Człowiek rzekomo sfałszowany powraca, aby zmaksymalizować EITC

Departament Sprawiedliwości ogłosił, że zwrócił się do sądu federalnego w Chicago o zakazanie Bruce’owi E. Grantowi i jego firmie, Quick Check Limited, przygotowywania deklaracji podatkowych. Pozew o cywilny nakaz sądowy zarzuca, że Grant fałszuje dochody klientów na ich zeznaniach podatkowych, często poprzez sfałszowanie dochodów i wydatków firmy, w celu uzyskania dla nich maksymalnej kwoty ulgi podatkowej (EITC).

EITC to kredyt zwrotny dostępny dla niektórych osób o niskich dochodach. Maksymalny kredyt w 2010 roku wyniósł 5 666 dolarów. Ze względu na metodę zastosowaną do obliczenia EITC, osoby o wyższych rocznych dochodach mogą mieć prawo do większego kredytu. Niektórzy doradcy podatkowi nazywają zakres uzyskanych dochodów maksymalnym EITC “słodkim punktem”. Zgodnie ze skargą, Grant sfabrykował przedsiębiorstwa i zgłosił fałszywe dochody i wydatki na zeznania podatkowe swoich klientów w celu osiągnięcia zgłoszonych dochodów w ramach “sweet spot” EITC.

W skardze zarzuca się, że w 2006 r. Grant przyznał się do winy jednemu z wielu spiskowców w celu oszukania Stanów Zjednoczonych, opierając się na zarzutach, że Grant pobierał od klientów opłatę za umieszczenie na liście fałszywych informacji zależnych od zeznań podatkowych klientów. Obecnie rząd stara się na stałe zakazać Grantowi przygotowywania federalnych zeznań podatkowych w całości. Zgodnie ze skargą, numer Social Security Granta zidentyfikował go jako płatnego wykonawcę 2 555 indywidualnych deklaracji podatkowych przygotowanych w 2011 roku. Spośród tych deklaracji 2 543 wnioskuje o zwrot podatku, co stanowi wyjątkowo wysoką stopę zwrotu w wysokości 99,5 procent.

Artykuły pokrewne:

  • Detroit Preparer podatkowy oskarżony o sfałszowanie dochodów klienta w celu maksymalizacji uzyskanych kredytów podatkowych
  • IRS Watchdog Tells of Billions of Dollars in Losses

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA