Czego nastolatki mogą nauczyć doradców w zakresie technologii

Często zdarza mi się, że mój nastoletni syn rozkłada się na kanapie, oglądając na swoim tablecie filmy z YouTube. “Co robisz?” Zapytam. “Oglądając dokument o wielorybach”, czasem mówi. Albo, “Oglądając film o grze wideo.”

Prawda jest taka, że dzisiejsi nastolatkowie spędzają dużo czasu na “down time” oglądając krótkie filmy na YouTube. Zamiast oglądać powtórki w telewizji lub przewijać na Facebooku, spędzają wolny czas oglądając filmy “Recommended for You” lub “Up next”, które automatycznie odtwarzają się w przypadku zbyt długiego oczekiwania na wyjście z okna. Wystawiają się na wiele różnych filmów, które wzbudzają ich zainteresowanie lub trafiają do ich kolejki.

Przyznane, spędzają też sporą ilość czasu na pisaniu sms-ów, Snapchatting lub używaniu (wstaw kolejną dużą aplikację tutaj) do kontaktów towarzyskich z przyjaciółmi. Ale czas, który spędzają na oglądaniu filmów, to także czas nauki – czy to uczenia się, jak przejść kolejny poziom w grze wideo, czy też opanowania sztuczki deskorolkowej.

Łatwo jest odrzucić tę czynność jako “warczenie” lub stratę czasu. Jednak w wielu przypadkach uczą się oni cennych informacji, które albo rozszerzają ich perspektywy, albo wzmacniają ich obecne rozumienie tematu lub zadania. Pod pewnymi względami księgowi, doradcy biznesowi i inni, którzy chcą wykorzystać technologię, powinni pójść za tym przykładem.

Wielu młodych ludzi zwraca się najpierw do YouTube, gdy szukają szybkiego sposobu, aby dowiedzieć się, jak zrobić coś nowego, a doradcy też mogą.Wyszukaj “arkusze kalkulacyjne Excel” w serwisie YouTube, a 4,7 miliona wyników pojawi się w jednej chwili. Tutorial “QuickBooks Online” generuje ponad 200.000 wyników.

Te filmy i miliony innych podobnych mogą pomóc profesjonalistom w pełnym wykorzystaniu technologii, którą już posiadają. Dlaczego więc księgowi i inni doradcy nie wykorzystują zawsze swojej istniejącej technologii?

Często zdarza się, że nabywcy technologii dowiadują się o rozwiązaniu przed jego zakupem, a następnie szukają wstępnego przeglądu bezpośrednio po zakupie, aby upewnić się, że mogą z niego skorzystać i zrobić to, co jest im potrzebne do minimum. Jednak nabywcy technologii są często zbyt zajęci szukaniem lub przyjmowaniem dalszych instrukcji, aby mogli wykorzystać wszystkie możliwości.

Prawdopodobnie wszyscy badaliśmy nowe smartfony przed zakupem, dostaliśmy szybki poradnik podczas zakupu, a następnie byliśmy “zbyt zajęci”, aby nauczyć się korzystać z wszystkich możliwości oszczędzania czasu. Tylko prawdziwi mistrzowie technologii w firmie nauczą się jej na tyle dobrze, by znać wszystkie sztuczki i wskazówki, które generują zwrot z inwestycji. Jeśli nie mają sposobu na regularne dzielenie się swoimi odkryciami z innymi pracownikami, wiedza ta kończy się na tej osobie.

Filmy video są również doskonałym sposobem dla doradców biznesowych na poznanie nowych opcji technologicznych, które mogą pomóc im rozszerzyć się na nowe obszary usług, przyciągnąć nowych klientów i pogłębić relacje z istniejącymi klientami. Sprzedawcy technologii, uniwersytety, nonprofit i inne firmy produkują codziennie mnóstwo filmów, a wiele z nich może zaoferować produkty lub proste porady, które pomogą rozwiązać bieżące wyzwanie lub nauczą nowego podejścia.

Poświęć trochę czasu na założenie konta YouTube i zasubskrybuj kilka kanałów, które Cię interesują, osobiście lub zawodowo. Podczas wyszukiwania filmów i oglądania większej ich liczby, YouTube zaproponuje Ci dodatkowe filmy na pokrewne tematy, a Ty poznasz nowe zasoby.

Aby zaoszczędzić czas, filtruj wyniki zapytań według oceny, trafności lub daty, aby uzyskać najbardziej wiarygodne, najbardziej trafne lub najbardziej aktualne filmy na górze listy wyników. Możesz oznaczyć filmy do późniejszego obejrzenia, aby następnym razem, gdy będziesz miał czterominutowe okno, dowiedzieć się czegoś nowego, co pomoże Ci jutro.