Crime Watch: 31 stycznia 2013 r.

Justice Department Sues to Permanently Enjoin Florida Tax Return Preparer

Departament Sprawiedliwości złożył pozew 28 stycznia, zwracając się do amerykańskiego Sądu Okręgowego dla Średniego Okręgu Florydy o stałe zakazanie Torreyowi Burdenowi przygotowywania federalnych zeznań podatkowych dla innych. Pozew o cywilny nakaz sądowy zarzuca, że Burden przygotowuje zeznania podatkowe za pośrednictwem A&L Financial Solutions w St. Petersburgu na Florydzie.

Zgodnie ze skargą, Burden przygotowuje zeznania podatkowe wykorzystując fałszywe informacje w celu zmniejszenia zobowiązań podatkowych swoich klientów. W szczególności rząd twierdzi, że Burden powołuje się na fałszywe lub zawyżone odliczenia i żąda ulgi podatkowej, której jego klienci nie mieli prawa żądać. IRS zbadał osiemdziesiąt deklaracji przygotowanych przez Burden i stwierdził, że 92,5 procent przyniosło dodatkowe należne podatki. Jak stwierdzono w skardze, IRS przewiduje, że strata podatkowa wynikająca z deklaracji przygotowanych przez Burden może przekroczyć $1,000,000.

###

Pracownik Alabamy, który został oskarżony o podanie nazwisk w ramach Programu Kradzieży Tożsamości Milionu Dolarów

Federalna wielka ława przysięgłych w Montgomery, Alababma, zwróciła akt oskarżenia przeciwko Lea’Tice Phillips za spiskowanie w celu złożenia fałszywych zeznań podatkowych z wykorzystaniem skradzionych tożsamości, Departament Sprawiedliwości i urząd skarbowy ogłosiły 29 stycznia. Trzydzieści siedem aktów oskarżenia zarzuca Phillipsowi spisek mający na celu składanie fałszywych zeznań podatkowych, oszustwa podatkowe, oszustwa komputerowe i nasiloną kradzież tożsamości.

Według dokumentów sądowych Phillips pracował dla agencji państwowej w Alabamie i miał dostęp do państwowych baz danych zawierających środki identyfikacji osób. W okresie od października 2009 r. do kwietnia 2012 r. Phillips spiskował z Antoinette Djonret i innymi osobami w celu złożenia fałszywych zeznań podatkowych z wykorzystaniem skradzionych tożsamości.

Phillips wielokrotnie uzyskiwał dostęp do państwowej bazy danych w celu uzyskania środków identyfikacji. Phillips użył jej stanowego e-maila do wysłania środków identyfikacyjnych do Djonreta. Djonret i inni używali tych środków identyfikacji do składania fałszywych zeznań podatkowych. Djonret i jej współsprawcy złożyli większość zeznań podatkowych z jej rezydencji w Montgomery.

Djonret i jej współsprawcy wykorzystywali rozbudowaną sieć osób do prania pieniędzy. Rekrutowali oni osoby fizyczne do zakupu przedpłaconych kart debetowych i przekazywania ich Djonretowi i jego współspiratorom. Oszukańcze zwroty podatku były kierowane na przedpłacone karty debetowe. Następnie Djonret i jej współspiratorzy wykorzystywali przedpłacone karty debetowe do uzyskiwania dochodów. Niektóre z przedpłaconych kart debetowych były na nazwisko Lea’Tice Phillips. W sumie, Djonret złożył ponad 1,000 fałszywych zeznań podatkowych, które pochłonęły ponad $1.7 miliona fałszywych zwrotów podatku.

9 sierpnia 2012 r. wielkie federalne jury w Montgomery zwróciło zastępczy akt oskarżenia przeciwko Antoinette Djonret, Angelique Djonret, Tabitha Stinson, Melbie Wilson, Chantresa Hayes i Corey Means za ich rolę w tym samym spisku.

W przypadku skazania, Phillipsowi grozi dziesięć lat więzienia za spisek mający na celu składanie fałszywych wniosków, dwadzieścia lat za każde oszustwo komputerowe, dziesięć lat więzienia za każde oszustwo komputerowe oraz obowiązkowy wyrok dwóch lat za kradzież tożsamości. Podlega ona również grzywnom, obowiązkowemu zwrotowi i przepadkowi.

###

Alabama Woman Indicted for Her Role in a Million Dollar Identity Theft Scheme

Federalna wielka ława przysięgłych w Montgomery w Alabamie zwróciła akt oskarżenia przeciwko Scottie Alice Johnson o spisek mający na celu kradzież środków publicznych i defraudację Internal IRS oraz o kradzież środków publicznych, Departament Sprawiedliwości i IRS ogłosiły 29 stycznia.

Zgodnie z aktem oskarżenia, w latach 2006-2012 Johnson spiskował z innymi osobami w celu defraudacji IRS i kradzieży środków publicznych. Kokonspiratorzy składali fałszywe federalne zeznania podatkowe ze skradzionymi tożsamościami i otrzymywali zwroty bezpośrednio na kilka rachunków bankowych, w tym na nazwisko Scottie Alice Johnson i innej osoby fizycznej. Konta bankowe związane z konspiracją otrzymały co najmniej 1,3 miliona dolarów z tytułu fałszywych zwrotów podatku.

W przypadku skazania Johnsonowi grozi pięć lat więzienia za spisek i dziesięć lat więzienia za każdą kradzież środków publicznych. Johnson podlega również grzywnom, obowiązkowemu zwrotowi i przepadkowi.

###

Sąd Federalny Wstępnie Bars Indianapolis Błyskawiczna Służba Podatkowa Franczyzobiorca od Przygotowywania Federalnych Deklaracji Podatkowych, Rzekomy Menedżer Również Stałe Zakazane

Sąd federalny w Indianapolis zakazał Davidowi Rayowi Franklinowi i jego firmie, Instant Refund Tax Service (IRTS), która prowadzi działalność jako Instant Tax Service, przygotowywania deklaracji podatkowych i prowadzenia działalności w zakresie przygotowania podatkowego, Departament Sprawiedliwości ogłosił 30 stycznia. Instant Tax Service jest krajową siecią przygotowania podatkowego prowadzoną przez ITS Financial LLC, z siedzibą w Dayton, Ohio. W listopadzie ubiegłego roku sąd federalny wydał wstępny nakaz przeciwko firmie z Ohio i jej właścicielowi.

Wstępny nakaz wydany w Indianie, który pozostaje w mocy do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia pozwu cywilnego, został podpisany przez sędzię Sarah Evans Barker z amerykańskiego sądu okręgowego dla południowego dystryktu Indiany. Sąd również na stałe zakazał rzekomemu menedżerowi IRTS, Williamowi Brownowi, przygotowywania federalnych deklaracji podatkowych dla innych. Oskarżeni zgodzili się na zarządzenia sądu, nie przyznając się do postawionych im zarzutów.

Skarga rządowa w tej sprawie dotyczy tego, że Franklin był właścicielem i operatorem dwudziestu dwóch lokalizacji Instant Tax Service, które przygotowały i złożyły łącznie ponad 10 000 federalnych deklaracji podatkowych w 2010 i 2011 roku. Brown rzekomo pracował dla firmy Franklin i zarządzał jednym z najbardziej ruchliwych biur Instant Tax Service firmy Franklin.

Stany Zjednoczone oskarżyły biura Franklina i Browna o przygotowywanie fałszywych i oszukańczych zeznań podatkowych dla klientów, fabrykowanie dochodów dla fałszywych firm w celu uzyskania większych ulg podatkowych, fałszowanie formularzy W-2, składanie zeznań w sposób nieprawidłowy na podstawie odcinków wypłat, a nie zeznań o wysokości wynagrodzeń W-2, żądanie fałszywych ulg podatkowych z tytułu edukacji oraz zgłaszanie fałszywego statusu składania zeznań. W skardze zarzucano również, że biura Franklina składały zeznania podatkowe bez upoważnienia i sprzedawały fałszywe i oszukańcze produkty kredytowe klientom Instant Tax Service.

Sprawa jest jedną z pięciu podobnych skarg cywilnych, które Departament Sprawiedliwości wytoczył przeciwko franczyzobiorcom Instant Tax Service i korporacyjnemu franczyzodawcy ITS Financial, który twierdzi, że jest czwartą co do wielkości firmą zajmującą się przygotowaniem podatkowym w kraju. Proces na wniosek rządu w sprawie Ohio o trwałe zamknięcie franczyzodawcy Instant Tax Service jest zaplanowany na maj.

###

California Man przyznaje się do winy za niezgłaszanie rachunków banków zagranicznych w UBS

Christopher B. Berg z Portola Valley, Kalifornia, wniósł dziś do Sądu Okręgowego USA w San Jose, w Kalifornii, oskarżenie o umyślne niezłożenie wymaganego raportu z zagranicznego konta bankowego (FBAR) dla konta, które kontrolował w UBS w Szwajcarii w 2005 roku.

Zgodnie z informacjami, w 1999 roku Berg rozpoczął pracę jako konsultant. W 2000 r. Berg spotkał się z Bedą Singenberger, szwajcarskim konsultantem finansowym, oraz wiceprezesem ds. bankowości w UBS w San Francisco w związku z założeniem konta bankowego w UBS w Szwajcarii w celu zabezpieczenia części swoich dochodów z doradztwa podatkowego. Począwszy od 2001 r., a następnie do 2005 r., środki stanowiące 642.069 USD w ramach rekompensaty uzyskanej przez Berga z usług doradczych zostały zdeponowane przelewem bankowym na rachunkach UBS.

Berg wykorzystał pieniądze z tych rachunków w UBS w Szwajcarii na zakup pojazdu, uzyskanie gotówki podczas pobytu w Europie i zapłacenie salda na karcie Eurocard, z której korzystał podczas podróży w Europie. Berg nie ujawnił swojemu biegłemu księgowemu istnienia rachunków w UBS w Szwajcarii i nie ujawnił dochodów uzyskanych z tych rachunków ani dochodów z usług doradczych zdeponowanych na tych rachunkach. Szkoda podatkowa związana z postępowaniem Berga wynosi 270.757 USD.

Obywatele i rezydenci Stanów Zjednoczonych, którzy mają udział w rachunku finansowym w obcym kraju z aktywami przekraczającymi $10,000, podpisują lub w inny sposób sprawują nad nim władzę, są zobowiązani do ujawnienia istnienia takiego rachunku w Załączniku B, Część III, swoich indywidualnych deklaracji podatkowych. Dodatkowo, obywatele i rezydenci Stanów Zjednoczonych muszą złożyć w Departamencie Skarbu USA FBAR ujawniający istnienie rachunku finansowego w obcym kraju z aktywami przekraczającymi $10,000, w którym mają udziały finansowe lub nad którym mają podpis lub inne upoważnienie.

Rozprawa została zaplanowana na 8 lipca 2013 roku. Bergowi grozi kara do pięciu lat więzienia i grzywna w wysokości do 250.000 dolarów.

###

California Man Pleads Guilty to Tax and Identity Theft Charges

Człowiek z Montclair w Kalifornii, który został oskarżony o to, że brał udział w przedsięwzięciu polegającym na bezprawnym wykorzystywaniu nazwisk i numerów ubezpieczenia społecznego innych osób do składania fałszywych zeznań o podatku dochodowym, przyznał się do zarzutu kradzieży podatkowej i tożsamości.

Chibueze Chidozie Nwafor, znany również jako «Cheeze», z Montclair, zgłosił się do przyznania się do winy 29 stycznia, w dniu, w którym miał rozpocząć się jego proces karny. W szczególności, Nwafor przyznał się do trzech zarzutów – przedstawienia fałszywych roszczeń do Stanów Zjednoczonych, kradzieży rządowych świadczeń i nasilonej kradzieży tożsamości. Oskarżenia są wynikiem dochodzenia prowadzonego przez IRS w sprawie karnej.

Zgodnie z ugodą w sprawie zarzutu Nwafor wykorzystał identyfikację innych osób, o których wiedział, że są prawdziwymi ludźmi, w szczególności nazwiska i numery ubezpieczenia społecznego rzekomych podatników, w celu złożenia fałszywych zeznań podatkowych. Nwafor znał informacje zawarte w fałszywych zeznaniach podatkowych, które składał, a które zawierały istotnie fałszywe informacje, w tym potrącone podatki i wynagrodzenia otrzymane od fikcyjnej korporacji, California Mutual Life and Health («CMLH»). W tym samym okresie Nwafor przywłaszczył sobie zwroty podatku, do których nie był uprawniony na własny użytek.

W 2009 roku Nwafor przygotował zeznania podatkowe dla różnych osób, w tym federalne zeznanie podatkowe za rok 2008 w imieniu niezidentyfikowanej ofiary, która zażądała zwrotu podatku w wysokości $7,773. Podobnie jak inne zwroty podatku składane przez Nwafor, to federalne zeznanie podatkowe zawierało formularz W-2, który fałszywie twierdził, że niezidentyfikowana ofiara otrzymała $30,119 z pensji CMLH. Po złożeniu tego fałszywego zeznania, IRS wydał zwrot podatku, który Nwafor ukradł i przekształcił na własny użytek.

Za rok podatkowy 2010, Nwafor złożył we własnym imieniu oszukańcze zeznanie podatkowe, domagając się fałszywych odliczeń, w wyniku czego Nwafor otrzymał czek skarbowy w wysokości $32,789 od IRS.

Minimalna kwota usiłowanej straty podatkowej przypadającej na Nwafor od 2009 do 2011 roku wynosi około 126.991 USD.

W wyniku dzisiejszego przyznania się do winy, Nwafor został skazany przez Sędziego Okręgowego Stanów Zjednoczonych Otisa D. Wrighta, II w dniu 29 kwietnia 2013 r., na ustawowy maksymalny wymiar kary piętnastu lat więzienia federalnego oraz grzywnę w wysokości co najmniej 750.000 dolarów. Oskarżenie o nasiloną kradzież tożsamości jest obowiązkowe i wynosi co najmniej dwa lata.

###

Były pracownik Los Angeles Countyee Pleads Guilty to Identity Theft Scam, Identity Stolen from the County were used to file Sixty-Five Fraudulent Tax Returns

Była pracownik Departamentu Opieki Społecznej Hrabstwa Los Angeles (DPSS) przyznała się 28 stycznia do pojedynczego naruszenia przepisów dotyczących kradzieży tożsamości i przyznała, że tożsamości, które ukradła z hrabstwa zostały wykorzystane do złożenia fałszywych zeznań podatkowych w imieniu sześćdziesięciu czterech różnych osób, co spowodowało stratę dla IRS w wysokości ponad $357,000.

Veronica Niko, trzydzieści sześć lat, z Lancaster, przyznała się do winy za przekazanie/użycie środków identyfikacji w celu popełnienia bezprawnego działania. Niko przyznała się do winy przed Sędzią Okręgowym Stanów Zjednoczonych Dale S. Fischer, który wyznaczył termin rozprawy skazującej na 10 czerwca 2013 r., w którym to terminie Niko zostanie skazana ustawowo na karę maksymalnie piętnastu lat więzienia federalnego.

Niko, która wcześniej pracowała jako recepcjonistka w lancasterskim biurze DPSS, wykorzystała swoje stanowisko do uzyskania nazwisk i numerów ubezpieczenia społecznego, które zostały wykorzystane do złożenia fałszywych zeznań podatkowych. Jako recepcjonistka Niko była osobą kontaktową dla osób zgłaszających się do urzędu okręgowego w celu ubiegania się o pomoc i miała dostęp do nazwisk i numerów ubezpieczenia społecznego dużej liczby osób, które ubiegały się o pewne rodzaje pomocy publicznej administrowanej przez państwo lub otrzymywały ją.

W ramach ugody w sprawie zarzutu wniesionego do sądu federalnego Niko przyznała, że przekazała dane osobowe różnych osób ubiegających się o pomoc mężowi, współpozwanemu Thomasowi Marshallowi, trzydziestu siedmiu z Lancaster, który wcześniej przyznał się do udziału w spisku mającym na celu złożenie fałszywych wniosków o zwrot podatku do IRS. Niko przyznała ponadto, że wiedziała, iż Marshall zamierzał wykorzystać te informacje do oszukańczych celów.

Z akt okręgowych wynika, że w dniu 10 lipca 2009 r. Niko uzyskała dostęp do danych identyfikacyjnych niezidentyfikowanej ofiary. Niko przekazała te informacje Marshallowi i zostały one wykorzystane do złożenia w Urzędzie Skarbowym fałszywego federalnego zeznania podatkowego, fałszywego ubiegania się o ulgę podatkową dla homebuyera po raz pierwszy i zażądania zwrotu $8,000. 14 sierpnia 2009 roku, IRS wydał $8,000 zwrotu, który został zdeponowany na koncie prowadzonym przez współskarżącego Michaela Williamsa, czterdzieści dwa lata temu, z Palmdale.

W sumie nazwiska i numery ubezpieczenia społecznego sześćdziesięciu czterech różnych osób, których profile Niko uzyskała z systemu komputerowego hrabstwa, zostały wykorzystane do złożenia sześćdziesięciu pięciu fałszywych zeznań podatkowych w roku podatkowym 2011, co spowodowało rzeczywistą stratę dla urzędu skarbowego w wysokości $357 704,90.

Oprócz Niko, cztery inne oskarżone osoby zostały oskarżone w ramach programu. Pozwany Marshall przyznał się do winy w listopadzie do spisku w celu złożenia fałszywych wniosków do IRS i ma zostać skazany w dniu 18 marca 2013 r. Czterdziestoletni Mao Niko z Lynwood przyznał się do winy w pojedynczym spisku w celu złożenia fałszywych wniosków do IRS i ma zostać skazany w dniu 29 kwietnia 2013 r. Dwóch pozostałych oskarżonych, Williams, wraz ze współoskarżonym Mike’em Niko, trzydziestym czwartym z Los Angeles, którym postawiono zarzut konspiracji w celu złożenia fałszywych zeznań w IRS, ma zostać osądzonych w dniu 16 kwietnia 2013 roku.