Crime Watch: 25 lipca 2013 r.

Były kierownik Krajowego Magazynu Przygotowania Podatkowego Skazany na rok i dzień w więzieniu za defraudację IRS

Były kierownik sklepu H&R Block Preparation został skazany na dwanaście miesięcy i jeden dzień więzienia federalnego za wykorzystanie tożsamości byłych klientów zajmujących się przygotowaniem podatkowym do złożenia fałszywych zeznań w urzędzie skarbowym w celu uzyskania nieuczciwego zwrotu podatku dochodowego. Damon Charles Dubose z North Hills w Kalifornii został skazany 22 lipca przez sędziego dystryktu USA Dale’a S. Fischera.

W marcu Dubose przyznał się do jednego oszustwa i jednego złożenia fałszywych wniosków do IRS.

Zgodnie z dokumentami złożonymi w sądzie, pracując jako kierownik sklepu H&R Block Preparation w Van Nuys, Dubose wykorzystał swój dostęp do rejestrów H&R Block w celu uzyskania danych osobowych, które obejmowały nazwiska, daty urodzenia i numery ubezpieczenia społecznego klientów H&R Block. Następnie Dubose wykorzystał te dane osobowe do stworzenia i złożenia w IRS co najmniej dwunastu fałszywych i nieautoryzowanych zeznań podatkowych za rok 2011 w celu uzyskania oszukańczego zwrotu podatku w wysokości co najmniej 48.593 USD.

Dubose dokonała zwrotów, tak aby zwrot był dostępny za pomocą «H&R Block Emerald Card», wstępnie załadowanej karty głównej. Następnie Dubose skorzystała z kart H&R Block Emerald Cards w bankomatach, aby wypłacić w gotówce oszukańczy zwrot podatku.

16 lutego 2012 r. zastępcy szeryfa hrabstwa Los Angeles znaleźli Dubose’a stojącego w pobliżu bankomatów i noszącego na twarzy czapkę, szalik i wężyk w rajstopach, używanych prawdopodobnie do maskowania jego wyglądu. Zastępcy aresztowali Dubose’a po tym, jak odzyskali z jego pojazdu sześć kopert z odręcznie napisanymi nazwiskami i częściowymi numerami ubezpieczenia społecznego, które zawierały arkusze informacyjne H&R Block i karty H&R Block Emerald; kwity wypłat z bankomatu; wydruk, który zawierał dwanaście numerów ubezpieczenia społecznego i daty urodzenia odpowiadające nazwiskom i numerom na kopercie; oraz $4,078.16 w gotówce.

Oszustwo podatkowe polega na tym, że Dubose elektronicznie przekazuje nieautoryzowane zeznanie podatkowe z Van Nuys w Kalifornii do Tennessee lub West Virginia. Fałszywe liczenie roszczeń wynika z nieautoryzowanego zeznania podatkowego złożonego przez Dubose w dniu 6 lutego 2012 roku dla osoby fizycznej wykorzystującej sfałszowane informacje do fałszywego ubiegania się o zwrot w wysokości $4,353.

Źródło: US Attorney’s OfficeCalifornia

###

Louisiana Stolen Identity Tax Refund Oszustwo Pozwany skazany na karę więzienia federalnego

Departament Sprawiedliwości i Urząd Skarbowy ogłosił, że Angela Myers, mieszkanka Baton Rouge w Luizjanie, została skazana 18 lipca w Okręgu Średnim Luizjany na 132 miesiące więzienia federalnego za oszustwa podsłuchowe, składanie fałszywych zeznań podatkowych, podpisywanie fałszywych zeznań podatkowych i nasilenie kradzieży tożsamości.

Na podstawie dowodów przedstawionych podczas czterodniowej rozprawy sądowej w marcu 2013 r. Myers prowadził Angie’s Tax Service, firmę zajmującą się przygotowaniem podatkowym z siedzibą w Baton Rouge. Myers elektronicznie składał fałszywe wnioski o zwrot podatku, podając nazwiska i numery ubezpieczenia społecznego ofiar kradzieży tożsamości. Myers składała zeznania podatkowe dotyczące kradzieży tożsamości, używając unikalnego numeru identyfikacyjnego osoby przygotowującej, przydzielonego jej córce. Wiele z ofiar to pacjenci domów opieki, którzy mieszkali w Port Allen Care Center w Port Allen w Luizjanie i nie mieli możliwości opuszczenia domu opieki.

Dowody ujawniły również, że Myers kłamała na temat swoich własnych zeznań podatkowych za lata 2007 i 2008, nie zgłaszając setek tysięcy dolarów opłat za przygotowanie podatkowe, które zarobiła w Angie’s Tax Service i kupowała różne przedmioty, w tym kamizelkę samochodową i produkt inwestycyjny o wartości 50 000 dolarów.

Oprócz wyroku skazującego na karę więzienia, sąd nakazał Myersowi zapłacić 202.685 dolarów w ramach restytucji na rzecz IRS oprócz 39.030 dolarów, które już przepadły w tej sprawie.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA

###

Były właściciel firmy zajmującej się leasingiem pracowniczym Skazany na karę więzienia federalnego za nie płacenie podatków od wynagrodzeń na rzecz IRS

Departament Sprawiedliwości i IRS ogłosiły 18 lipca, że Richard R. Whatley, były właściciel Alliance Staffing Management Inc. (ASM), został skazany na pięćdziesiąt jeden miesięcy więzienia za umyślne niedopełnienie obowiązku rozliczania się i płacenia podatków od zatrudnienia. Whatley został również zobowiązany do zapłaty $541,513.61 w ramach restytucji na rzecz IRS.

W styczniu 2010 r. federalna wielka ława przysięgłych oskarżyła Whatleya o pięć przypadków umyślnego niedopełnienia obowiązku rozliczania się i niepłacenia podatków od zatrudnienia w odniesieniu do trzech różnych firm leasingowych, które rzekomo prowadził i kontrolował w latach 2001-2006. Do firm zajmujących się leasingiem pracowniczym należały American Employment Group Inc., ASM oraz Intermountain Consulting Group Inc. Strata podatkowa związana z przestępstwami popełnionymi przez Whatley’a w ciągu tych lat wyniosła ponad 2,3 miliona dolarów. Firma Whatley przyznała się do winy w styczniu 2013 roku do jednego z zarzutów.

Zgodnie z zaskarżonym porozumieniem, w latach podatkowych 2002-2004, Whatley posiadał udziały własnościowe w ASM, pracowniczej spółce leasingowej, i miał możliwość kontrolowania jej finansów. Kontrola sprawowana przez Whatley obejmowała ustalanie wysokości podatków od zatrudnienia, które należało zapłacić na rzecz IRS, oraz uprawnienia do decydowania o tym, które rachunki zostaną zapłacone, a które nie. As charged in the superseding indictment, in the fourth tax quarter of 2003, Whatley caused the collection of employment taxes from ASM’s employees’ wages and then wilplely failed to pay over $541,513 for the employees’ portion of employment taxes to the IRS.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA

###

Właściciel firmy zajmującej się dystrybucją odzieży sportowej przyznaje się do uchylania się od płacenia podatków

Departament Sprawiedliwości i IRS ogłosiły 19 lipca, że Harry Neuhoff, mieszkaniec Brooklynu w Nowym Jorku, przyznał się do uchylania się od płacenia podatków.

Według dokumentów złożonych w sądzie, Neuhoff był prezesem i właścicielem Eva Tees Inc., dawniej Long Island City, Nowy Jork, a obecnie znajduje się w Piscataway, New Jersey. Od około 2006 do 2008 roku Neuhoff manipulował kontami Evy Tees za pomocą programu księgowego w celu usunięcia sprzedaży gotówkowej z kont księgi głównej prowadzonych w komputerowym systemie księgowym. W rezultacie Neuhoff złożył w imieniu Evy Tees fałszywe deklaracje podatkowe dla osób prawnych, które nie wykazywały wpływów brutto.

Zachowanie Neuhoffa skutkowało również złożeniem przez niego fałszywych zeznań podatkowych w IRS za te lata. Zgodnie z dokumentami złożonymi w sądzie, Neuhoff zaniżył wpływy brutto Evy Tees w wyniku manipulacji komputerowych o co najmniej 1,5 miliona dolarów. Skazanie jest planowane na 8 listopada 2013 roku.

Neuhoffowi grozi kara maksymalnie pięciu lat więzienia, trzech lat nadzorowanego zwolnienia, grzywna w wysokości 250.000 dolarów oraz 100 dolarów specjalnej kary. Zgodził się zapłacić IRS zwrot pieniędzy.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA

###

Inland Empire Return Preparer Sented to Twelve Months and One Day in Prison for Tax Fraud

Operator usługi przygotowania podatkowego w San Bernardino został skazany na dwanaście miesięcy i jeden dzień w więzieniu federalnym za niezgłoszenie dochodu w wysokości prawie pół miliona dolarów na jego osobistym federalnym zeznaniu podatkowym.

Gerald Jerome Parker Rancho Cucamonga, Kalifornia, operator GJP Tax Associates z siedzibą w San Bernardino, został skazany 22 lipca. Oprócz kary więzienia, sędzia nakazał firmie Parker zapłacić 135,055 dolarów w ramach restytucji na rzecz IRS. Parker przyznał się w maju do winy w związku z jednym z hrabstw, w których zapisał się na fałszywe zeznanie podatkowe.

Zgodnie z umową o unikaniu podwójnego opodatkowania Parker nie wykazał w zeznaniach podatkowych za lata 2006, 2007 i 2008 przychodów z działalności w zakresie przygotowania podatkowego w wysokości 491.978 USD.

Hrabia, któremu Parker przyznał się do winy, odnosi się do jego zeznania podatkowego z 2006 roku. Parker fałszywie stwierdził, że jego dochód z działalności gospodarczej wynosił 9.333$, podczas gdy w rzeczywistości dochód ten wynosił 51.847$. Za lata podatkowe 2007 i 2008 Parker nie złożyła zeznania podatkowego, nie zgłaszając dochodu z działalności gospodarczej w wysokości odpowiednio 218.230 $ i 234 $

.

Parker przyznał również, że za lata podatkowe 2005, 2006 i 2007 przygotował dwadzieścia trzy zeznania podatkowe dla klientów, którzy dokonali fałszywie zawyżonych odliczeń z tytułu darowizn na cele charytatywne, wydatków biznesowych lub "other" wydatków generujących fałszywie zawyżony zwrot podatku.

Parker wyraził zgodę na wpisanie wiążącego nakazu cywilnego, zakazującego mu dożywotniego pomagania w przygotowywaniu federalnych zeznań podatkowych dla osób innych niż on sam i jego prawny małżonek oraz zakazującego mu reprezentowania innych osób przed IRS.

Źródło: US Attorney's OfficeCalifornia

###

Człowiek z Illinois skazany za uchylanie się od płacenia podatków w wysokości 1,2 miliona dolarów

A Jersey County, Illinois, rezydent, przyznał się do winy pod zarzutem uchylania się od płacenia podatków w dniu 23 lipca 2013 r., prokurator Stanów Zjednoczonych dla południowego dystryktu Illinois ogłosił. David Ray z Fieldon w stanie Illinois zrzekł się prawa do stawienia czoła zarzutom postawionym przez ławę przysięgłych i przyznał się do winy pod zarzutem uchylania się od płacenia podatków bezpośrednio przez prokuraturę i biuro aposa.

Dokumenty złożone w Sądzie Okręgowym ustaliły, że Ray dopuścił się uchylania się od płacenia podatków poprzez wykorzystywanie swoich różnych firm do opłacania wydatków osobistych, poprzez nadawanie własności majątku osobistego w imieniu swoich firm oraz poprzez składanie fałszywych zeznań podatkowych w Urzędzie Skarbowym lub odmowę złożenia amerykańskiego zeznania podatkowego osoby fizycznej łącznie. W latach podatkowych 2005-2010, Ray ukrywał dochody z IRS w celu ograniczenia swoich zobowiązań podatkowych, co spowodowało, że uniknął $1,272,904.83 w federalnych podatkach dochodowych, które w przeciwnym razie musiałyby być płacone. Ray zgodził się dokonać pełnego zwrotu na rzecz IRS jako warunku przyznania się do winy.

