Czego chcesz i jak to dostaniesz?

Aby uzyskać to, czego chcesz w swojej karierze księgowej, a w życiu w ogóle, prawdopodobnie już wiesz, że musisz podjąć działania. Podejmowanie pozytywnych kroków jest jednak trudne, gdy nie wiesz, czego dokładnie szukasz. Tak więc, na co dzień, w pracy, w domu i w różnych sytuacjach ma sens, aby dowiedzieć się, co jest dla Ciebie ważne.

Jakie są «must-haves», abyś mógł pracować przez cały dzień? Szacunek? W biurze na rogu?

Twoje «must-haves» są oddzielone od «want» – tych rzeczy, które chciałbyś mieć, ale nie są kluczowe dla spędzenia dnia, dodania spokoju lub utrzymania równowagi. Twoja lista życzeń może być tak długa, jak chcesz. Na niektóre z nich pójdziesz, na inne nie. Mimo to, ważne jest, aby je zidentyfikować.

Masz też «Czy nie byłoby miło, gdyby…» aspekty swojego życia. Są to rzeczy, które, jeśli wpadłyby ci na kolana, na pewno byłyby przyjemne, ale jeśli nigdy by się nie zmaterializowały, niekoniecznie by ich brakowało.

Korzystając z tego trzypunktowego systemu klasyfikacji, będziesz w stanie intuicyjnie podejmować działania, kiedy sytuacja lub problem tego wymaga, a kiedy nie, będziesz mógł położyć się na uboczu.

Więc zacznij sporządzać listę wszystkiego, co musisz mieć, chcesz mieć, lub byłoby miło mieć.

Life’s Little Menu

Przeglądając każdą pozycję, proszę oznaczyć ją jako:

M dla must ,

W dla want , lub

N dla ładnego .

dla

Pamiętaj, że M’s reprezentują rzeczy, które musisz mieć. Innymi słowy, twój dzień, twój tydzień, albo twoje życie byłoby mniej bez nich. W’s reprezentują rzeczy, które chcesz mieć. Mógłbyś kontynuować bez nich, ale lepiej, żebyś je miał. N’s reprezentują rzeczy, które byłoby miło mieć, tzn. jeśli wpadną ci na kolana, weźmiesz je, ale nie są one niczym, na co sam byś się przedłużył.

Oto kilka potencjalnie pomocnych wskazówek i spostrzeżeń:

  1. Być może będziesz musiał zaglądać na listy kilka razy, albo będziesz się zmieniał wokół M, W i N. W porządku.
  2. Jeśli nie jesteś pewien, w jakiej kategorii coś ocenić, zostaw to na razie puste. Być może odpowiedź stanie się jasna później.
  3. Jeśli coś cię w ogóle nie dotyczy, tzn. nie interesuje cię to, spróbuj to przeredagować tak, aby pasowało do jednej z kategorii dla ciebie.
  4. Jeśli próbowałeś go przeredagować, a nadal nie jest dla ciebie interesujący, możesz go przekreślić.
  5. Używaj różnych kolorowych przyborów do pisania, jeśli to Cię zainspiruje. To tylko sugestia.
  6. Jak tylko będziesz gotowy, zaczynaj! Potem spójrz w górę, żebym wiedział, że jesteś skończony.

Home Life

Oceniając to, co musisz mieć, chcesz mieć, i myślisz, że byłoby miło mieć w swoim życiu domowym, na przykład, wymienić całą dynamikę relacji międzyludzkich – szacunek, więcej czułości, sam czas, więcej uwagi, ad infinitum. Na przykład, wasze «moce» mogą obejmować: więcej wspólnego czasu, więcej czasu na konkretne wydarzenia, lub pomoc z dziećmi.

Twoje «pragnienia» mogą obejmować: mniej czasu przed telewizorem, wspólne ćwiczenia lub więcej pomocy przy posiłkach. A twoje «miłe» mogą być: nie ściskać tubki z pastą do zębów w środku, odkładać deskę klozetową na bok po użyciu, albo spędzać samotnie czas.

Jak można szybko przypuszczać, można wtedy stworzyć ten sam typ siatki dla innych w domu, teściowie, przyjaciele, sąsiedzi; pracując swój sposób nawet urzędników, kasjerów, recepcjonistów, asystentów; i tak dalej. Następnie, kiedy będziesz gotowy, możesz w ten sam sposób podejść do swojego miejsca pracy i kariery.

Więc, co musisz mieć?

Twoim celem jest teraz skonsolidowanie według obszarów tematycznych wszystkich rzeczy, które zdecydujesz się mieć. Jeśli prawdę mówiąc musicie mieć te rzeczy, macie teraz kompletny spis, lub smorgasbord, wszystkiego, czego będziecie szukać w nadchodzących tygodniach, miesiącach i latach. W pewnym sensie, rzeczy, które identyfikujesz jako te, które musisz mieć, po przypisaniu konkretnych horyzontów czasowych, stają się celami, które wspierają wybrane przez ciebie priorytety.

Jeśli znajdziesz na swojej liście obowiązkowej coś, co po bliższym przyjrzeniu się, w żaden sposób nie wspiera jednego z twoich priorytetów, być może możesz przekierować to na swoją listę pożądanych.

Co chciałbyś mieć?

Przejdź jeszcze raz przez swoją główną listę, aby stworzyć skonsolidowaną listę rzeczy, które chcesz mieć, ale nie są dla Ciebie absolutnie niezbędne. W przypadku tych przedmiotów będziesz się zapewniał przy okazji i w stosownych przypadkach, ale nie zejdziesz z drogi.

Wiele z tych rzeczy może być dla was ważnych, ale ich brak nie przeszkadza wam w postępie dla spokoju ducha w pracy lub w życiu. Możecie nadal wspierać swoje priorytety, niezależnie od tego, czego nie jesteście w stanie osiągnąć.

Przejrzyj jeszcze raz listę i skonsoliduj te pozycje, które wskazałeś jako ładne, czyli ładne, jeśli wpadły ci w kolana. Po raz kolejny, są to przedmioty, które zaakceptujesz, jeśli przyjdą Ci do głowy, ale nie będziesz się przedłużać, aby je uzyskać. Czasami jednak coś, co kiedyś sprawiło, że twoja lista ładnych jajeczek nabrała znaczenia, może później nabrać znaczenia.

Jaką ilość energii decydujesz się przydzielić?

«Jeśli ma być, to zależy ode mnie.» Jeśli zamierzasz mieć potrzeby, które zidentyfikowałeś powyżej, będziesz musiał wygenerować niezbędną energię, aby urzeczywistnić je w swoim życiu.

Nawet najbardziej wykwalifikowany specjalista musi poświęcić trochę energii, a następnie zmieszać ją z czasem, użyciem języka, wytrwałością i kontynuacją. Po tym, prawdopodobnie niektóre moszcze nadal będą cię aluzować. Nikt nie dostanie wszystkiego, nawet wśród moszczów życia.

Samo sporządzenie tej listy jest jednak cenne samo w sobie. Jeśli zdecydowałeś, że każdy przedmiot na twojej obowiązkowej liście będzie należał do ciebie pewnego pięknego dnia, twój postęp będzie zdumiewający.

Trzymaj brodę w górze Nawet jeśli nic nie idzie dobrze

Kiedy będziesz poruszać się po trudnym terenie, pamiętaj o tym dziwnym zjawisku. Załóżmy, że wędrujesz po szeregu gór Jesteś na szczycie jednej góry i patrzysz na następny. To nie wygląda tak daleko.

Zaczynasz schodzić z pierwszej góry do doliny poniżej. W połowie drogi w dół, patrzysz w górę, by zobaczyć następny szczyt. Nagle wydaje się, że jest znacznie dalej, mimo postępów, jakie poczyniłeś, gdy pierwszy raz go zobaczyłeś.

To samo zjawisko występuje w grze, gdy po raz pierwszy zidentyfikujesz wszystkie swoje potrzeby i przejdziesz do ich realizacji. Kiedy po raz pierwszy generujesz listę, czujesz się dobrze, ponieważ w przeciwieństwie do 99% populacji, zidentyfikowałeś to, co jest dla ciebie ważne w życiu zawodowym i osobistym. Jest to o wiele więcej niż większość ludzi kiedykolwiek dostanie. W pewnym sensie, jesteś na jednym szczycie górskim.

Schodząc do doliny, gdzie pojawia się zadanie odpowiedniego poszukiwania tych przedmiotów, możesz mieć wrażenie, że masz jeszcze dłuższą drogę do przebycia. Jednak jesteś już w drodze i dalej niż na początku.

Więc, weź głęboki oddech, rzuć ramiona z powrotem i uśmiechnij się. Jesteś daleko przed klasą.