Crime Watch: 7 czerwca 2013 r.

Montgomery Woman Sented to Ten Years in Prison for Identity Fraud – Tax Refund Scam

Rhashema Deramus z Montgomery, Alabama, została skazana na dziesięć lat więzienia za udział w oszustwie dotyczącym kradzieży tożsamości/zwrotu podatku. Deramus i pracujący dla niej ludzie ukradli jej tożsamość i wykorzystali ją do złożenia fałszywych zeznań podatkowych i uzyskania zwrotu podatku, który nie był im należny. W ramach wyroku, sędzia okręgowy USA Mark E. Fuller nakazał Deramus zapłacić 1.198.063 USD w ramach zwrotu podatku.

W dniu 29 sierpnia 2012 r. Deramus przyznał się do kradzieży rządowych pieniędzy, oszukańczego użycia kart debetowych oraz nasilonej kradzieży tożsamości, a wszystko to w związku ze składaniem fałszywych zeznań podatkowych. Deramus był liderem kręgu osób, które ukradły nazwiska, daty urodzenia i numery ubezpieczenia społecznego. Osiemset osiemdziesiąt jeden z tych tożsamości zostało skradzionych z Regionalnego Centrum Medycznego w Troi.

Deramus wykorzystał te skradzione informacje do złożenia fałszywych zeznań podatkowych. Następnie Deramus nakazał, aby uzyskane w wyniku oszustwa zwroty podatku zostały umieszczone na przedpłaconych kartach debetowych. Deramus i inni na jej polecenie, wzięli te karty debetowe i wypłacili je w różnych bankomatach. Kiedy otrzymała pieniądze z tytułu zwrotu podatku, wydała je na siebie. Przyznała, że jedynym źródłem jej dochodu w tym okresie był nielegalnie uzyskany zwrot podatku.

W marcu 2011 r., w wyniku licznych podejrzanych wypłat z lokalnych bankomatów, organy ścigania ostatecznie zidentyfikowały pojazd związany z tymi wypłatami. Podczas postoju tego pojazdu funkcjonariusze znaleźli 165 przedpłaconych kart debetowych wydanych na nazwisko innych osób. W pojeździe znajdowały się również inne przedmioty, w tym komputer zawierający skradzione dane identyfikacyjne.

Następnie agenci uzyskali nakaz przeszukania miejsca zamieszkania Deramusa, a podczas wykonywania tego nakazu znaleźli jeszcze 276 kart debetowych, komputerów i tysiące danych osobowych należących do innych osób. Później, w listopadzie 2011 roku, agenci odkryli kolejne osiemdziesiąt osiem przedpłaconych kart debetowych będących w posiadaniu Deramusa. Ostatecznie śledztwo ujawniło, że pierścień Deramusa posiadał co najmniej 520 przedpłaconych kart debetowych, na których umieszczono 1 198 063 USD w oszukańczo uzyskanych zwrotach podatku oraz ponad 7 000 skradzionych nazwisk i identyfikatorów osobowych innych osób.

Na rozprawie sądowej, jedna z ofiar zeznała, że straciła pracę kontraktową w obronie, zarabiając około 100.000 dolarów rocznie, w wyniku problemów finansowych związanych z kradzieżą i niewłaściwym wykorzystaniem jego danych osobowych. Przedmioty zawierające jego dane osobowe znajdowały się podczas wykonywania nakazu przeszukania w rezydencji Deramusa, wraz z tysiącami innych skradzionych tożsamości. Problemy finansowe ofiary poważnie wpłynęły na jej wiarygodność kredytową, w związku z czym zawieszono, a następnie unieważniono jej poświadczenie bezpieczeństwa. W związku z tym, że jego przepustka została zawieszona, stracił on pracę jako dostawca usług obronnych. Ponadto, jako członek Lotniczej Gwardii Narodowej, jego obowiązki wojskowe i godziny pracy zostały ograniczone ze względu na problemy z dostępem do informacji o bezpieczeństwie.

Dwóch pracowników biura szeryfa hrabstwa Montgomery zeznało również, że zostali dotknięci kradzieżą i wykorzystaniem danych osobowych swoich dzieci.

Dodatkowo, dyrektor generalny Troy Regional Medical Center zeznawał na rozprawie skazującej Deramusa. Powiedziała sądowi, że pracownik kontraktowy, Angeline Austin, miał dostęp do wszystkich informacji o pacjentach Troy Medical Center. Austin była członkiem kręgu Deramusa i na początku tego roku została skazana na sześćdziesiąt pięć miesięcy więzienia federalnego za kradzież danych osobowych pacjentów Troy Medical Center i przekazanie ich Deramusowi i jej kręgowi. Prezes wyjaśnił dalej do sędziego Fullera, że Troy Medical Center działa ze stratą od lat i że szpital był bardzo zaniepokojony, że może być ukarany grzywną w wysokości ponad 1,5 mln dolarów za naruszenie federalnych i stanu Alabama przepisów o ochronie prywatności opieki zdrowotnej wynikających z Austin kradzieży tożsamości pacjentów i dostarczanie ich do użytku przez Deramus’ ring. Ta kara może mieć poważny wpływ na możliwość prowadzenia jedynego szpitala w Troi.

Źródło: US Attorney’s Office – Alabama

###

Były przygotowawca powrotu z New Jersey Skazany za oszustwa podatkowe

Ashraf Hassan-Gouda, były mieszkaniec Mays Landing, New Jersey, został skazany 4 czerwca w amerykańskim sądzie rejonowym dla dystryktu New Jersey na 541 dni więzienia, jak ogłosił Departament Sprawiedliwości i IRS. Wyrok został wykonany na czas. Wcześniej Hassan-Gouda przyznał się do umyślnej pomocy w przygotowaniu fałszywego federalnego zeznania podatkowego dla klienta.

Zgodnie z dokumentami sądowymi, w 2003 r. Hassan-Gouda był właścicielem Tax World, firmy zajmującej się przygotowaniem podatkowym, zlokalizowanej w Atlantic City. Przygotowywał fałszywe zeznanie podatkowe dla klienta w swojej firmie. Hassan-Gouda został oskarżony w 2007 r. i uciekł do Egiptu. W 2012 roku Hassan-Gouda został poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych z Niemiec.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA

###

Właściciel przedsiębiorstwa zajmującego się instalacją okien dopuszcza uchylanie się od płacenia podatków

Właściciel firmy zajmującej się montażem okien, mieszczącej się w Mt. Laurel w stanie New Jersey, przyznał 4 czerwca, że przeliczył na gotówkę miliony dolarów we wpływach brutto firmy i wykorzystał te pieniądze, aby zapłacić swoim pracownikom bez potrącania podatków od zatrudnienia, o czym poinformował 4 czerwca prokuratura i Departament Sprawiedliwości USA.

Fred Marcus z Camden County, właściciel i operator Vortex Installations Inc., przyznał się do winy przed Sędzią Okręgowym USA Mary L. Cooper w sądzie federalnym w Trenton do jednego z zarzutów o uchylanie się od płacenia podatków.

Według dokumentów złożonych w tej sprawie oraz oświadczeń złożonych w sądzie, od początku 2006 r. do końca 2009 r., Marcus zrealizował około 2,8 mln USD we wpływach brutto Vortex Installations w kasie czekowej. Marcus wykorzystał 1.025.868 USD z tych pieniędzy na wypłatę wynagrodzeń gotówkowych dla swoich pracowników, których nie zgłosił do urzędu skarbowego i od których nie pobierał podatków od zatrudnienia. W latach 2006-2008 Marcus nie składał formularzy IRS 941 – Employer’s Quarterly Federal Tax Returns – w których był zobowiązany do zgłaszania wynagrodzeń wypłacanych swoim pracownikom. W 2009 roku Marcus złożył fałszywe Formularze 941, w których nie zgłosił wynagrodzeń gotówkowych, które wypłacił pracownikom Vortexu.

Za uchylanie się od płacenia podatków, Marcus grozi maksymalna potencjalna kara pięciu lat więzienia i grzywna w wysokości $250,000, wraz z restytucją do IRS. Skazanie jest planowane na 19 września 2013 roku.

Źródło: US Attorney’s Office – New Jersey

###

Wykonawca Idaho oskarżony o federalne oskarżenia o spiskowanie, pranie brudnych pieniędzy, utrudnianie działalności wymiaru sprawiedliwości, oszustwa związane z drutem i oszustwa podatkowe

Prokurator USA Wendy J. Olson i zastępca prokuratora generalnego Wydziału Podatkowego Kathryn Keneally ogłosili 20 maja, że federalna wielka ława przysięgłych w Boise zwróciła czterdziestodwustostronicowy akt oskarżenia, w którym oskarża Elaine Martin Meridian z Idaho o składanie fałszywych zeznań, spisek, oszustwa podsłuchowe, oszustwa pocztowe i utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości. Dąży ona również do przepadku ponad 9 milionów dolarów jako dochodu z domniemanych przestępstw. Darrell Swigert z Boise, Idaho, jest oskarżony o utrudnianie i spiskowanie w celu utrudnienia federalnego postępowania karnego.

Martin był prezesem i większościowym udziałowcem Marcon, Inc., firmy budowlanej z Treasure Valley. Swigert był udziałowcem mniejszościowym. Wcześniejszy akt oskarżenia, który dotyczył tylko Martina, złożony 13 marca 2013 r., został odpieczętowany przez sąd. Data sądu nie została ustalona.

Oskarżenie obciąża Marcina czterema rachunkami za składanie i podpisywanie fałszywych zeznań podatkowych, dwoma rachunkami za spisek, pięcioma za oszustwa druciane, jednym rachunkiem za składanie fałszywych zeznań, pięcioma za oszustwa pocztowe, czterema za transport międzystanowy mienia przejętego przez oszustwo, jednym za spisek mający na celu pranie pieniędzy, jednym za spisek mający na celu utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości i jednym za utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości.

Oskarżenie zarzuca, że już w 2000 r., a następnie do stycznia 2012 r., Martin podjęła kroki w celu obniżenia swojej osobistej wartości netto, takie jak nabycie, posiadanie i przeniesienie aktywów na nazwiska nominowanych osób. Zgodnie z aktem oskarżenia, to i inne domniemane zachowanie umożliwiło Martinowi skuteczne ubieganie się i przyjęcie do amerykańskiego programu Small Business Administration (SBA) 8(a). W zastępczym akcie oskarżenia zarzuca się, że działania Martina pozwoliły również Marconowi na nieuczciwe utrzymanie certyfikacji w USA.

Program Departamentu Transportu «Disadvantaged Business Enterprise» (DBE), w stanach Idaho i Utah. Program SBA 8(a) i program DBE mają na celu pomóc przedsiębiorstwom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej i społecznej w konkurowaniu na rynku. Oba programy wymagają od wnioskodawców wykazania, że ich osobista wartość netto jest niższa od określonego ustawowego progu. Oskarżenie twierdzi, że Martin pozostawała pod kontrolą swoich aktywów, podczas gdy wydawała się spełniać wymagania dotyczące osobistej wartości netto obu programów.

Zgodnie z aktem oskarżenia, Martin spowodował również złożenie fałszywych i oszukańczych zeznań podatkowych dla siebie i Marcon, Inc, który nie zgłosił wszystkich dochodów uzyskanych przez Martin lub spółkę. Te fałszywe deklaracje zostały rzekomo złożone na poparcie wniosków Marcon do programu SBA 8(a) i programów DBE dla Idaho i Utah, wraz z rzekomo fałszywymi osobistymi sprawozdaniami finansowymi. Zgodnie z aktem oskarżenia, Martin spowodował, że księgi i rejestry finansowe Marcon były fałszywe poprzez celowe pomijanie, usuwanie, zmienianie lub błędne klasyfikowanie wpisów. W akcie oskarżenia zarzuca się ponadto, że Martin ukrywał swoją rolę lub związek z innymi podmiotami gospodarczymi, które zajmowały się Marcon, Inc.

Podczas gdy uczestnik programu SBA 8(a) zarzuca się Martinowi ukrywanie wypłat kapitału przekraczających limity programu SBA 8(a) poprzez udzielanie pożyczek członkom jego rodziny i podmiotom, które kontrolowała.

Oskarżenie, że Marcon otrzymał ponad 2,5 miliona dolarów w kontraktach rządowych na podstawie oszukańczego uzyskania przez firmę statusu SBA 8(a). W akcie oskarżenia zarzuca się ponadto, że Marcon otrzymał ponad 6 mln USD w kontraktach rządowych w związku z oszukańczym uzyskaniem przez spółkę statusu DBE w stanach Idaho i Utah.

Zarówno Martin, jak i Swigert są oskarżeni o spisek mający na celu utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości poprzez fabrykowanie dokumentów i składanie fałszywych oświadczeń, które miały na celu ukrycie prawdziwej natury, źródła i zakresu własności należących do Martina. Zgodnie z aktem oskarżenia, Martin i Swigert sfabrykowali dokument pożyczki i dokument, który miał na celu upamiętnienie prezentu, aby utrudnić audyt cywilny przez IRS i dochodzenie karne przez IRS i prokuraturę amerykańską. Swigert jest również oskarżony o drugi zarzut utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości na podstawie rzekomo fałszywych oświadczeń, które złożył w celu ukrycia charakteru, źródła i zakresu własności należącej do Martina.

Rząd dąży do przepadku 9 237 722,10 dolarów, co stanowi dochód, który Martin uzyskał w wyniku zarzucanych przestępstw.

  • Każdy zarzut dokonania i zapisania się na fałszywy zwrot jest karany do trzech lat więzienia, maksymalną grzywną w wysokości 250.000 dolarów i do trzech lat nadzorowanego zwolnienia.
  • Każdy zarzut konspiracji jest karany do pięciu lat więzienia, maksymalną grzywną w wysokości 250.000 dolarów i do trzech lat nadzorowanego zwolnienia.
  • Każde zliczenie oszustw podsłuchowych jest karane do dwudziestu lat więzienia, maksymalną grzywną w wysokości 250.000 dolarów i do pięciu lat nadzorowanego zwolnienia.
  • Oskarżenie o złożenie fałszywego oświadczenia jest karane do dwóch lat więzienia, maksymalną grzywną w wysokości 250.000 dolarów i do jednego roku nadzorowanego zwolnienia.
  • Każdy zarzut oszustwa pocztowego jest karany do dwudziestu lat więzienia, maksymalną grzywną w wysokości 250.000 dolarów i do pięciu lat nadzorowanego zwolnienia.
  • Każda opłata za międzystanowy transport mienia przejętego przez oszustwo jest karana do dziesięciu lat więzienia, maksymalną grzywną w wysokości 250.000 dolarów i do trzech lat nadzorowanego zwolnienia.
  • Oskarżenie o spisek w celu popełnienia prania brudnych pieniędzy jest karane do dwudziestu lat więzienia, maksymalną grzywną w wysokości 250.000 dolarów i do trzech lat nadzorowanego zwolnienia.
  • Oskarżenia o spisek mający na celu utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości są karane do pięciu lat więzienia, maksymalną grzywną w wysokości 250.000 dolarów i do trzech lat nadzorowanego zwolnienia.

Źródło: US Attorney’s Office – Idaho

###

Pracownik Alabamy przyznaje się do dostarczenia nazwisk w ramach Systemu Kradzieży Tożsamości Milionów Dolarowych

30 maja, Lea’Tice Phillips przyznała się do jednej liczby oszustw podsłuchowych i jednej liczby kradzieży tożsamości w związku z jej rolą w skradzionym programie oszustw dotyczącym zwrotu pieniędzy za tożsamość, ogłosił prokurator USA George L. Beck, Jr.

Według dokumentów sądowych Phillips pracował dla agencji państwowej w Alabamie i miał dostęp do państwowych baz danych zawierających środki identyfikacji osób. W okresie od października 2009 r. do kwietnia 2012 r. Phillips spiskował z Antoinette Djonret i innymi osobami w celu złożenia fałszywych zeznań podatkowych z wykorzystaniem skradzionych tożsamości.

Phillips wielokrotnie uzyskiwał dostęp do państwowej bazy danych w celu uzyskania środków identyfikacji. Phillips użył jej stanowego e-maila do wysłania środków identyfikacyjnych do Djonreta. Djonret i inni używali tych środków identyfikacji do składania fałszywych zeznań podatkowych. Djonret i jej współsprawcy złożyli większość zeznań podatkowych z jej rezydencji w Montgomery w Alabamie.

Djonret i jej współsprawcy wykorzystywali rozbudowaną sieć osób do prania pieniędzy. Oskarżeni zatrudniali osoby fizyczne do zakupu przedpłaconych kart debetowych i przekazywania ich pozwanej i jej współspiratorom. Oszustwa w zakresie zwrotu podatku zostały skierowane na przedpłacone karty debetowe. Następnie Djonret i jej współspiratorzy wykorzystywali przedpłacone karty debetowe do uzyskania przychodu. Niektóre z przedpłaconych kart debetowych były na nazwisko Lea’Tice Phillips. W sumie, Djonret złożył ponad 1,000 fałszywych zeznań podatkowych, które pochłonęły ponad $1.7 miliona fałszywych zwrotów podatku.

Skazanie nie zostało jeszcze zaplanowane. Phillipsowi grozi od dwóch do dwudziestu dwóch lat więzienia, trzy lata nadzorowanego zwolnienia, restytucja i maksymalna grzywna w wysokości 750.000 dolarów, czyli podwójna strata spowodowana przestępstwem. Djonret został wcześniej skazany na 144 miesiące więzienia.

Źródło: US Attorney’s Office – Alabama

###

Former Florida Travel Agent Convicted in Scheme to Cash Tax Refunded received with Stolen Identity

Prokurator USA Robert E. O’Neill ogłosił 30 maja, że federalna ława przysięgłych uznała Anę Orosę Paradę za winną spisku w celu uzyskania zapłaty za fałszywe roszczenia. Parada grozi kara maksymalnie dziesięciu lat więzienia federalnego. Jej przesłuchanie przed sędzią okręgowym USA Charlene E. Honeywell zaplanowano na 13 sierpnia 2013 roku. Parada została postawiona w stan oskarżenia 19 września 2012 r.

Zgodnie z zeznaniami i dowodami przedstawionymi podczas procesu, Marisol Panel i jej mąż, Wilfredo Flores, oboje posiadali konta podróżne w Holiday Travel i Tours. Panel zeznał, że nielegalnie uzyskała tożsamość osób dorosłych i dzieci, które mieszkały w Puerto Rico i powiedziała, że przygotowywała zeznania podatkowe przy użyciu programu do składania zeznań podatkowych i płaciła miejscowym mieszkańcom za otrzymywanie czeków na zwrot podatku w ich miejscach zamieszkania.

Po przybyciu czeków zwrotnych, Panel i jej mąż, Flores, odbierali czeki zwrotne i dostarczali je do Parady. Parada realizowała czeki na zwrot pieniędzy należące do ofiar kradzieży tożsamości lub realizowała czeki na pakiety podróżne Panel i Flores. Parada zeznała, że wiedziała, iż wypłata gotówki i wymiana czeków na pakiety turystyczne Panel i Flores była błędna.

Rejestry bankowe wykazały, że Prada zdeponowała 123 czeki zwrotne na swoim firmowym koncie czekowym. Dokumentacja pokazywała również czeki biznesowe, które Parada zapłaciła na rzecz Panelu Marisol za kwotę czeków zwrotnych, pomniejszoną o opłatę, którą Parada pobrała za zrealizowanie czeków. Opłata Parady wynosiła od 700$ do 1000$ za każdy czek. Inne dowody pokazały, że czeki zwrotne zostały również zastosowane do kosztów pakietów podróżnych zakupionych przez niedziałające już biuro podróży Parady, Holiday Travel and Tours.

Zarówno Panel jak i Flores przyznały się do winy za rolę w spisku. Mają zostać skazani 9 lipca 2013 roku.

Źródło: US Attorney’s Office – Floryda

###

Federal Court Permanently Enjoins Florida Tax Return Preparer

Sąd federalny w Miami na stałe zakazał Osvaldo J. Diaz z Coral Gables na Florydzie przygotowywania federalnych zeznań podatkowych dla innych, Departament Sprawiedliwości ogłosił 6 czerwca. Postanowienie o stałym zakazie zostało podpisane przez sędziego Jose E. Martineza z amerykańskiego Sądu Okręgowego dla Południowego Dystryktu Florydy.

W skardze rządowej twierdzono, że Diaz przygotowywał zeznania podatkowe, które sfabrykowały odliczenia i kredyty, próbując zaniżać zobowiązania podatkowe swoich klientów lub zawyżać ich zwroty. W szczególności, rząd twierdził, że Diaz sfabrykował wydatki biznesowe i osobiste oraz zawyżył straty na rynku nieruchomości dla swoich klientów. Zgodnie ze skargą, IRS zbadał 250 deklaracji przygotowanych przez Diaz i stwierdził, że 93% spowodowało powstanie dodatkowych podatków. Rząd twierdził, że strata podatkowa wynikająca z deklaracji przygotowanych przez Diaz mogła wynosić dziesiątki milionów dolarów.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA

###

Biznesmen skazany na dwa lata więzienia za utrudnianie działalności IRS i ukrywanie mienia w postępowaniach upadłościowych

W dniu 6 czerwca sędzia okręgowy USA Roger W. Titus skazał Darryla A. Stuckeya, dawniej z Fort Washington w stanie Maryland, na dwa lata więzienia, a następnie na trzy lata nadzorowanego zwolnienia, za skorumpowane utrudnianie działalności IRS i oszukańcze ukrywanie aktywów w postępowaniu upadłościowym. Sędzia Titus nakazał również Stuckey’owi zapłacić odszkodowanie w wysokości 300.632 dolarów.

Zgodnie z jego ugodą, od 1996 r. do 2009 r. Stuckey pełnił różne funkcje w spółkach, których utworzenie lub nabycie spowodował. W latach 2004-2009 Stuckey uczestniczył w programie mającym na celu utrudnienie IRS ustalania jego dochodów. Na przykład, zamiast korzystać ze swoich osobistych kont bankowych, Stuckey korzystał z korporacyjnych kont bankowych i kart kredytowych ze swoich firm, aby pokryć większość swoich osobistych wydatków, takich jak gry hazardowe, alimenty dziecięce, wydatki medyczne, zakupy, podróże, prezenty i rozrywka.

W latach 2004-2009, mimo że Stuckey uzyskiwał znaczne dochody z kontrolowanych przez siebie przedsiębiorstw, nie składał zeznań podatkowych dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych oraz nie płacił żadnych federalnych podatków dochodowych, stanowych podatków dochodowych ani podatków od działalności gospodarczej. W rzeczywistości Stuckey przyznał, że od 1993 r. nie składał federalnych deklaracji podatkowych osób fizycznych ani prawnych.

W 2009 r. Stuckey spowodował, że firma, którą kupił, CTI/D.C., zaprzestała korzystania z usług firmy zewnętrznej do zarządzania płacami. Mimo że Stuckey nadal pobierał od wynagrodzeń pracowników podatki FICA, federalne podatki dochodowe i inne pozycje, nie odprowadzał do IRS podatków FICA i federalnych podatków dochodowych, które były potrącane.

W wyniku działań Stuckey’a strata podatkowa wyniosła 300 632 dolarów.

Źródło: US Attorney’s Office – Maryland

###

Człowiek skazany na cztery lata więzienia za składanie fałszywych zeznań podatkowych w imieniu innych osób

Mężczyzna z Las Vegas został skazany 6 czerwca na cztery lata więzienia, trzy lata nadzorowanego zwolnienia i nakazano mu zapłacić IRS zwrot 64.921 dolarów za jego winne zarzuty wielokrotnego składania fałszywych zeznań podatkowych w imieniu innych osób, ogłosił Daniel G. Bogden, prokurator okręgu Nevada.

Joseph Glendon Austin został skazany przez sędziego okręgowego USA Larry’ego R. Hicksa. Austin przyznał się do winy 21 lutego 2013 r., do jednego hrabiego przedstawienia fałszywego roszczenia Stanom Zjednoczonym i jednego hrabiego nasilonej kradzieży tożsamości.

Zgodnie z umową o ugodzie winnej, przed 31 marca 2009 r. w Nevadzie Austin uzyskał dostęp do danych osobowych klientów nienazwanego podatnika. W dniu 31 marca 2009 r. Austin bezprawnie złożył zeznanie podatkowe, wykorzystując dane osobowe klienta podmiotu sporządzającego zeznanie podatkowe, ale zawierające sfałszowane dochody, potrącenia i inne informacje. Oszustwo zażądało zwrotu 4.147 dolarów, który Austin przyznał, że otrzymał. Następnie Austin złożył wiele fałszywych zeznań podatkowych przy użyciu identyfikatorów innych klientów osoby sporządzającej zeznanie podatkowe i ubiegał się o zwrot w formie kredytów z odroczonym terminem zwrotu umieszczonych na kartach debetowych. Austin przyznał, że nikt nie dał mu pozwolenia na wykorzystanie jego danych identyfikacyjnych.

Źródło: US Attorney’s Office – Nevada