Uchylanie się od płacenia podatków jest karane nie więcej niż pięcioma latami więzienia i/lub grzywną w wysokości 100.000 dolarów oraz nie więcej niż trzema latami nadzorowanego zwolnienia. Ray zostanie skazany w amerykańskim sądzie rejonowym 8 listopada 2013 roku.

Źródło: US Attorney's Office – Illinois

###

Justice Department Seeks to Shut Down Southern Illinois Tax Preparer

Departament Sprawiedliwości ogłosił 23 lipca, że zwrócił się do sądu federalnego o zakazanie Ronaldowi Manisowi z Carbondale w stanie Illinois przygotowywania zeznań podatkowych dla innych. Pozew o cywilny nakaz sądowy, złożony w amerykańskim Sądzie Okręgowym dla Południowego Dystryktu stanu Illinois, zarzuca Manisowi rutynowe przygotowywanie federalnych zeznań podatkowych dla osób fizycznych i korporacji nieprawidłowo domagających się odliczeń, co powoduje, że jego klienci zaniżają swoje federalne zobowiązania podatkowe.

W skardze rządowej zarzuca się również, że Manis przygotowuje federalne zeznania podatkowe dla swoich klientów, twierdząc, że jego klienci' nie podlegają odliczeniu wydatki osobiste, w tym koszty hojnych wakacji osobistych. Zgodnie ze skargą rządową, Manis angażuje się w to postępowanie "in a misguided attempt to mint his reputation as a unique skilled and knowledgeable tax return preparer."

.

We wrześniu 2011 r. Manis przyznał się do winy, że umyślnie nie złożył własnego federalnego zeznania podatkowego za lata 2003-2006 i został skazany na trzy miesiące więzienia. Zgodnie ze skargą rządową, Manis został zwolniony z więzienia federalnego 20 lipca 2013 roku.

Pozew rządowy zarzuca również, że Manis fałszywie reprezentował siebie jako w pełni licencjonowanego CPA dla klientów i IRS, oraz że nielegalnie używał elektronicznego numeru identyfikacyjnego należącego do przyjaciela do elektronicznego składania wniosków o numer Customer' wraca po tym, jak IRS odrzucił wniosek Manis&apos o elektroniczny numer identyfikacyjny.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA

###

Court Bars South Carolina Tax Return Preparer from Preparing Returns for Others

Departament Sprawiedliwości ogłosił 24 lipca, że federalny sędzia okręgowy w Charleston w Południowej Karolinie na stałe zakazał Stacy Middleton przygotowywania federalnych zeznań podatkowych dla innych.

Zgodnie ze skargą rządu, Middleton i drugi pozwany, George Jenkins, przygotowali federalne zeznania podatkowe w Charleston za pośrednictwem firmy MBM Tax and Accounting Services LLC. Zgodnie z zarzutem, Middleton przygotowywał deklaracje dla swoich klientów, którzy bezprawnie zawyżali zobowiązania swoich klientów w zakresie podatku dochodowego i zawyżali refundacje swoich klientów poprzez różne systemy.

W skardze twierdzono, że Middleton przygotował zwroty, które niezgodnie z prawem stworzyły fikcyjne odliczenia i kredyty, a także zawyżały i powielały istniejące odliczenia i kredyty. W skardze zarzucono ponadto, że Middleton tworzył fałszywe kopie formularza 1099 w imieniu klientów, tworząc fałszywe dochody, aby umożliwić Middletonowi ubieganie się o przyznanie ulgi w podatku dochodowym w imieniu swoich klientów.

Zgodnie ze skargą, IRS zbadał 842 deklaracje przygotowane przez Middleton i Jenkins, a ponad 93% z tych badań spowodowało korektę zobowiązania podatkowego ich klienta. Zgodnie ze skargą, IRS oszacował, że Departament Skarbu USA stracił aż 55 milionów dolarów przychodu z powodu uchybień Middleton’a i Jenkins’a.

Middleton zgodził się na wpisanie nakazu. Roszczenia rządu wobec Jenkinsa pozostają w toku i zostaną rozpatrzone w dalszych postępowaniach sądowych.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA