny detektyw, został oskarżony w jedenastokrotnym akcie oskarżenia o blokowanie wewnętrznych przepisów podatkowych, uchylanie się od płacenia indywidualnych podatków dochodowych, składanie i podpisywanie się pod fałszywym formularzem, który złożył w Urzędzie Skarbowym, oraz nie składanie indywidualnych deklaracji podatkowych.

Oskarżenie zarzuca Faller’owi, że utrudniał IRS& apos; zdolność do ściągnięcia znacznej kary, którą był winien rządowi i IRS& apos; zdolność do zidentyfikowania jego dochodów w latach 2006-2009. Zgodnie z aktem oskarżenia, Faller uniknął zapłaty kary w wysokości 216.000 dolarów związanej z niezapłaconymi podatkami od zatrudnienia w Call Center Communications Inc., którego Faller był prezesem. Ponadto, Faller został oskarżony o uchylanie się od płacenia indywidualnych podatków dochodowych od 2006 do 2009 roku. Rzekomo nie zgłosił ponad 960 000 USD dochodów w tym czteroletnim okresie i dopuścił się różnych afirmatywnych aktów uchylania się od płacenia podatków.

Faller zostaje ukarany maksymalnie trzema latami więzienia za utrudnianie przestrzegania wewnętrznych przepisów podatkowych, pięcioma latami za uchylanie się od płacenia indywidualnego podatku dochodowego, trzema latami za sporządzenie i podpisanie fałszywego formularza, który złożył w Urzędzie Skarbowym, oraz rokiem za każde niezłożenie zeznania podatkowego. Grozi mu maksymalna grzywna w wysokości $100,000 za każde niezłożenie zeznania podatkowego oraz $250,000 za każde z pozostałych rozliczeń.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA

###

Były właściciel sklepu monopolowego Przyznaje się do odpowiedzialności karnej za przestępstwa podatkowe i sprzedaż środków krojczych lokalnym dealerom narkotyków

Southfield, Michigan, rezydent Bashar Saroki przyznał się do złożenia fałszywego zeznania podatkowego i sprzedaży akcesoriów narkotykowych, Departament Sprawiedliwości i IRS ogłosiły 13 sierpnia.

Według dokumentów sądowych, Saroki kontrolował i prowadził Golden Star Party Store, sklep monopolowy, który znajdował się w Detroit. Od 2007 do 2011 roku Saroki sprzedał ponad 1 milion dolarów różnych środków krojczych lokalnym dealerom narkotyków z Golden Star Party Store i z jego rezydencji. Środkami tnącymi były substancje używane przez dealerów narkotyków do rozcieńczania potencji i zwiększania ilości sprzedawanych klientom narkotyków. Pomimo znacznych wpływów ze sprzedaży środków krojczych, Saroki zanotował bardzo niewielkie dochody z fałszywego zeznania podatkowego za rok 2009.

Saroki grozi kara maksymalnie trzech lat więzienia, jednego roku nadzorowanego zwolnienia oraz grzywna w wysokości 250.000 dolarów. Sędzia okręgowy USA Robert H. Cleland wyznaczył wyrok na 17 grudnia 2013.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA

###

Byli Georgia Tax Return Preparers Sentenced for Tax Fraud

Departament Sprawiedliwości i urząd skarbowy ogłosiły, że byli profesjonalni przygotowujący zeznania podatkowe Greene Wylie Sheppard, Sabrina Johnson-Lavant i Chandra Henderson zostali skazani w sierpniu na karę odpowiednio pięćdziesięciu sześciu miesięcy, osiemnastu miesięcy i ośmiu miesięcy więzienia za spiskowanie w celu oszukania Stanów Zjednoczonych poprzez składanie fałszywych zeznań podatkowych w celu uzyskania oszukańczo zawyżonych zwrotów dla swoich klientów. Poza konspiracją, Sheppard został również skazany za kradzież tożsamości. Sheppard został skazany 11 lipca 2013 r., a Johnson-Lavant i Henderson 9 sierpnia.

Według dokumentów sądowych, Sheppard był właścicielem i operatorem firmy Quick Tax, zajmującej się przygotowaniem podatkowym w Cordele, Ga. Spiskował ze swoimi pracownikami, Johnsonem-Lavantem i Hendersonem, aby uzyskać wyższe zwroty z tytułu zwrotu podatku, poprzez fałszywe zawyżanie wynagrodzeń klientów w celu wykorzystania pewnych ulg podatkowych. Współspiskowcy sprzedawali swoim klientom dane identyfikacyjne innych osób, a te inne tożsamości były następnie uznawane za zależne od ich zeznań podatkowych w celu manipulowania wielkością zwrotu. Trzy osoby sporządzające zeznania podatkowe nabyły dziesiątki tożsamości poprzez ich zakup. Prowadzili notatniki, w których śledzono tożsamość i kwoty, jakie klienci byli im winni za fałszywe osoby pozostające na ich utrzymaniu. W trakcie trwającego cztery lata spisku, Quick Tax zażądał ponad $400,000 fałszywych zwrotów.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA

###

Właściciel New York Construction Company Indicted for Tax Fraud

Departament Sprawiedliwości i Urząd Skarbowy ogłosił, że Tomas Olazabal z Fresh Meadows w Nowym Jorku został aresztowany 9 sierpnia po postawieniu mu aktu oskarżenia w Amerykańskim Sądzie Rejonowym dla Wschodniego Okręgu Nowego Jorku 8 sierpnia w sprawie wielokrotnych przestępstw podatkowych.

Zgodnie z aktem oskarżenia, Olazabal był właścicielem Tupac Construction Corporation, firmy budowlanej w Fresh Meadows. Zgodnie z zarzutem zawartym w akcie oskarżenia Olazabal korzystał z usług kasjerów czekowych, aby zrealizować znaczną liczbę czeków wypłaconych jego przedsiębiorstwu budowlanemu za usługi w latach 2007-2008. Swoją działalność w zakresie realizacji czeków ukrył przed osobami sporządzającymi zeznania podatkowe. W związku z tym wpływy brutto reprezentowane przez czeki wynegocjowane w kasach czekowych nie zostały uwzględnione jako wpływy brutto w zeznaniach podatkowych przedsiębiorstwa.

Oskarżenie zarzuca, że Olazabal złożył fałszywe zeznania podatkowe za lata 2007 i 2008 dla Tupac. Olazabalowi grozi potencjalny maksymalny wyrok sześciu lat więzienia oraz potencjalna grzywna w wysokości do 500.000 dolarów. Termin procesu nie został ustalony.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA