Cztery gwarantowane rezolucje noworoczne

przez Jennifer Katrulya, CPA, CITP, CGMA

Kiedy ostatni raz natknąłeś się na coś, co gwarantowało ci 100 procentową satysfakcję lub zwrot pieniędzy? Okay, tego typu oferty są wszędzie wokół nas, więc przewierćmy się trochę do naszego zawodu. Kiedy ostatni raz natknąłeś się na pomysł na swoją firmę, który gwarantowałby Ci 100-procentowy zwrot?

Oto pewien kontekst. Stuprocentowa gwarancja jest tylko tak dobra, jak osoba starająca się na nią zapracować, więc jeśli chodzi o rozwój naszych firm i poprawę zarządzania praktykami, osiągniesz 100-procentowy poziom IF – i tylko IF – faktycznie zaczniesz wprowadzać zmiany w swoich procesach i obsłudze klienta.

W miarę jak zaczynamy planować nowy rok, zastanawiamy się również nad rokiem ubiegłym. Oczywiście, powinieneś był już zrobić swoje plany na 2013 rok, ale w oparciu o moje własne doświadczenie, większość CPA i firm księgowych niechętnie robi jakiekolwiek plany w styczniu, po prostu dlatego, że większość z nas myśli o nadchodzącym sezonie podatkowym, kwestiach kadrowych, gdzie znaleźć kolejnego klienta, a nawet o tym, jak wykorzystać technologię w mądrzejszy sposób.

Jeśli kiwacie głową w zgodzie, to dobrze! To znaczy, że planujesz na przyszłość. . . i możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy.

Rezolucje to zabawne rzeczy. Kiedy byliśmy w szkole podstawowej, zabawne było zapisywanie kilku rzeczy, które chcieliśmy osiągnąć, ale z wiekiem staliśmy się o wiele bardziej odpowiedzialni za wszelkie podejmowane przez nas uchwały. A gdybyśmy nie osiągnęli naszych celów, to jakoś byśmy zawiedli.

Nonsens. Podjęcie decyzji to nic innego, jak próba zrobienia czegoś innego, niż to, co robisz teraz, więc nie pobijaj się, jeśli nie możesz osiągnąć swoich celów. Znowu najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest dążenie do zmian. Podejmij dziecięce kroki i rób, co możesz. W końcu jesteś tylko człowiekiem i możesz osiągnąć tak wiele w danym dniu.

Oto cztery rezolucje, o których chciałbym, aby wszyscy księgowi myśleli. Możliwe, że już robisz niektóre z tych rzeczy.

1. Pociąg, pociąg, pociąg. Inwestowanie w doskonalenie umiejętności dla siebie i swoich pracowników jest jedną z najlepszych metod, aby wzmocnić swój biznes. Rozważ szkolenia ukierunkowane na najlepsze praktyki firm księgowych, ale także szkolenia techniczne w zakresie QuickBooków, technologii chmury obliczeniowej, innych pakietów oprogramowania i bardziej efektywnych sposobów wykonywania pracy. Dzięki lepszemu zrozumieniu, jak korzystać z tych technologii i narzędzi, możesz lepiej służyć swoim klientom.

2. Wyznaczyć osiągalne cele. Napisz i ustal cele zawodowe i osobiste na 2013 r. i upewnij się, że zawiera ona spojrzenie na strategię, wizję i misję Twojej firmy. Czy zmieniła się twoja baza klientów? Czy powinieneś dostosować swój marketing tak, aby odzwierciedlał Twoją obecną bazę klientów? Czy powinni Państwo skupić się na swojej marce i zresetować cele firmy?

3. Przyjrzyjcie się uważnie waszym liczbom. Zastosuj swoją ekspertyzę do swojej firmy i upewnij się, że Twój rachunek zysków i strat jest w porządku. Jeśli nie osiągasz własnych celów finansowych, czas na dostosowanie strategii cenowej, zmianę oferty usług lub rozszerzenie rynku docelowego.

4. Bądźcie towarzyscy. Jeśli Twoja firma używa tradycyjnych technik marketingowych przy niewielkiej inwestycji w stronę internetową lub e-mail marketing, nadszedł czas, aby poważnie rozważyć wpływ mediów społecznościowych i opracować plan marketingu internetowego. Twoi klienci są online, i jest duża szansa, że potencjalni klienci szukają Twoich usług online. Upewnij się, że możesz zostać znaleziony.

Dzięki zaledwie kilku z tych uchwał, nowy rok w Twojej firmie księgowej może być wypełniony jeszcze większym dobrobytem. Powodzenia i pamiętaj: Twoje postanowienia mogą być zagwarantowane w 100 procentach tylko wtedy, gdy zaczniesz robić coś inaczej.

Więcej artykułów Jennifer Katrulya:

  • Trzy kroki do wyceny Twoich usług, Część 1
  • Wycena Twoich usług, Część 2: Czas i pieniądze
  • Idealny klient i osoby polecające, których nie chcesz

O autorze:

Jennifer L. Katrulya, CPA, CITP, CGMA, jest prezesem i dyrektorem generalnym BMRG, LLC. Katrulya świadczy usługi doradcze i mentorskie dla rozwijających się i dużych firm CPA, starając się z powodzeniem ustanawiać najlepsze praktyki, kształcić i motywować kadrę zarządzającą i pracowników w okresach zmian oraz usprawniać zintegrowane procesy w środowisku hostingu i SaaS. Jest częstym autorem i instruktorem szerokiego zakresu tematów technologicznych. Katrulya służy również jako konsultant wielu programistów, którzy szukają od niej informacji na temat przewidywanych map drogowych i planów strategicznych, konstruktywnych informacji zwrotnych na temat rozwiązań i/lub funkcji w trakcie ich opracowywania, a także bieżących informacji zwrotnych od niej, ponieważ jej firma i klienci BMRG korzystają z wielu z tych rozwiązań. Skontaktuj się z nią pod adresem [chronione e-mailem].