Crime Watch: 9 sierpnia 2013 r.

Deweloper nieruchomości skazany w Sądzie Federalnym za uchylanie się od płacenia podatków

Były deweloper ze stanu Waszyngton i jego wieloletnia dziewczyna zostali skazani 4 sierpnia w amerykańskim sądzie rejonowym w Seattle za dwadzieścia pięć przypadków uchylania się od płacenia podatków i fałszywych oświadczeń związanych z ich programem unikania płacenia podatków od ponad 23 milionów dolarów dochodu. Winston Bontrager i Pauline Anderson zostali oskarżeni w marcu 2012 r., a od czerwca 2012 r. przebywają w areszcie federalnym. Ława przysięgłych obradowała około trzech dni po trwającym cztery tygodnie procesie sądowym. Ława przysięgłych skazała ich pod wszystkimi względami przedstawionymi przez prokuratorów. Sędzia okręgowy USA Richard A. Jones zaplanował skazanie na 22 listopada 2013 roku.

Dla Bontragera jest to drugi wyrok skazujący za przestępstwa podatkowe i trzeci federalny wyrok karny. Firma Bontrager została wcześniej skazana w 1983 r. za oszustwa bankowe, a w 1994 r. za defraudację systemu emerytalnego pracowników publicznych w Oregonie i IRS w wysokości ponad $687,000. W 1994 roku został skazany na czterdzieści miesięcy więzienia. Niektóre z wyroków zwróconych 4 sierpnia były za fałszywe oświadczenia Bontragera dotyczące niepłacenia przez niego ponad $687,000 w restytucji z poprzedniego wyroku.

Podczas procesu prokuratorzy szczegółowo opisali, w jaki sposób Bontrager i Anderson składali fałszywe zeznania podatkowe w latach 2004-2009, nie zgłaszając ponad 23 milionów dolarów dochodu i nie płacąc ponad 2,7 miliona dolarów podatków. Ponad 10 milionów dolarów zostało przelanych na zagraniczne konta bankowe w imieniu Andersona, a praktycznie cały majątek par został przelany na Andersona, aby ukryć go przed Urzędem Skarbowym i tymi, którzy starają się wyegzekwować od Bontragera obowiązek zwrotu podatku i pobrać zaległe podatki.

W tym samym czasie para zapłaciła niewiele podatku dochodowego, kupiła luksusowe kondominium w Bellevue w Waszyngtonie i wydała około 500 000 dolarów na obszerną przebudowę. Posiadali kolekcję win za 325 000 dolarów, dom w Południowej Kalifornii za 1,2 miliona dolarów, 6,7-karatowy pierścionek z diamentami oraz Bentley’a wartego 186 000 dolarów. Wydali ponad 3,4 miliona dolarów na zakupy kartą kredytową, w tym na podróże, operacje kosmetyczne, stomatologię estetyczną, restauracje, odzież i buty.

Prokuratorzy powiedzieli ławie przysięgłych, że sprawa dotyczyła “oszustwa, podstępu i uchylania się od płacenia podatków” i wezwali ławników do “podążania za pieniędzmi”, aby zobaczyli, jak Bontrager i Anderson zarobili miliony dolarów, ale odmówili zapłacenia ani centa za zobowiązanie Bontragera do restytucji, podatki za przestępstwo lub podatek dochodowy. Prokuratorzy opisali różne transakcje deweloperskie w Vancouver, w Waszyngtonie, gdzie Bontrager zarobił miliony dolarów, w niektórych przypadkach oszukując partnerów biznesowych, a także IRS.

Przestępstwa podatkowe polegające na wydaniu wyroku skazującego są karane od trzech do pięciu lat więzienia, a wyroki skazujące na podstawie fałszywego oświadczenia są również karane do pięciu lat więzienia. Bontrager został skazany za dziewięć zeznań podatkowych i osiem fałszywych zeznań. Anderson został skazany za jedenaście zeznań podatkowych.

Źródło: US Attorney’s Office – Washington

###

Departament Sprawiedliwości składa pozew o zatrzymanie San Diego Man w związku z przygotowywaniem deklaracji podatkowych

Departament Sprawiedliwości ogłosił, że Stany Zjednoczone złożyły pozew cywilny przeciwko Michaelowi I. Turnerowi z San Diego, aby powstrzymać go od przygotowywania federalnych zeznań podatkowych.

Skarga rządowa, złożona w amerykańskim Sądzie Okręgowym dla Południowego Okręgu Kalifornii, zarzuca Turnerowi, który przygotowywał deklaracje co najmniej od 2004 r., że nie podpisał lub nie nadał numeru identyfikacji podatkowej (PTIN) wielu przygotowanym przez siebie deklaracjom.

Ponadto, według rządu, Turner dokonuje fałszywych odliczeń na zwroty swoich klientów w celu uzyskania większych zwrotów dla swoich klientów. Następnie jego klienci polecają Turnera jako doradcę podatkowego swoim znajomym, co pomaga Turnerowi poszerzyć bazę klientów i jeszcze bardziej zwiększyć własne zyski.

W szczególności rząd twierdzi, że Turner twierdzi, że na formularzu 1040 formularza A swoich klientów złożył zawyżone lub sfabrykowane odliczenia podatkowe, twierdząc, że jego klienci mają duże niepieniężne datki na cele charytatywne i nierefundowane wydatki pracownicze. W skardze zarzuca się również, że podczas kontroli klientów Turner dostarczył tym klientom fałszywe dokumenty, próbując pomóc im w uzasadnieniu datków na cele charytatywne i wydatków pracowniczych, których nie ponieśli. Zgodnie z treścią skargi Turner poinstruował jednak swoich klientów, aby w komunikacji z IRS nie wskazywali go jako osoby sporządzającej zeznanie podatkowe.

Rząd twierdzi, że Turner nadal przygotowuje zeznania podatkowe. Zgodnie ze skargą, Turner złożył wniosek o PTIN w 2010 roku i przygotował co najmniej sześćdziesiąt osiem zeznań podatkowych za rok podatkowy 2012 z wykorzystaniem tego PTIN.

Rząd stara się, między innymi, aby sąd uniemożliwił Turnerowi działanie w charakterze osoby sporządzającej zeznania podatkowe lub pomagającej innym w przygotowaniu lub składaniu federalnych zeznań podatkowych lub innych formularzy lub dokumentów podatkowych. Rząd żąda również, aby sąd zakazał Turnerowi występowania przed IRS jako przedstawicielowi jakiejkolwiek osoby lub podmiotu oraz posiadania, zarządzania, kontrolowania, pracy lub wolontariatu w działalności związanej z przygotowywaniem zeznań podatkowych.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA

California Man Skazany na trzydzieści miesięcy więzienia za składanie fałszywych zeznań podatkowych i oszustwa pocztowe

Jose Antonio Sanchez, wcześniej z Pacoimy w Kalifornii, został skazany 5 sierpnia na trzydzieści miesięcy więzienia, trzy lata nadzorowanego zwolnienia i nakazał wypłatę 1 678 300 USD w ramach restytucji na rzecz Federal Insurance Company oraz za złożenie fałszywego zeznania podatkowego i oszustwo pocztowe.

W dniu 26 marca 2013 r. Sanchez, były urzędnik pocztowy centrali ACCO Engineered Systems (AES), przyznał się do popełnienia oszustwa pocztowego i złożył fałszywe federalne zeznanie podatkowe w ramach programu mającego na celu wyłudzenie pieniędzy i własności od AES. Sanchez został aresztowany przez agentów federalnych po postawieniu mu aktu oskarżenia w dniu 11 kwietnia 2011 roku. Sanchez podał się do dymisji wkrótce po odkryciu jego schematu.

Zgodnie z dokumentami sądowymi, przynajmniej w latach 2004-2008 Sanchez wykorzystywał swoje stanowisko do zamawiania dostaw kopiarek, korzystając z “otwartego” zamówienia zakupu AES, w imieniu AES od firm Xerox i kierował Xerox do dostarczania dostaw kopiarek do innych lokalizacji nie należących do AES. Firma Xerox wysyłała faktury do AES w celu uzyskania zapłaty za dostawy. W wyniku tego programu firma AES wydała co najmniej 1 678 300 USD na dostawy, których nigdy nie otrzymała i na które nie miała żadnego pożytku. Szkoda poniesiona przez firmę AES została ostatecznie zwrócona przez jej ubezpieczyciela, Federalne Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

W ramach kontynuacji programu Sanchez powiedział personelowi odpowiedzialnemu za zobowiązania AES i/lub personelowi dokonującemu zakupów, że AES otrzymała dostawy i że AES powinna płacić faktury. Firma AES wysłała kontrole do firmy Xerox w celu zapłacenia faktur. Bez wiedzy lub zgody firmy AES Sanchez sprzedał dostawy i wykorzystał przychody ze sprzedaży na swoją korzyść.

Zgodnie z umową w sprawie zarzutu, Sanchez spowodował wysłanie przez US Postal Service co najmniej szesnastu faktur wystawionych przez Xerox i czeków o łącznej wartości ponad 159.000 USD wystawionych przez AES.

Zgodnie z porozumieniem w sprawie zarzutu Sanchez złożył cztery fałszywe federalne formularze zwrotu podatku dochodowego od osób fizycznych 1040 za lata kalendarzowe 2005, 2006, 2007 i 2008, nie zgłaszając dochodów ze swojego systemu. W latach 2004-2008 A Toner Warehouse zapłacił mu 593.360 USD za dostawy, za które nie zgłosił żadnych przychodów ze sprzedaży na swoich federalnych deklaracjach podatku dochodowego. W wyniku jego programu, Sanchez spowodował, że IRS poniósł stratę podatkową w wysokości 136.360,00 $.

Źródło: US Attorney’s Office – California

###

Człowiek z Karoliny Północnej powołuje się na opłaty za oszustwa podatkowe

Larry D. Hill Jr., przyznał się do jednego z zarzutów o spiskowanie w celu złożenia fałszywych wniosków o zwrot federalnego podatku dochodowego do IRS oraz do jednego z zarzutów o złożenie fałszywego zeznania podatkowego za rok 2010.

W latach 2010-2012 władze twierdzą, że Hill i jego współsprawcy złożyli ponad 2,000 federalnych deklaracji podatkowych dla klientów Hill’s Tax Service. Hill zażądał w tym czasie ponad 14 milionów dolarów zwrotu podatku.

Według Departamentu Sprawiedliwości USA, Hill osobiście pobierał średnio $1,000 lub więcej z każdego zwrotu podatku. W przypadku skazania, Hill grozi kara maksymalnie trzynastu lat więzienia, grzywna w wysokości 500,000 dolarów, cztery lata nadzorowanego zwolnienia i 200 dolarów w ramach specjalnego rozliczenia.

Źródło: US Attorney’s Office – North Carolina

California Tax Return Preparer Aresztowany za składanie fałszywych wniosków o zwrot podatku z IRS

Gabriela Sandra Ramirez-Quezada, współwłaścicielka firmy La Gabiota Income Tax (LGIT), została oskarżona 2 sierpnia o złożenie fałszywych zeznań przed sędzią okręgowym USA Alicją G. Rosenberg po jej aresztowaniu przez agentów specjalnych IRS.

Federalna wielka ława przysięgłych zwróciła dwadzieścia hrabiów oskarżających Ramireza o spisek mający na celu defraudację Stanów Zjednoczonych, składanie fałszywych wniosków do Stanów Zjednoczonych oraz pomoc i podżeganie.

W akcie oskarżenia zarzuca się Ramirezowi spisek mający na celu defraudację Stanów Zjednoczonych poprzez składanie federalnych deklaracji podatkowych zawierających fałszywe wnioski o zwrot podatku. Zgodnie z aktem oskarżenia, Ramirez i jej współspirator stworzyli i złożyli fałszywe formularze federalne 4852 (Zastępca Formularza W-2, Płaca i Zeznanie Podatkowe) oraz zmienili zgodne z prawem formularze federalne W-2 (Płaca i Zeznanie Podatkowe), twierdząc, że podatnik/klient miał więcej federalnych podatków dochodowych potrącanych od wynagrodzeń, niż zostało to faktycznie potrącone, a czasami twierdził również, że są fałszywie zależni od zeznań podatkowych. W wyniku złożenia fałszywych informacji, IRS wydał fałszywe zeznania podatkowe, do których podatnicy nie byli uprawnieni. Ramirez twierdzi, że złożył ponad $100,000 fałszywych wniosków do IRS.

W ramach wspierania swojego spisku, Ramirez i jej współspirator często wykorzystywali swój adres domowy lub służbowy na fałszywych zeznaniach podatkowych, co powodowało, że czeki na zwrot podatku były wysyłane na te same adresy. Zdarzało się również, że Ramirez i jej współspirator potwierdzali czeki na zwrot podatku. Ponadto Ramirez i jej współspirator nie zgłaszali swoich dochodów z tytułu przygotowywania deklaracji podatkowych – opłat, które otrzymywali od klientów za przygotowanie federalnych deklaracji podatkowych – na swoich własnych federalnych deklaracjach podatkowych.

W przypadku skazania Ramireza za rolę w spisku grozi mu kara maksymalnie dziesięciu lat więzienia federalnego i pięciu lat za każde fałszywe oskarżenie.

Źródło: US Attorney’s Office – California

###

Nevada Man Pleads Guilty to Filing a False Federal Income Tax Return

Asystent prokuratora generalnego Wydziału Podatkowego Departamentu Sprawiedliwości Kathryn Keneally i prokurator Daniel G. Bogden z Dystryktu Nevada ogłosili 8 sierpnia, że Arthur Risser Jr z Las Vegas przyznał się do złożenia fałszywego zeznania podatkowego za 2008 rok.

Zgodnie z porozumieniem w sprawie zarzutu, w latach 2006-2008 Risser zarabiał ponad 100.000 USD rocznie, a w latach 2006-2008 pracował jako mechanik dużych silników w Aggregate Industries Southern Nevada Paving Inc. oraz w latach 2006 i 2007 w Las Vegas Paving Corporation. Risser celowo zaniżał swoje wynagrodzenia i podawał zawyżone kwoty na potrącane podatki, aby zwiększyć swój zwrot podatku dochodowego za lata 2006, 2007 i 2008. Zgodnie z aktem oskarżenia, w latach 2006-2008 Risser zarobił ponad $300,000, ale na swoich federalnych zeznaniach podatkowych za te trzy lata zgłosił tylko $54,472.

Risser grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat i maksymalna grzywna w wysokości 250.000 dolarów.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA

###

Utah Man Skazany za uchylanie się od płacenia podatków

Departament Sprawiedliwości i Urząd Skarbowy ogłosił 7 sierpnia, że Jimmie Duane Ross z Lehi w stanie Utah, dawniej z Sevierville w stanie Tennessee, został skazany za pięć przypadków uchylania się od płacenia podatków w wyniku procesu przed ławą przysięgłych w amerykańskim Sądzie Rejonowym dla Wschodniego Okręgu Tennessee.

Zgodnie z aktem oskarżenia i dowodami przedstawionymi na rozprawie, Ross wygrał w 1999 roku wyrok pieniężny w wysokości około 840.000 dolarów, po rozstrzygnięciu sporu o pracę z byłym pracodawcą. Następnie Ross nie zapłacił pełnej kwoty należnego i należnego za 1999 r. podatku dochodowego i uniknął go poprzez ustanowienie fałszywej hipoteki na swoim miejscu zamieszkania, ustanowienie fałszywego zastawu na swoim pojeździe, dokonywanie transakcji na dużą skalę w gotówce i kierowanie środków na zagraniczne konto. Ponadto, w latach 2004-2007, Ross uzyskiwał dochody z prowizji za skierowanie klientów do rzekomej spółki inwestycyjnej z siedzibą w Nevis i uchylał się od płacenia podatków, korzystając z kandydatów i innych środków.

Za każde z pięciu wyroków skazujących, Rossowi grozi kara maksymalnie pięciu lat więzienia i maksymalna grzywna w wysokości 250.000 dolarów.

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA