Cztery filary zarządzania dokumentami: Część 1 – Interoperacyjność – Technologie firmy księgowej działające wspólnie

Przez Brocka Philpa, Prezydenta i CEO, Doc.It

Każda firma księgowa jest wyjątkowa. Niezależnie od tego, czy firma decyduje się na korzystanie z istniejącego oprogramowania, czy też stworzyła najlepsze w swojej klasie środowisko, korzystanie z dodatkowych produktów, usług i technologii do zarządzania pracą nie jest już wyjątkiem, jest to norma. To, jak dobrze te produkty współpracują ze sobą, określa się mianem «interoperacyjności».

Stopień, w jakim produkty najlepszej jakości współdziałają ze sobą, wpływa na przepływ pracy i wydajność. Przykładem firmy księgowej, która korzysta z najlepszych produktów w swojej branży, jest firma pracująca z istniejącym oprogramowaniem podatkowym (np. CCH, Thomson itp.), a jednocześnie stosująca różne oprogramowanie do zarządzania dokumentami, rozliczania czasu pracy i płac.

Odejście od pracy z jednym tylko produktem horyzontalnym jest przedmiotem dyskusji w całej branży. Doug Sleeter mówi o opanowaniu chunkifikacji i odejściu firm od posiadania tylko jednego poziomego produktu w całej firmie. Sleeter omawia również, jak dzisiejsze firmy dodają oprogramowanie w oparciu o wybór najlepszego rozwiązania dla funkcji i procesu, oraz jak konsultanci branżowi powinni mieć kontrolę nad tym, jak te systemy współdziałają ze sobą.

Mike Sabbatis, trzydziestoletni weteran technologii księgowej i członek zarządu Doc.It, prowadzi dyskusję okrągłego stołu w sprawie białej księgi na rok 2013 i porusza temat interoperacyjności. Do Sabbatisa dołączył w tej rozmowie Randy Johnston, który omawia korzyści płynące z podłączenia systemów i przeniesienia kluczowych informacji jako korzyści dla każdej firmy księgowej. Gail Perry, CPA, wspomina o skutecznych systemach zarządzania dokumentami, które są klejem łączącym wszystkie inne systemy oprogramowania, a Darren Root, CPA, CITP, CGMA, stwierdza, jak krytyczna jest interoperacyjność, gdy firmy stosują najlepsze rozwiązania.

Ten ruch w kierunku najlepszych rozwiązań jest napędzany przez pragnienie księgowych, aby wykorzystać najlepszy zbiór potężnych rozwiązań dla ich unikalnego środowiska. Interoperacyjność w najlepszym wydaniu polega na zapewnieniu głębokiej funkcjonalności i integracji procesów we wszystkich produktach, usługach i technologiach.

Zwróć uwagę na to, jak współgrają ze sobą najlepsze rozwiązania, aby zapewnić podejmowanie najlepszych decyzji dla firmy.

Artykuły pokrewne:

  • Cztery filary zarządzania dokumentami: Część 2 – Polityka i standaryzacja
  • Cztery filary zarządzania dokumentami: Część 3 – Ekonomika przechowywania dokumentów cyfrowych
  • Cztery filary zarządzania dokumentami: Część 4 – Optymalizacja przepływu pracy

O autorze:

Brock Philp służy jako prezes i dyrektor generalny Doc.It. Doc.It dostarcza potężny, skalowalny, pełny pakiet produktów do zarządzania dokumentami dla firm księgowych w całej Ameryce Północnej. Brock wierzy, że aby dostarczać prawdziwie wartościowe produkty i usługi, firma software’owa musi posiadać głęboką wiedzę branżową na rynkach, które obsługują, oraz stosować «kulturę «customer first culture». Brock posiada tytuł prezesa/CEO wielu firm programistycznych, w tym Jonas Software, Versa Systems i Irondata Solutions.