Czterech najlepszych rozważań na temat wyboru dostawcy usług płatniczychTop cztery najważniejsze rozważania na temat wyboru dostawcy usług płatniczych

Jako księgowy, jeśli Ty lub Twoi klienci planują zaakceptować karty kredytowe online, osobiście, lub obu, znalezienie renomowanego procesora, który może zaoferować to, czego potrzebujesz, w przystępnej cenie wymaga odrobiny zrozumienia niektórych opcji i struktur cenowych stosowanych przez procesory płatności.

Złe podejmowanie decyzji w zakresie cen i opłat, dopasowanie biznesowe lub możliwości przetwarzania mogą mieć długoterminowe skutki dla szybkiego i łatwego przetwarzania transakcji. W konsekwencji, poświęcenie czasu na znalezienie odpowiedniego procesora płatności dla danej pracy może być korzystne zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów.

W tym celu, oto cztery ważne rzeczy do rozważenia przy wyborze procesora płatności dla Twoich transakcji księgowych.

1. Rozważ swoje opcje płatności

1.

Wybierając procesor płatności, należy wziąć pod uwagę opcje płatności, których Państwo używają lub planują użyć. Jest to pierwszy krok na drodze do określenia, co będzie potrzebne do przeprowadzenia transakcji. Jeśli Ty lub Twoi klienci obsługują przede wszystkim transakcje kartą kredytową w stacjonarnym punkcie sprzedaży, np. przy biurku w biurze, prawie każdy procesor płatności może się zmieścić.

Jeśli korzystają Państwo lub planują korzystać z różnych opcji płatności, takich jak transakcje mobilne lub internetowe transakcje kartą kredytową, będą Państwo potrzebowali procesora płatności, który specjalizuje się w przetwarzaniu płatności online lub mobilnych. Te metody przetwarzania mogą być korzystne, jeśli są Państwo samotnie praktykującym księgowym i często spotykają się Państwo z klientami w miejscach innych niż Państwa biuro. Pozwoli to na łatwe przetwarzanie płatności prawie wszędzie.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie metody płatności mogą być najlepsze, możesz zbadać, co działa dla innych księgowych i CPA. Powinieneś zadać sobie wiele pytań przed wyborem procesora, aby upewnić się, że usługi firmy odpowiadają Twoim potrzebom. Nie chcą Państwo być ograniczeni co do opcji płatności dla klientów, ponieważ Państwa procesor nie może zapewnić rzeczy, których potrzebujecie.

2. Koszty badań związanych z różnymi procesami

2.

Jako księgowy, rozumiesz, jak ważna jest wiedza o tym, jak wydawane są twoje pieniądze. Zakupy po najtańszych stawkach są kluczowe, ale wymaga to, abyś najpierw zrozumiał, jak wyglądają ceny usług przetwarzania kart kredytowych. Zasadniczo, są one wyceniane jako koszt plus. Kosztem stałym, który jest określany jako “interchange”, jest kwota, jaką marka karty pobiera za transakcję.

Firmy często reklamują niskie stawki za swoje usługi, co sprawia, że wydaje się, że mogą one zapewnić najlepszą ofertę. Te same firmy mogą mieć ukryte opłaty i mogą potencjalnie pobierać więcej niż pierwotnie obiecano. Powinieneś być pewien, jak będzie pobierana opłata przed wyborem procesora.

Jeśli procesor reklamuje stawkę, która wydaje się niewiarygodnie niska, należy przeprowadzić intensywne badania przed podjęciem pochopnej decyzji. Niska stawka nie oznacza ogólnego niskiego kosztu, więc nie należy wybierać procesora płatności tylko na podstawie tej liczby. Powinieneś być świadomy, jakie transakcje są uznawane za kwalifikowane, średnio kwalifikowane lub niekwalifikowane stawki i co firma pobierałaby za przetwarzanie tych transakcji.

Przetwórcy dzielą transakcje na te trzy kategorie, a każda firma przetwarzająca może określić, w jaki sposób podzieli transakcje pomiędzy te poziomy. Jedna z firm może zdecydować się na to, aby karty kredytowe i debetowe bezgotówkowe były notowane po niskim kwalifikowanym kursie, a wszystkie inne transakcje były bardziej kosztowne. Inna firma może sklasyfikować te same transakcje po wyższej stawce kwalifikowanej, ale pobiera mniejsze opłaty za transakcje o średnich i niskich stawkach.

Dodatkowo, należy uważać na ukryte opłaty, które mogą być przyklejone. Niektóre firmy mogą reklamować niską stawkę, ale następnie dodać na rzeczy, takie jak opłaty wstępnej konfiguracji. Inne procesory mogą mieć kosztowne opłaty za zakończenie połączenia lub opłaty za anulowanie połączenia. Czasami księgowi mogą mieć do czynienia z drogimi miesięcznymi minimami, oprócz standardowych opłat miesięcznych. Badania i zadawać pytania, aby upewnić się, że wiesz, co naprawdę będziesz płacić.

3. Upewnić się, że procesory są bezpieczne i zgodne z PCI

Bezpieczeństwo posiadacza karty ma kluczowe znaczenie dla wszystkich Twoich klientów, dlatego wybrany przez Ciebie procesor płatności powinien być bezpieczny i zgodny z PCI. Procesory, które są zgodne z PCI, spełniają określony zestaw standardów bezpieczeństwa mających na celu ochronę danych właścicieli kart. Standardy te zostały ustanowione ponad dziesięć lat temu, po tym jak główne marki płatnicze utworzyły Radę Standardów Bezpieczeństwa branży kart płatniczych. Teraz to prywatne przedsiębiorstwo utrzymuje standardy bezpieczeństwa.

Standardy te mają na celu pomóc firmom chronić dane klientów i kart kredytowych klientów poprzez budowanie i utrzymywanie bezpiecznej sieci. Sieć powinna być regularnie testowana i monitorowana, aby zapewnić, że dane są bezpieczne i nie mogą być narażone na szwank.

Ponadto przedsiębiorstwa muszą prowadzić politykę bezpieczeństwa informacji i wdrażać zdecydowane środki kontroli dostępu. Chociaż nie wszystkich naruszeń można uniknąć, praca z procesorem zgodnym z PCI może pomóc zmniejszyć podobieństwo, że informacje o klientach zostaną narażone na szwank.

Wybierając procesor płatności, należy również sprawdzić pochodzenie firmy, aby zweryfikować, czy jest to renomowana firma, która może zapewnić wymagany poziom ochrony. Chcesz mieć pewność, że Twoje informacje są chronione, podobnie jak informacje, które otrzymujesz od klientów.

Badania mające na celu znalezienie firm, które mają długoletnie doświadczenie w świadczeniu wysokiej jakości usług w branży. Może to pomóc w zapewnieniu zdrowych i godnych zaufania relacji z klientami.

4. Poszukaj wsparcia i łatwych w użyciu usług

Przy wyborze procesora płatności należy wziąć pod uwagę sposób, w jaki firma zapewnia wsparcie i poziom oferowanych usług. Twoje pieniądze są ważne i powinieneś współpracować z firmą, która jest inwestowana w dostarczanie najlepszych usług, aby pomóc Ci je chronić. Powinieneś wybrać procesor płatniczy, który może zapewnić skuteczną obsługę klienta w każdej chwili, gdy pojawią się problemy lub wątpliwości.

Współpraca z podmiotem zajmującym się przetwarzaniem płatności powinna być partnerstwem, w którym istnieje dokładne zrozumienie potrzeb Twojej firmy i tego, w jaki sposób firma ma Ci pomóc. Powinni Państwo wiedzieć, w jaki sposób firma poradzi sobie z problemami w punktach sprzedaży lub innymi problemami, które mogą mieć wpływ na Państwa działalność. Powinni Państwo również być świadomi potrzeb w zakresie obsługi klienta, w tym czy firma ma jeden punkt kontaktowy, dwujęzyczną obsługę klienta, czy też zapewnia całodobową pomoc.

Powinieneś wiedzieć, czego się spodziewać, zanim wybierzesz firmę. Relacja z procesorem kart kredytowych bezpośrednio wpływa na możliwość pracy z klientami. Chcesz mieć pewność, że każdy pojawiający się problem, niezależnie od tego, czy jest on poruszany przez Ciebie, czy przez klienta, może zostać natychmiast rozwiązany i rozwiązany. Utrzymanie bezpieczeństwa informacji o klientach i dokładności ich transakcji jest niezbędne do utrwalenia silnego powiązania księgowego z klientem.

Wniosek

To tylko niektóre z tych rzeczy, które trzeba zbadać przed zawarciem umowy z firmą przetwórczą. Przed podjęciem decyzji należy dokładnie zbadać firmy i porównać je z innymi. Chcesz mieć pewność, że wiesz, co dostajesz od firmy, zwłaszcza, że koszty przetwarzania mogą stać się kosztowne, jeśli nie jesteś pewien, gdzie idą twoje pieniądze.